Ana Sayfa / Fethiye / Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Adrenalin dolu bir tatil arıyorsanız Ölüdeniz Yamaç Paraşütü tam size göre. Ölüdeniz Yamaç Paraşütü aktivitesini Ölüdeniz Tatili planınıza mutlaka ekleyiniz. Ülkemizde ilk olarak Yamaç Paraşütü 1990 yılında Babadağ pistinden yapılmaya başlanmıştır. Bu nedenle bu aktivite en yoğun bu bölgede yapılmaktadır. Muhteşem Ölüdeniz Manzarası eşliğinde özgürce uçtuğunuzu hissedeceksiniz. Günümüzde tüm dünya yamaç paraşütü pilotları tarafından kabul edilen Babadağ en güvenilir atlama bölgelerinden birisi kabul edilmektedir. Atlayış sırasında hava da kalma süresi ortalama 45 dakikadır. Ancak pilotlarca artan hava akımı değerlendirilir ise bu keyif saatlerce sürebilir.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Yaz aylarında 1700 ve 1960 metre yükselikteki iki ayrı pistten uçulan bölgede kış aylarında bu aktivite kesintiye uğramaksızın 900 metre pistinden devam etmektedir. Ülkemiz içerisinde de gün geçtikçe yaygınlaşan yamaç paraşütü 10 – 75 yaş aralığında ve 40 – 99 kilo aralığında sağlıklı her birey tarafından yapılabilir. Bir pilot ve yolcu şeklinde yapılan uçuşan tandem adı verilmektedir. Uçuş sırasında tüm kontrol tandem pilotları tarafından sağlanmaktadır. Yolcu ise ön tarafta harnes adı verilen koltukta oturarak manzaranın uçmanın keyfini sürer.

Fethiye Ölüdeniz Paragliding

Tandem uçuşları için yolcuların özel bir eğitim almalarına gerek yoktur. Son derece güvenli bir şekilde yalnızca pilotun direktiflerini dinleyerek havalanabilirsiniz. Uçuş sırasında rahatlıkla fotoğraf ve video çekebilirsiniz. Yolcu ve Pilot birbirlerine terazi adı verilen aparat ile bağlıdırlar. Uçuşların süresi kullanılan malzemenin kalitesine ve tandem pilotunun tecrübesine de bağlı olarak 2 saati bulmaktadır. Havada termik adı verilen sıcak hava dalgasını yakalayabilirseniz bu süre daha da uzamaktadır. Sadece birkaç adım attıktan sonra uçuş başladığında ilk anda heyecanı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Ancak bir iki dakika sonra yaptığınız işten büyük haz duyacaksınız. Daha önce neden yapmadım sorusunu kendinize sormadan geçemeyeceksiniz.

Yamaç Paraşütü Dünya genelinde tehlikeli sporlar listesi içerisinde 22. sırada yer almaktadır. Tehlikesiz görünen Futbol ise 7. sıradadır. Bu nedenle korkmadan mutlaka yapılması gereken bir aktivitedir. Fethiye yamaç paraşütü kazası konusunda da istatistik olarak neredeyse en güvenli pistlerden birisi olarak görülmektedir.  Çoğu zaman gerçekleşen bu kazaların da tek başına gelen ve bölgeyi bilmeden atlayan yabancı pilotlar tarafından meydana getirildiği bilinmektedir.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü yaparken hava şartlarını da dikkate alarak güneş gözlüğü, rahat giysiler ve spor ayakkabı giyilmesi önerilir. Uçuş esnasında gerekli diğer tüm ekipmanlar ise pilotlar tarafından temin edilmektedir. Sadece uçuş sonrası size video ve fotoğraf ücreti istenebilir. Fethiye yamaç paraşütü fiyatları 2017 yılı itibariyle 200 – 250 TL aralığında öngörülmektedir. Yamaç paraşütü yapmaya karar verdiğiniz de Fethiye yamaç paraşütü firmaları ile iletişime geçip güncel fiyat bilgilerini de alabilirsiniz. Ölüdeniz yamaç paraşütü acentaları herkesi bu aktiviteyi yapmaya davet etmektedir.

Yamaç paraşütü uçuş saatleri sezon boyunca 08:30 – 10:30 – 13:00- 15:00 ve 17:00 olmak üzere günde 5 defa tekrarlanacak şekildedir. Uçuş saatinizden bir saat kadar önce buluşma noktasına gitmelisiniz. Bazı acentalar ise sizi konakladığınız otelden kendi aracı ile alıp uçuş pistine götürmektedir.

2 comments

  1. Yamaç paraşütü yaparken hava şartlarını bence dikkate alınmalı ben bir kere yaptım gerçekten güzel bir andrelin yapmayanları yapmalarını tercih ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir