Almanya’nın En Güzel Şehri Hangisidir?
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Almanya’nın En Güzel Şehri Hangisidir?

0

Almanya’nın en güzel şehri hangisidir? konusu, Almanya’ya gitmek isteyenlerin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Avrupa’nın en sevilen ve en çok gidilen ülkelerinden birisi olan Almanya’da pek çok güzel şehir bulunmaktadır. Almanya ülke olarak gelişmiş yapısı, kültürel değerleri ve doğal güzellikleri ile birçok turistin uğrak noktası olmaktadır. Buna bağlı olarak Almanya’da görülebilecek başlıca en güzel şehirler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Bonn
 • Düsseldorf
 • Berlin
 • Mannheim
 • Hamburg
 • Frankurt

Almanya – Bonn

Almanya’nın en köklü şehirlerinden birisi olan Bonn şehri, aynı zamanda Almanya’nın eski başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Bonn şehri Türklerinde en yoğun olarak yaşadığı şehirlerden birisidir. Bonn şehri Frankfurt, Köln ve Düsseldırf şehirlerine yakın bulunmaktadır. Bonn, Almanya’nın ekonomik olarak en gelişmiş şehirlerinden birisi olup, eski başkent olması nedeniyle birçok devlet kurumunun da merkezi durumundadır. Dış ticaret ve hizmet sektörlerinde en iyi şehirlerden birisi, her zaman için Bonn olmaktadır.

Almanya’nın En Güzel Şehri Hangisidir?
Almanya’nın En Güzel Şehri Hangisidir?

Almanya – Düsseldorf

Almanya Düsseldorf, ülkenin en düzenli ve yaşanacak şehirlerinden birisi olmaktadır. Düsseldof iş merkezleri ve alışveriş merkezlerinin n yoğun şekilde yer aldığı bir şehir olup, aynı zamanda ülkenin nüfus yoğunluğu çok olan 7. şehri olmaktadır. Almanya’nın en büyük şirketlerinin bulunduğu yer olan Düsseldorf, ülkenin diğer şehirlerine nazaran pahalı olması ile de bilinmektedir. Düsseldorf Almanya’nın en güzel şehirlerinden birisidir. Düsseldorf’ta en yaygın olan iş kolları ise dış ticaret, finans ve hizmet sektörü olmaktadır.

Almanya – Berlin

Berlin dünya genelinde en çok tanınan ve turistler tarafından en çok ziyaret edilen şehirlerden birisi olmaktadır. Şehirde turistlerin keyifli vakit geçirmesini sağlayan pek çok etkinlik ve festival düzenlenmektedir. Aynı zamanda Berlin, Almanya’ya diğer ülkelerden gelen kişilerin en çok ziyaret ettiği şehirlerden birisi olma özelliğini de taşımaktadır. Almanya’nın en eski şehirlerinden birisi olan Berlin’de görülecek ve gezilecek pek çok yer bulunmaktadır.

Almanya – Mannheim

Tarihi ve doğal güzellikler açısından, Almanya’nın en güzel şehirlerinden birisi de, Mannheim olmaktadır. Mannheim şehri, aynı zamanda yabancı ve yerli turistlerin en çok ziyaret ettiği şehirlerinde en başında gelmektedir. Mannheim sanayi ve ticaret açısından, ülkenin en gelişmiş şehirlerinin en başında gelmektedir. Eğitim alanında en iyi şehirlerin en başında gelen Mannheim, bu nedenle yabancı öğrencilerin de eğitim almayı en çok tercih ettiği şehirlerden birisi olmaktadır. Manheim ekonomik olarak çok iyi derecede gelişmiş bir şehirdir. iş olanaklarının çok olduğu Mannheim, Almanya’nın en güzel şehirlerinden birisi olarak kabul edilmektedir.

Almanya – Hamburg

Hamburg, Almanya’nın en gelişmiş şehirleri arasında en üst sıralarda yer almakta olup, aynı zamanda Hamburg Limanı ile de ekonomiye büyük katkılar sağlayan bir şehirdir. Dünya genelinde yaşabilir 16.şehir olarak seçilen Hamburg’da görmeye değer tarihi ve doğal pek çok yer bulunmaktadır. Hamburg lojistik ve sivil havacılık merkezi olarak bilinmekte olup, bununla beraber finansal alanlarda da oldukça gelişmiş bir şehirdir.

Almanya’nın En Güzel Şehri Hangisidir?
Almanya’nın En Güzel Şehri Hangisidir?

Almanya – Frankfurt

Almanya’nın en güzel şehirlerinden birisi de, Frankfurt olmaktadır. Frankfurt sanatsal anlamda Almanya’nın en gelişmiş şehri olma özelliği de taşımaktadır. Şehirde pek müze bulunmakta olup, aynı zamanda festivallerinde merkezi Frankurt olmaktadır. Almanya’nın diğer şehirlerine göre daha pahalı bir şehir olsa da, yerli ve yabancı turistlerin en çok gitmeyi şehirlerden birisi de, her zaman için Frankfurt olmaktadır. Mimari açıdan da oldukça gelişmiş bir şehir olan Hamburg’da, Türk nüfusu da oldukça yüksektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir