Ölüdeniz Plajı’nda Yaz Tatiline Ne Dersiniz ?

Yaz ayları geldi ve tatil yapmak mı istiyorsunuz? Cevabınız evet ise size teklifimiz kesinlikle Ölüdeniz Plajı olacaktır. Çünkü yurt dışında hemen hemen herkesin Türkiye’yi tanıtırken kullandığı o efsane plaj resmi buraya aittir. Son yılların en çok yükselişe geçen tatil merkezlerinden birisi olan Fethiye’de yer alan Plaj’da sizde muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.

Fethiye ve Ölüdeniz bölgesi diğer tatil bölgelerine göre daha çok tercih edilir hale gelmesinin en büyük sebeplerinden birisi belki de bu bölge de hem tatil yapıp hem de bir çok aktivite ve bölgesel turlara katılma şansınız olmasıdır. Örneğin Ölüdeniz’e daha ayak basar basmaz hemen hemen herkes size yamaç paraşütü deneyimini yaşayıp yaşamadığınızı sorar ve size bu aktiviteyi önerir.

Adrenalin tutkunu bir yapınız var ise dünya gözüyle mutlaka yapmanız gereken aktivitelerden birisi de yamaç paraşütü aktivitesidir. Sizde bu deneyimi yaşamak istiyorsanız ancak hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Fethiye Yamaç Paraşütü başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Şimdi gelelim asıl konumuz olan Ölüdeniz Plajı yada diğer adıyla Ölüdeniz Milli Parkı hakkında bilgiler vermeye. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bu Plajda ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki ayrı kısım bulunmaktadır. Ücretli olan kısmına Kumburnu Plajı adı da verilmektedir. Bir çoğumuzun aklına gelen Ölüdeniz Plajı Kum Mu? yada Ölüdeniz Plajı Derin Mi? sorularına tek seferde yanıt vermememiz gerekirse. Plajın ücretli olan bu kısmında hem altın sarısı kumsal hem de sığ bir deniz sizleri beklemektedir.

Ölüdeniz Plajı
Ölüdeniz Plajı: Dünyaca Ünlü Mavi Bayrak Ödüllü Plajımız

Yüzmeyi seviyorsanız ancak yüzme bilmiyorsanız burada denize girmek sizin için çok eğlenceli olacaktır. Düşünseniz ya metrelerce denize doğru gidiyorsunuz ve halen su seviyesi belinizde. Yüzme bilmeyenler için hayali bile güzel olsa gerek.

Ölüdeniz Kumburnu Plajı Giriş Ücretleri

  • Peki bu kadar bahsettiğimiz plajın ücretleri hangi aralıkta şimdide onları inceleyelim.
  • Kumburnu tarafına giriş için kişi başı 7 TL, öğrenci iseniz de 3,5 TL ödemeniz gerekmektedir.
  • Lakin Motosiklet ile gelenler için motosiklet üzerinden bulunan kişi sayısınca fiyat belirlenmektedir.
  • Otomobiliniz ile geldiğiniz de ise giriş fiyatı olarak 25 TL ödemelisiniz.
  • Küçük Minibüs şeklinde araç ile gelenler için giriş ücreti 45 TL aralığındadır.
  • Ancak tur olarak kafile ile geldiğiniz de küçük otobüs için 150 TL, büyük otobüs için 210 TL ücret ödemek durumundasınız.

Ölüdeniz’e ilk ayak bastığınız anda masmavi yüzüyle sizi selamlayan kısmı ise ücretsiz ve halka açık olan kısmıdır. Burada dilediğiniz gibi denize girebilirsiniz ve bunun için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ancak şunu belirtelim burada da bulunan şezlong ve şemsiyeler için ücret alınmaktadır. Fakat fiyatları makul seviyededir. Denizin burada diğer kısıma göre daha çabuk derinleştiğini söyleyebiliriz. Fakat kumsal ise tıpkı diğer kısım gibi tüm sahil boyunca pürüzsüz yapısıyla sizleri bekliyor.

Bu yer yıllardır el değmemiş tarih kokan mimarisiyle bakıldığı zaman “masal gibi bir yer” tanımına çokça yakışmaktadır. Bu sahil tüm tatil severler ve doğa severler tarafından beğenilmektedir. Bunu yaz aylarına denk gelen bayram tatillerinde oluşan araç kuyruklarından anlayabilirsiniz. Çünkü hemen hemen Türkiye’nin bir çok şehrinden buraya tatil için gelenler var.

oludeniz-plaji

Ölüdeniz Plajında Yer Alan Aktiviteler

Bu plajda yalnızca yamaç paraşütü aktivitesi yok tabiki de. Mesela Kelebekler Vadisi’ni görmek istediğiniz zaman Ölüdeniz tekne turu aktivitesine katılmanız gerekmektedir. Sabah saatlerinde bindiğiniz günübirlik gezi tekneleri ile akşama kadar çılgınca eğlenip güzel bir gün geçirebildiğiniz aktivite de 6 ayrı durak noktasını gezip görme fırsatınız bulunmaktadır. Bu duraklarda denize girme şansınız da bulunmaktadır. Ölüdeniz tekne turu ile ilgili detaylı bilgi için bu linke tıklayarak ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

Yine buradan hareketle Saklıkent Safari Turu’na da katılabilirsiniz. Bu tur da da bir tam gün boyunca sürmektedir. Ayrıca ismini de Fethiye’nin Saklıkent Kanyonundan almıştır. Bu tura katılarak kanyonu da gezme fırsatınız bulunmaktadır. Saklıkent Kanyonu hakkında daha detaylı bilgi için Fethiye Saklıkent Kanyonu başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ölüdeniz Plajı’na Nasıl Gidilir

Ölüdeniz Plajı’na Fethiye ilçe merkezine geldikten sonra otogar yolu üzerinden yaklaşık olarak 6 – 7 km’lik bir yolculuk yaparak ulaşabilirsiniz.

Otogarın yanına kadar geldiyseniz zaten farklı bir yola sapma imkanınız yoktur. Yolu takip ederek bu güzel plaja kadar ulaşabilirsiniz. Tabi burada aracında navigasyon cihazı bulunanlar yada akıllı telefonlarından uygulamayı açanlar için Ölüdeniz Plajı yol tarifi diye aratarak da rahatça ulaşabilirler.

Yine Otogara geldiyseniz hemen otogarın hemen köşesinde bulunan durakta bekleyerek gelecek olan ölüdeniz servislerine binerek ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında her 3 – 4 dakikada bir servis kalktığını da belirtmekte fayda var.

Ölüdeniz Plajı ile ilgili bu yazımızı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız da paylaşarak destek olabilirsiniz. Ayrıca Fethiye Koyları ve Plajları başlıklı detaylı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.