Antalya Adrasan Kamp Alanları
 1. Anasayfa
 2. Kamp Rehberi

Antalya Adrasan Kamp Alanları

0

Antalya Adrasan kamp alanları muhteşem doğasıyla tatil severleri ağırlıyor. Antalya’nın Kumluca ilçesi sınırlarında konumlanan Adrasan, Türkiye’nin önemli turizm yerleri arasındadır.

Antalya kamp alanları denildiğinde Adrasan içerisindeki yerler öne çıkıyor. Adrasan eskiden Çavuşköy şeklinde anılmaktadır. Adrasan bölgesi çam ağaçlarıyla dolu bir alanda yer alıyor. Adrasan; sakin, huzurlu ortamıyla dikkat çekiyor. Kamp yapmayı düşünenler için çok elverişli bir alandır. Hem dinlenmek hem de tatil yapmak istiyorsanız; Adrasan kamp alanlarını tercih edebilirsiniz. Adrasan kamp yerlerinde çadır ve bungalov evleri kullanabilirsiniz. Bungalov evlerde, çadırlarda kamp yapmaya gayet uygundur. Bungalov evler, denize yakın alanlarda konumlanmışlardır. Adrasan’da doğa ve deniz karışımı tatil yapma imkânı yakalayabilirsiniz.

Antalya Adrasan Kamp Alanları
Antalya Adrasan Kamp Alanları

Antalya Adrasan Kamp Alanları Hakkında Genel Bilgiler

Antalya Adrasan kamp alanları hakkında genel bilgiler içerisine ilk sırada muhteşem koylara sahip olmasını ekleyebiliriz. Antalya Adrasan kamp alanlarının doğa harikası koyları bulunuyor. Adrasan Koyu’nun ortalama 2 km uzunlukta sahili vardır. Ayrıca camı andıran da denizi vardır. Denizinin berrak görüntüsü özellikle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Adrasan; Likya Yürüyüş Yolu güzergahında konumlanmıştır. Adrasan’ın doğal ortamları çok olduğu için konaklayabileceğiniz yeşil ve mavinin ön planda olduğu alanlarda fazladır. Adrasan’da çok sayıda kamp alanı bulunuyor. Bu kamp alanları, Adrasan Koyu’na yürüme mesafesi kadar yakındır. Adrasan’da yer alan kamp alanlarının kimisi narenciye bahçeleri içerisinde kimisi de deniz manzarasına sahiptir. Siz zevkinize göre dilediğinizi seçebilirsiniz.

Adrasan Kamp Alanları

Adrasan kamp alanları Türkiye’nin tüm doğal güzelliklerini içerisinde barındırıyor desek hiç de yanılmayız. Adrasan’ın ünlü kamp alanlarını şöyle sıralayabiliriz:

Gizli Bahçe Camping

Adrasan’da kamp alanı olarak popüler yerler arasında Gizli Bahçe Camping geliyor. Antalya Kumluca ilçesinde huzur dolu bir alanda konumlanmıştır. Gizli Bahçe Camping’in çevresi portakal ağaçlarıyla doludur. Denizle kampın buluştuğu muhteşem bir yerde bulunuyor. Gizli Bahçe Camping, nezih ve ferah ortamıyla özellikle dikkat çekiyor. Gizli Bahçe Camping konum itibariyle çok avantajlı alanda bulunduğundan ihtiyacınız olan çoğu malzemeyi buradan alabilirsiniz. Gizli Bahçe Camping’in sağlık ocağı ve eczane gibi yerlere yakın olması önemini daha çok artırmıştır.

Adrasan Toprak Camping

Antalya Adrasan kamp alanları doğanın içerisinde kurulmuştur. Huzurlu ve sessiz bir tatil için Adrasan Toprak Camping’i seçebilirsiniz. Adrasan Toprak Camping içerisinde;

 • Banyo,
 • Tuvalet,
 • Toplu oturma yerleri,
 • Mutfak,
 • Çadır gibi materyaller mevcuttur.

Adrasan Toprak Camping, tertemiz alanıyla her yıl yerli ve yabancı pek çok turisti kendine çekiyor. Ailelerin de rahat bir şekilde gidebileceği yer olduğunu söyleyebiliriz.

Adrasan Toprak Camping’te güneşin batışına uyanıp güzel bir kahvaltı yapıp ardından denizin tadını çıkarabilirsiniz. Adrasan Toprak Camping’te mangalda yakabilirsiniz. Sevdiğiniz kişilerle hoş sohbetin içerisinde mangal yaparak keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Adrasan Toprak Camping’e ulaşım çok kolaydır. Özel araç dışında toplu taşımalarla da kamp alanına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adrasan Güneş’in Yeri Camping

Antalya kamp alanları içerisindeki Adrasan Güneş’in Yeri Camping’te keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Adrasan Güneş’in Yeri Camping, denize sıfır yere konumlanmıştır. O kadar çok denize yakın ki tabiri caizse yüzünüzü sabah kalktığınızda denizde yıkayabilirsiniz. Adrasan Güneş’in Yeri Camping’in ortak kullanım alanında; oturma alanları, mangal yeri, ocak, lavabo ve bulaşık yıkama yeri gibi alanlar bulunuyor.

Bir kampta duyulabilecek tüm eşyalar bu alanda bulunuyor. Duş ve tuvalet ihtiyaçlarınızı gidermek için belediyeye ait alanlar kullanılıyor. Adrasan Güneş’in Yeri Camping’te elektrik hizmeti de ücretsiz şekilde sunulmaktadır. Adrasan Güneş’in Yeri Camping’te market ve restoran gibi alanlarda bulunuyor.

Adrasan Gönül Camping Kamp Alanı

Antalya Adrasan kamp alanları kategorisindeki bu yer, denize çok yakındır. Adrasan Gönül Camping Kamp Alanı, merkezi konumda olmasıyla dikkat çekmektedir. Adrasan Gönül Camping Kamp Alanı çevresinde;

 • Mangal yeri,
 • Duş ve tuvalet yerleri,
 • Açık Wi-Fi,
 • Ortak oturma alanları,
 • Bulaşık yıkama yeri,
 • Ocak bulunuyor.
Antalya Adrasan Kamp Alanları
Antalya Adrasan Kamp Alanları

Adrasan Langir Lingir Camping

Adrasan Langir Lingir Camping; görünüş itibariyle şirinliğiyle ilk etapta insanların dikkaini çekiyor. Adrasan Langir Lingir Camping; aile ve genç arkadaş gruplarına hitap ediyor. Herkese hitap edecek şekilde tasarlanması özellikle alanın popüler olmasını sağlamıştır. Bu kamp alanına geldiğinizde kendinizi evinizdeki gibi rahat hissedeceksiniz. Adrasan Langir Lingir Camping, düzenli şekilde tasarlanmıştır. Çadırların birbirleriyle arasındaki mesafe özellikle çok iyi düzenlenmiştir. Böylelikle herkes çadırında rahat şekilde hareket edebilir. Ayrıca alanda hijyen kuralları ön plana çıkıyor. Covid-19 salgınıyla savaştığımız bu dönemde içimiz rahat şekilde gidebileceğimiz tatil yerlerinin başında geliyor. Kamp alanına Kumluca ilçesinden çok kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir