Ovit Yaylası

PAYLAŞ

Ülkemiz coğrafi olarak öyle bir konumda yer alır ki dört mevsimi de belirgin olarak yaşamak mümkündür. Bu özelliği sayesinde de her mevsim turizm açısından önemli gezi noktaları söz konusudur.  Kışın kayak yapmak isteyenler için kayak imkânı, yazın deniz, kum ve bol güneş isteyenler için oldukça güzel sahillerimiz, kültür gezisi yapmak isteyenler için tarihi miraslarımız ve yazın sıcağından bunalıp kendini serin, sakin, yeşilin her tonunu barındıran, bol oksijenli, dağcılık ve trekking yapma imkânınız olan bir tatil yöresine atmak isterseniz, bu tatilinizi de Karadeniz Bölgemizde yer alan yaylalarımızda geçirebilirsiniz. Özellikle Rize İlimizin İkizdere ilçesinde Ovit Yaylamız vardır ki kesinlikle gidip görmelisiniz diyebiliriz. Ovit Yaylamız esrarlı bir görünüme sahip büyüleyici güzellikte bir yaylamızdır.

Ovit Yaylasına Ulaşım

Konum olarak Rize’nin İkizdere ilçesinin sınırları içinde yer alan Ovit Yaylası’na ulaşım, sis nedeniyle de biraz sıkıntılı olmaktadır. Ovit Yaylası’na ulaşmak için Rize merkezden yaylalara giden otobüsler mevcuttur. Bu otobüsleri Ovit Yaylası’na ulaşmak için kullanabilirsiniz. Eğer özel aracınız varsa İkizdere ilçesinden Erzurum’a doğru ilerlerseniz yaklaşık bir 10 km kadar sonra yol sizi Ovit Yaylası’nın girişine getirecektir.

Ovit Yaylası Hakkında Bilgiler

Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan Ovit Yaylası 2400 m rakıma sahip, harika doğası ve sisli görünümüyle insanları kendine çeken bir Karadeniz Yaylasıdır. Rize ilimizin yayla turizminin bu kadar bilinmesinde Ovit Yaylası’nın çok önemli bir payı bulunmaktadır. Yaylada yaklaşık 40 – 50 kadar hane bulunmaktadır. Bu yaylamız sadece yaz mevsiminde değil,  yıl boyunca da çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Bu yaylamızda her yıl çeşitli şenlikler de düzenlenmektedir. Eğer yaylamıza ziyaretinizde şenliklere denk gelirseniz son derece keyifli zaman geçireceksiniz demektir. Her yıl Ağustos ayında Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Ovit Yaylası şenlikleri birçok ünlü ismi de ağırlamaktadır.

Ovit Yaylamız doğa ile baş başa kalabileceğiniz, huzurlu ve keyifli bir tatil geçirebileceğiniz bir yaylamızdır. Bu yaylamıza bir defa geldikten sonra geriye dönmek isteyebileceğinizi pek sanmıyoruz. Döndükten sonra da bir daha ki geliş tarihinizi planlamaya başlayacağınızı düşünüyoruz. Özellikle yaylamıza gelirken yanınıza fotoğraf makinenizi almanızı ve bol bol fotoğraf çekmenizi öneririz.

Ovit Yaylası Konaklama

Hazır yolunuz Karadeniz Bölgemizin bu güzel yaylasına düşmüşken rahat, temiz ve güzel bir mekânda konaklamak isteyeceğinizi de düşünerek size birkaç öneri de sunmak istedik.

Ridos Termal & Spa:  Rize şehir merkezine yaklaşık 27 km uzaklıkta olan otel oldukça güzel bir hizmet sunmaktadır. Ücretsiz wifi ve otopark hizmeti alabileceğiniz otelde havuz ve spa da bulunmaktadır.  Lezzetli yemekleri ve özenli personelleri olan bu otelde rahatlıkla kalabileceğinizi düşünüyoruz.

Çamlıhemşin Taş Mektep: Rize şehir merkezine 40 km kadar uzaklıkta olan Çamlıhemşin Taş Mektep otel misafirleri tarafından oldukça beğeni toplamaktadır.  Otelde hem oda hem de lobi bölümünde ücretsiz wifi hizmeti alabiliyorsunuz. Otelin temizliğinin, konforlu odalarının ve lezzetli yemek seçeneklerinin oldukça ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Babillon:  Biraz daha şehir merkezine yakın tatil yapmak isteyenler için de Babillon Otel’in oldukça iyi bir seçenek olduğunu düşünüyoruz. Rize şehir merkezine sadece 800 m uzaklıkta olan bu otel tam da sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Ücretsiz kahvaltı hizmeti de sunan otelde zengin ve yöresel lezzetlerle de dolu kahvaltı güne iyi bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Tanura Bungalows:  Şehir merkezine 43 km uzaklıkta olan Tanura Bungalows oldukça otantik bir konaklama noktası olarak sizlere temiz, özenli ve doğanın içinde bir tatil olanağı sunmaktadır.

PAYLAŞ


Ovit Yaylası” için 1 yorum yapılmış

  1. Hüseyin Uslu dedi ki:

    Çok güzel bir yazı olmuş paylaşım için teşekkürler. Sonuna kadar keyifle okudum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

28 Kas, 2017     0

Kıble Dağı Camii

28 Kas, 2017     0

Fırtına Deresi

28 Kas, 2017     0

Arapdüzü Mesire Alanı

28 Kas, 2017     0

Sal Yaylası

27 Kas, 2017     0

Pokut Yaylası

27 Kas, 2017     0

Elevit Yaylası