İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezilecek Yerler
  3. Adapark

Adapark

Adapark Bayrampaşa

2003 yılında Bayrampaşa Adapark, İstanbul’un büyük parkları arasında yer alıyor. 480.000 metrekarelik alan üzerine kurulan bu eğlence parkında; hem lunapark hem de yapay gölet bölümü bulunuyor. Aynı zamanda 2 adette giriş ve çıkış kapısı bu eğlence merkezinde yer alıyor.

Parkın içine girdiğiniz andan itibaren sizi oldukça büyük alan karşılıyor. Burada ziyaretçiler kendilerini sanki görsel şölen içerisindeymiş gibi hissediyorlar. Çocuklu aileler açısından bu park çok iyi seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Parklar içerisinde oldukça popüler olan ParkAda halkın değişiyle de Adapark, ziyaretçilerine muhteşem bir görsel şölen sunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle hafta sonlarını ailesiyle geçirmek isteyenler açısından bu parkın çok iyi seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Bu eğlence merkezinde sadece çocuklar değil aynı zamanda ailelerde doyasıya eğlenceli zaman geçirebilirler.

Adapark Giriş Ücretleri ve Çalışma Saatleri Nasıldır?

Adapark giriş ücreti yoktur, sadece oyuncaklara bindiğiniz takdirde ücrete tabi tutuluyorsunuz. Parkurda çocuklarınızı ata 2 tur şeklinde bindirecekseniz, 5 TL ödemeniz gerekiyor. Kullanım süresinin 10 dakika olduğu deniz bisikletlerinin 4 kişiliği için 10 TL ödüyorsunuz. 2 kişilik olanı da 5 TL şeklinde ücrete tabi tutulmuştur. Özel aracıyla gelenlerse saate bakılmaksızın yani sınır olmadan otopark ücreti olarak sadece 5 TL ödüyorlar. Ülkemizin en büyük eğlence ve sosyal dinlenme alanı olarak dikkat çeken Adapark’ın ziyaretçi kabul saatleri; 07.00 ile 01.00 arasıdır… Bu süre zarfında, parkı istediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Adapark Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde Adapark eğlence merkezi yer alıyor. Park; Bayrampaşa’nın Kocatepe Mahallesinde Hudut Yolu’nun üzerinde ki Kocatepe’dedir… Parkada’ya özel aracınızla ya da toplu taşımalarla da gidebilirsiniz. Parka özel aracınızla şu şekilde gidebilirsiniz: Bayrampaşa’nın sapağına girip, otogar yolundan devam ediniz. Sonra otogar bağlantı yolunun olduğu tabelalardan da ilk sağ tarafa saptığınızda hemen parkın karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Toplu taşımayla gitmek içinde; metroyu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kocatepe adlı metro durağında inerek 15 dakika yürüdüğünüz takdirde parka ulaşabilirsiniz.

Adapark Bayrampaşa

Adapark Hakkında Genel Bilgiler

Bayrampaşa Adapark, 7’den 70’e her yaş grubunun keyif aldığı muhteşem zaman geçirdiği yer alarak dikkat çekiyor. Burada istediğiniz tüm aktiviteleri bulmanız mümkündür diyebiliriz. Parkın eğlence ve aktivite bölümlerinin dışında birde ziyaretçileri fazlasıyla mutlu edecek hayvanat bahçeleri de yer alıyor. Özellikle çocuklar, hayvanat bahçesinde ki görmeyi istedikleri hayvanları görerek çok mutlu olacaklar. Aynı zamanda parkta doğal güzellikleri de görmek mümkündür… Yeşillikler içerisinde tasarlanan parkta, huzurlu bir zaman geçireceksiniz. Bu özelliği sayesinde parkın içerisinde;  İstanbul’un sesli, insanı yoran temposundan kurtulabileceksiniz.

Adapark İçerisinde Neler Var?

Eğlencenin ve oyunun merkezi olan bu parkın içerisinde ilk dikkat çeken, oyuncakların olduğu fuar bölümüdür… Burası eğlenceyi tam olarak yaşamak isteyenlerin yeri olduğunu söylesek aslında hiçte abartmış olmayız. Yaz döneminde özellikle tüm İstanbulluların başlıca eğlence ve oyun merkezlerinden olduğunu Adapark’ın söyleyebiliriz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi günümüzde çok geniş eğlence merkezlerinin en başında yer alıyor. Bu eğlencenin merkezinin içinde; lunaparktan tutunda yapay gölete sonra çiftlik alanlarına, çocuk oyun parklarına kadar eğlenceye dair ne varsa hepsini bulabilirsiniz.

Adapark Nerede

Adapark içerisindekileri şöyle sıralayabiliriz:

Lunapark

Parkın içinde yer alan lunaparkta ki oyuncakların bazıları çocuklar için bazılarıysa büyükler adına olduğunu söyleyebiliriz. Yani burada ki lunaparkta sadece çocuklar değil aynı zamanda büyüklerde eğleniyor. Olağanüstü büyüklüğe sahip dönme dolaptan tutunda küçücük trene kadar aklınıza gelebilecek oyuncakları bu lunaparkta bulabilirsiniz. Ayrıca Adapark Lunapark içinde kapalı bölümde bulunuyor. Burası da tamamıyla elektronik oyunların oynandığı yer olarak dizayn edilmiştir.

Yapay Gölet

Su yüksekliği 30 cm’ye kadar çıktığı gölet, ziyaretçilere görsel şölen sunuyor. Gölet, hemen ortasında ki kaleye benzeyen yapı ile bütünleşmiştir. Gölet üzerinde botlarla dilediğiniz gibi dolaşma şansına sahipsiniz… Göletin çevresinde ki yürüyüş parkurlarında da gezip, keyfinize keyif katabilirsiniz.

Çiftlik

Burada ki çiftlik bölümünde, binicilikle ilgili eğitimlerde alabilirsiniz. Burada özellikle çocuklarınıza hayvan sevgisini aşılarken birde sporun da önemini kavratmış olacaksınız. Çocuklar atlara binerek unutulmaz deneyimler yaşıyorlar.

Piknik Alanları

Adapark piknik alanı bölümünde, ailenizde kurallara uygun şekilde mangal yakabilirsiniz. Yalnız buraya; hayvan, bisiklet ve kabuklu kuru yemiş sokmanız yasak… Birde bu oyun ve eğlencenin merkezinin 4000 kişilik anfi tiyatrosunda; tiyatro ve konser tarzı etkinliklere katılabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap