Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü aktivitesi bu güne dek ülkemizde yapabileceğiniz en güzel tatil aktivitelerinden birisidir. Ölüdeniz’de Yamaç Paraşütü Fiyatları bakımında da yapılabilecek aktiviteler arasındadır. Bu macera dolu aktivitenin heyecanını yaşayanlar, daha önce katılmadıkları için üzülmektedirler. Son derece güvenilir pilotlar ile yapılan tandem uçuşlarında Ölüdeniz Plajı’nın muhteşem manzarasını izlemeye doyamayacaksınız.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü’nde En Uygun Fiyat

Sizlere muhteşem bir deneyim olarak anılarınız arasında yer edindirecek Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları bakımından da bir çok Ekstrem Aktivitelere nazaran uygun konumdadır. Fiyatları 2018 yılı itibariyle sezon içerisinde 220 – 280 TL aralığında olması öngörülmektedir. Yine de biletinizi alırken fiyat konusunda küçük pazarlıklar yapmayı unutmayınız. 🙂

Bu aktivite de pilotlar tarafından çekilen fotoğraf ve videolar vereceğiniz bu ücrete dahil değildir. Bunun için ayrıca pilotlar ile pazarlık yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Ancak bizlere sorarsanız kesinlikle parasının karşılığını alacağınız bir deneyim. Ülkemizdeki Kapadokya Balon Turu aktivitesinden sonra en çok keyif veren aktivite diyebiliriz. Yeri gelmişken hatırlatalım Kapadokya Balon Turu ile ilgili detaylı bilgi edinmek için bu linke tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü ile Muhteşem Uçuş Keyfi

Şimdide gelelim bu aktivitenin neden bu kadar çok tercih edildiğine. Pist özelliği itibariyle dünyanın başka hiç bir yerinde 2000 metre yükselikten Yamaç Paraşütü ile atlayarak plaja inme şansınız yoktur. Bu özelliği sayesinde aktiviteye katılanlara eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Ortalama bir atlama gerçekleştirdiğinizde 30 – 45 dakika aralığında havada kalıyorsunuz. Bu da bölgeye gelen herkesin bu akviteyi yapma iştahını kabartıyor açıkçası.

Ayrıca havada kalınan bu süre zaman zaman sizin isteğinize ve hava koşullarına göre artış gösterebilir.

Havada kaldığınız süre boyunca muhteşem manzaranın tadına doyacaksınız. İnişiniz gerçekleştikten sonra ise soranlara anlatılacak mükemmel bir deneyiminiz olacaktır. Çekilen birbirinden güzel fotoğraf ve videolarınızı dijital ortamlarda alarak ömür boyu saklayabilirsiniz.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Tehlikeli Bir Aktivitemi?

Bu aktivite dünya genelinde tehlikeli sporlar listesinde 22. sırada bulunurken, tehlikesiz olarak görülen futbol bile 7. sıradadır. Bu sebeptendir ki endişeye mahal vermeden, güvenle uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca istatistikler bizlere gösteriyor ki her yıl yüz binlerce yolcu bu aktiviteyi yapmaktadır. Ve tandem olarak uçuş yapanların neredeyse yok denecek kadar az sayıda gerçekleşen uçuşlarda basit yamaç paraşütü kazaları yapılmıştır. Son yıllarda güvenlik önlemlerinin daha da arttırıldığı bu aktiviteyi sizlerde gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz.

Yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız sezon süresince 08:30 – 10:30 – 13:00 – 15:00 ve 17:00 saatlerinde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yamaç paraşütü ile ilgili uçuş saatinizden bir saat kadar önce buluşma noktasına gitmelisiniz. Bazı acentalar ise sizi konakladığınız otelden kendi aracı ile alıp uçuş pistine götürmektedir.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü” için 2 yorum

 • Temmuz 1, 2017 tarihinde, saat 9:14 am
  Permalink

  Yamaç paraşütü yaparken hava şartlarını bence dikkate alınmalı ben bir kere yaptım gerçekten güzel bir andrelin yapmayanları yapmalarını tercih ederim

  Yanıtla
  • Temmuz 2, 2017 tarihinde, saat 7:51 am
   Permalink

   Hava şartları konusunda haklısınız zira rüzgarlı havalarda yamaç paraşütü yapmak mümkün olmayabilir.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir