Av Köpekleri Cinsleri Ve Fiyatları
 1. Anasayfa
 2. Genel

Av Köpekleri Cinsleri Ve Fiyatları

0

Av Köpekleri Cinsleri Ve Fiyatları – Köpekler; her bir türü kendisine has yetenek ve özelliklerle donatılmış canlılardır. Bu kapsamda av köpekleri cinsleri ve fiyatları merak edilen içeriklerden birisi olmaktadır. İnsanlar ve köpekler arasındaki bağın geçmişten bugüne kuvvetli olduğu bilinmektedir.

Özellikle hem insanların dostu hem de onları koruyan bir canlı olarak vazife gören köpeklerin bazı cinsleri; doğal avcılık yetenekleri sayesinde dikkat çekmektedir. Bazısının koku duyusu büyük ölçüde gelişmiş olurken bazıları ise oldukça hızlıdır.

Bazı av köpekleri çok dayanıklıdır; ancak tabii ki av köpeği olsun olmasın, bu özellikleri barındırsın ya da barındırmasın köpeklerin insan hayatındaki yeri oldukça değerlidir. Yazımızın devamında av köpeği sahiplenmeyi düşünen ya da bu içerikle ilgili bilgi sahibi olmayı hedefleyen kişiler için av köpeklerinin cinslerine dair bilgi sunuyor olacağız.

Av Köpekleri Cinsleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Labrador ve Golden cinsleri hem arkadaş canlısı tavırlarıyla dikkat çeken hem de oldukça sadık ve avcı köpeklerdir. Özellikle av köpeği denildiğinde ilk akla gelen türlerinin başında gelirler. Hem zeki hem de enerjik yapılarıyla dikkat çeken köpekler iyi birer dosttur. Ancak bu iki tür yalnızca av köpeği olarak nitelendirilmemelidir. Dünya genelinde rehabilitasyon köpeği olarak hizmet veren köpek türlerinin hayranı çoktur. Ortalama 1500 ve 2000 lira arasında değişen fiyatlar söylenebilir.

Av Köpekleri Cinsleri Ve Fiyatları
Av Köpekleri Cinsleri Ve Fiyatları

Avcı köpekler sınıfında değerlendirilebilecek bir başka tür de Bloodhound olmaktadır. Bu türün notaları Ortaçağ’da Fransa bölgesinde yaban domuzu ve geyik takip etmek için yetiştirilmiş bir cinstir. Çok iyi koku alma yeteneği ile sahip olan av köpeklerinin başında gelir. Keskin koku alma kuvveti nedeniyle günümüzde arama kurtarma ekipleri ve kolluk kuvvetleri tarafından barındırılan hayvanlar arasında yer alır.

Hem zeki hem de aktif bir yapıya sahip olan köpekler samimi ve arkadaş canlısı tavırlarıyla ailelerin vazgeçilmezidir. Bunun yanı sıra çok hassas bir yapıya sahip olması nedeniyle yalnız kalmak yerine insanlarla iç içe olmayı tercih eder.

Türkiye’de Yapılan Festivaller başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Av Köpekleri Cinsleri Ve Fiyatları

English Pointer cinsi köpeklerde yetenekli, çevik av köpekleri arasında sayılır. Genellikle tavşan ve kuş avında yetiştirilen türler arasında yer alır. Bir ailenin üyesi olarak uysal ve arkadaş canlısıdır. Ancak yine de kapalı yaşamlar sürülen apartman hayatı gibi unsurlar için uygun bir yaşam saatine sahip değildir. English pointer cinsi içinde yaklaşık 2500 ve 3000 lira arası fiyat aralığı ifade edilebilir.

Av Köpekleri Cinsleri Ve Fiyatları
Av Köpekleri Cinsleri Ve Fiyatları

Yalnız kalmayı sevmeyen bir başka türde English Pointer cinsi olmaktadır. Satılık Pointer av köpeği yavruları gibi içeriklerle sıklıkla karşılaşılır. Av köpeklerinin genelde yavrudan alınarak yetiştirilmesi tercih edilir.

Gordon Setter; bıldırcın ve sülün avı avlamak için yetiştirilmiş bir tür olan Gordon Setter günümüzde dünya üzerinde en popüler olan av köpeği türlerinden birisidir. Sevecen ve uysal bir hayvan olmakla birlikte yine pek çok av köpeği gibi apartman yaşamına uygun değildir.

Yalnız kalmayı sevmeyen veyahut da yalnız kaldığında depresyona girebilen bir canlıdır. Gordon’un sektörün en önemli özelliklerinden birisi hem soğuk iklim hem de sıcak iklimde yaşayabilmesidir.

 Video Kaynağı

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir