Fethiye Yamaç Paraşütü

PAYLAŞ


Adrenalin dolu bir tatil arıyorsanız Fethiye Yamaç Paraşütü tam size göre. Fethiye Yamaç Paraşütü aktivitesini Fethiye Tatili planınıza mutlaka eklemelisiniz. Zira ülkemizde ilk olarak Yamaç Paraşütü 1990 yılında Babadağ pistinden yapılmaya başlanmıştır.

Bu tarihten bu yana anılan aktivite en yoğun olarak kesinlikle bu bölgede yapılmaktadır. Aktivite sayesinde muhteşem Ölüdeniz Manzarası eşliğinde özgürce uçtuğunuzu hissedeceksiniz.

Fethiye Yamaç Paraşütü Deneyimi

Sizde bu heyecan dolu aktiviteyi yapmaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak bölgede bulunan yerel bir acentadan biletinizi temin etmelisiniz.

Bu konuda Yasin Bey‘i sizlere önerebiliriz. Kendisi kesinlikle çok ilgili bir beyefendi. Aklımıza takılan her konuda yılmadan cevap verdi. Böylelikle aktivite öncesi heyecanımızı yenmemizde önemli rol oynadı diyebiliriz.

Şimdi yamaç paraşütü süreci hakkında sizlere tecrübelerimizi aktarmak gerekirse rezervasyon yaptığınız sırada sizden otel bilgilerinizi alan firma yetkilileri, uçuş saatinizden yaklaşık yarım saat kadar önce sizi Fethiye bölgesinde konakladığınız otelden alarak toplanma alanına getirmekteler.

Sonrasında burada pilotlar ile birlikte yarım saat kadar sürecek olan Babadağ Paraşüt Pisti yolculuğuna başlıyorsunuz.

Siz meraklı gözlerle etrafı seyrederek zirve yolculuğu yapıyorsunuz. Pilotlar ise o esnada tüm organizasyonu ayarlamak ile meşgul oluyorlar.

Kilo ve boy oranlarınız dikkate alınarak kim hangi pilot ile uçuş gerçekleştirecek ise bunu belirliyorlar.

Unutmadan kısa not olarak eklemek gerekirse belkide bir kaç yıl sonra bu zirveye araç ile değilde teleferikle gidebilecekmişiz. Yamaç paraşütü sporu yapanların haricinde eğitimini de almak isteyenler için bu durum oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Skywalk olarak adlandırılan Fethiye Teleferik projesi tamamlandığı zaman yıllık yamaç paraşütü yapan kişi sayısının %40 artacağı öngörülmekteymiş.

Nitekim zirveye vardığınız da sizi tatlı bir heyecan sararken, pilotları da hummalı bir çalışma içerisinde görüyorsunuz.

Sonrasını mı merak ediyorsunuz 🙂 Sonrasında sırası gelen herkes o muazzam heyecanı tatma fırsatını yakalıyor.

İlginizi Çekebilir:  Ölüdeniz Plajı'nda Yaz Tatiline Ne Dersiniz ?

Pilotunuzun direktiflerini dinleyerek bir kaç adım atıyorsunuz ve gökyüzünün muhteşem güzelliği ile Ölüdeniz’in mavisini izleyebiliyorsunuz.

Fethiye Yamaç Paraşütü Videosu

Şimdi de aktivite ile ilgili teknik detayları aktarma zamanı. Günümüzde ölüdeniz yamaç paraşütü pilotları tarafından en az risk içeren bölge olarak görülen Babadağ en güvenilir atlama pistlerinden birisidir.

Atlayış sırasında hava da kalma süresi ortalama 45 dakikadır. Fakat kesinlikle ve kesinlikle şunu belirtmeliyiz ki, pilotlarca artan hava akımı değerlendirildiği zaman bu keyif saatlerce sürebilir.

Yaz aylarında 1700 ve 1960 metre yükselikteki iki ayrı pistten uçulan bölgede kış aylarında bu aktivite kesintiye uğramaksızın 900 metre pistinden devam etmektedir.

Ülkemiz içerisinde son derece yaygınlaşan yamaç paraşütü 10 – 75 yaş aralığında ve 40 – 99 kilo aralığında sağlıklı her birey tarafından yapılabilir.

Bir pilot ve yolcu şeklinde yapılan uçuşan tandem adı verilmektedir. Uçuş sırasında tüm kontrol tandem pilotları tarafından sağlanmaktadır. Yolcu ise ön tarafta harnes adı verilen koltukta oturarak manzaranın uçmanın keyfini sürer.

İlginizi Çekebilir:  Fethiye Atv Turları

Fethiye Ölüdeniz Paragliding

Tandem uçuşları için yolcuların özel bir eğitim almalarına hiç gerek yoktur. Son derece güvenli bir şekilde yalnızca pilotun direktiflerini dinleyerek havalanabilirsiniz. Uçuş sırasında çok rahatlıkla fotoğraf ve video çekebilirsiniz.

Yolcu ve Pilot birbirlerine terazi adı verilen aparat ile bağlıdırlar. Uçuşların süresi kullanılan malzemenin kalitesine ve tandem pilotunun tecrübesine bağlı olarak 2 saati bulmaktadır.

Havada termik adı verilen sıcak hava dalgasını yakalarsanız bu süre çok daha uzun olacaktır. Sadece ve sadece birkaç adım attıktan sonra uçuş başlayacak ve ilk anda heyecanı iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Ancak bir iki dakika sonra yaptığınız işten çok büyük haz duyacaksınız. Ve neden daha önce yapmadım sorusunu kesinlikle kendinize sormadan geçemeyeceksiniz.

Fethiye Yamaç Paraşütü ile Atlamak Ne Kadar Tehlikelidir

Yamaç Paraşütü Dünya genelinde tehlikeli sporlar listesi içerisinde 22. sırada yer almaktadır. Tehlikesiz görünen Futbol ise 7. sıradadır. Bu nedenle korkmadan mutlaka yapılması gereken bir aktivitedir.

Fethiye yamaç paraşütü kazası konusunda da istatistik olarak neredeyse en güvenli pistlerden birisi olarak görülmektedir. Çoğu zaman gerçekleşen bu kazaların da tek başına gelen ve bölgeyi bilmeden atlayan yabancı pilotlar tarafından meydana getirildiği bilinmektedir.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç paraşütü yaparken hava şartlarını da dikkate alarak güneş gözlüğü, rahat giysiler ve spor ayakkabı giyilmesi önerilir. Uçuş esnasında gerekli diğer tüm ekipmanlar ise pilotlar tarafından temin edilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Telmessos Antik Kenti

Sadece uçuş sonrası size video ve fotoğraf ücreti istenebilir. Fethiye yamaç paraşütü fiyatları 2018 yılı itibariyle 200 – 250 TL aralığında öngörülmektedir.

Yamaç paraşütü yapmaya karar verdiğiniz de Fethiye yamaç paraşütü firmaları ile iletişime geçip güncel fiyat bilgilerini de alabilirsiniz. Ölüdeniz yamaç paraşütü acentaları herkesi bu aktiviteyi yapmaya davet etmektedir.

Fethiye Yamaç Paraşütü Uçuş Saatleri

Yamaç paraşütü uçuş saatleri sezon boyunca 08:30 – 10:30 – 13:00- 15:00 ve 17:00 olmak üzere günde 5 defa tekrarlanacak şekildedir. Ancak özel istekleriniz doğrultusunda da bu saatleri esnetebilmektedirler.

Hatta düşünsenize havada sevgilinize evlilik teklifi edeceksiniz. Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? İşte bunun için bile özel organizasyon ve özel uçuş saati belirleyen firmalar mevcut. Sizin uçuş ile ilgili tek yapmanız gereken rezervasyon saatinizden bir saat kadar önce buluşma noktasına gitmeniz olacaktır.

Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı acentalar ise sizi konakladığınız otelden kendi aracı ile alıp uçuş pistine götürmektedir. Eğer bu şekilde anlaşma yaptıysanız tek yapmanız gereken uçuş öncesi sizi konakladığınız otelden almalarını beklemek olacaktır.

Etiketler :


Fethiye Yamaç Paraşütü” için 12 yorum yapılmış

 1. Asuman dedi ki:

  Fethiye yamaç paraşütü gerçekten de adrenalin tutkunları tarafından mutlak suretle yapılması gereken aktivitelerden birisidir. ölüdeniz yamaç paraşütü aktivitesi ile ilgili görselleri gördüğünüz zaman sizde imreneceksiniz.

 2. Ali Akça dedi ki:

  fethiye yamaç paraşütü firması olarak yaptığımız araştırma sonrası geldiğimiz sitenizde bulunan içeriklerin hepsinin birbirinden değerli olduğunu gözlemledik. Paylaşımlarınız için teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz.

 3. Selin Uğur dedi ki:

  her ne kadar ölüdeniz yamaç paraşütü konusunda korkularımız olsa da yaz tatili için tercih ettiğimiz fethiye bölgesinde bu aktiviteyi yapmaktan kendimizi alıkoyamadık ve iyi ki de yapmışız. Muhteşem bir deneyim oldu bizim için.

  1. admin dedi ki:

   Bu deneyimi yaşadığınız için sizleri kutlarız.

 4. Arzu Arslan dedi ki:

  Yıllardır ölmeden önce mutlak suretle yapmak istediğim aktivitelerden bir tanesi olan ölüdeniz yamaç paraşütün hafta sonu yapma fırsatını elde ettik. Sitenizde yer alan numaradan ulaştığım Yasin bey gerçekten uçuş öncesinde ve sonrasında bizlerle son derece misafirperver şekilde ilgilendi. Kendisine teşekkür ederiz.

  1. admin dedi ki:

   Sizlerin memnun bir şekilde bu aktiviteyi yapmasına katkıda bulunma fırsatını bizlere sunduğunuz için biz teşekkür ederiz

 5. deniz dedi ki:

  aklımıza takılan tüm sorulara karşılık veren bir yazı olmuş detaylı paylaşımınız için teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Vakit ayırıp okuduğunuz için biz teşekkür ederiz.

 6. emre dedi ki:

  kesinlikle bu çılgın aktiviteyi herkese tavsiye ediyorum.

 7. Önder dedi ki:

  Detaylı ve iyi bir anlatım olmuş teşekkürler.

 8. Almina dedi ki:

  Fethiye muhteşem bir tatil şehri. Geçen yıl orada tatilimizi yapmıştık. Bu tatil esnasında yamaç paraşütü yapma şansımız oldu. Ve iyi ki de yapmışım çok heyecanlı bir deneyim oldu benim için. İnşallah tekrar yapma şansı yakalarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

03 Ara, 2017     2

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

06 Eki, 2017     0

Fethiye Koyları ve Plajları

12 Eyl, 2017     0

Fethiye Su Sporları

09 Eyl, 2017     0

Yeşil Vadi

04 Eyl, 2017     0

Yakapark