Babalu Eğlence Parkı
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Babalu Eğlence Parkı

0

Hava koşullarına bakmaksızın tüm sene boyunca Babalu eğlence parkı, çocuklara hizmet veriyor. Çocukların bedenlerinin tam anlamıyla kullanılmasında ve vücutlarının sınırlarının tanınmasında da önemli rol oynuyor.  Özellikle İstanbul’da yetişen çocuklar bir nevi hapishane hayatı yaşadıklarından dolayı böyle parkların varlığı ailelerle çocuklar açısından çok önem taşıyor.

Bu eğlence parkı, çocuklara fiziksel aktivitelerini yapma olanakları sunuyor. Özellikle çocuklar için önemli olan fiziksel aktiviteler, bahsetmiş olduğumuz eğlence parkında çok güzel yapılıyor. Ülkemizde ki en büyük eğlence parkları içerisinde yer alan Babalu, çocukların maksimum düzeyde hareket etmesini sağlıyor. Çocukların kendilerine ait enerjilerini kullanıp o doğrultuda oyun oynamalarını Babalu adlı eğlence parkının sağladığını söyleyebiliriz.

İstanbul Babalu Eğlence Parkı Nerede
Babalu Eğlence Parkı

Babalu Eğlence Parkı Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde yer alan bu oyun ve eğlence parkı, Arterium Alışveriş Caddesinde yer alıyor. Eğer Babalu eğlence parkına toplu taşımalarla gidecekseniz şu hatları kullanabilirsiniz:

 • 89 C-Taksim
 • 146 M- Mecidiyeköy
 • 78 ZB-Zeytinburnu
 • 98-Bakırköy
 • 146 B-Eminönü
 • Ayrıyeten Yenibosna, Şirinevler ve Sefaköy’den de Babalu parkına minibüs hatlarıyla gidebilirsiniz.

Her 2 yönden TEM Yolu üzerinden ulaşımı şu şekilde sağlayabilirsiniz: İkitelli’de ki sapaktan çıkarak, önünüze gelecek olan Bankalar Caddesi’nden Başakşehir 1 ve 2. Etap levhalarını takip etmelisiniz. Levhaları takip ettiğiniz takdirde alt geçide varacaksınız. Alt geçit bitiminde de ışıklardan sağ tarafa doğru devam ederek parka ulaşabilirsiniz.

E5 yolu üzerinden eğlence parkına ulaşımı şöyle sağlayabilirsiniz: Basın Ekspres Yolu üzerinden Başakşehir- İkitelli tarafına devam ettiğiniz takdirde; Bankalar Caddesi’nde ki 1. Ve 2. Etap levhalarını takip ediniz. Levhaları takip etmeniz sonucunda alt geçide ulaşacaksınız. Alt geçit bitiminden sonra ki ışıklardan da sağ tarafa doğru gittiğiniz takdirde parka ulaşmış olacaksınız. Kısacası Babalu eğlence parkı nerededir, nasıl gidilir sorularına da cevap bulmuş olacaksınız.

İstanbul Babalu Eğlence Parkı Nasıl Gidilir
Babalu Eğlence Parkı Ücretleri

Babalu Eğlence Parkı Giriş Ücreti Ne Kadar?

İstanbul eğlence parkları içerisinde önemli yeri olan Babalu’nun giriş ücretleri farklı farklı seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Ayrıca Babalu parkı misafirlerine, aynı zamanda aylık üyelik olanağı da sunuyor.

 • Hafta içinde eğlence parkının giriş ücretleri şu şekildedir:

-Aktif tarife: 1 saat 20 TL

-1 ve 12 yaş grupları: Sınırsız 30 TL

-Ek saat fiyatı: 10 TL

 • Hafta sonuysa Babalu giriş ücretleri:

-Jeton fiyatı: 1.50 TL

-Bayramlarda ve hafta sonlarında ki 1-2 yaş grubu giriş fiyatı: 2 saatliği 30 TL’dir…

 • Babalu eğlence parkına üyelik fiyatı:

-3 aylık: 380 TL

-1 ve 2 yaş grubu 1 aylık üyelik fiyatı: 170 TL

-6 aylık üyelik fiyatı: 640 TL olarak belirlenmiştir.

Ayrıca çocuklarla parka gelen öğretmenlerden ve ailelerden de giriş ücreti alınmıyor.

Cuma ve Cumartesi günleri bu park; 10.00 ile 22.00 arasında açık oluyor. Diğer günlerse 10.00-20.00 saat dilimlerinde park açıktır diyebiliriz. Ayrıca bayramlarda ve tatillerde de park, 22.00’de kapanıyor.

Babalu Eğlence Parkı İçerisinde Hangi Oyuncaklar Var?

1350 metrekare kapalı alanda dizayn edilen bu eğlence parkı, aynı zaman içinde 300 tane çocuğa hizmet veriyor. Babalu eğlence parkı; oynamak, eğlenmek ve zıplamak isteyen çocukların mekânı olduğunu söyleyebiliriz.

1500 metre demirle kurulan üç kat şeklinde ki oyun kulesi, Babalu’nun içerisinde yer alıyor. Bu oyun kulesi içerisinde; top havuzları, üç tane kaydırak, top tabancaları ve tüneller bulunuyor. Dört araçtan oluşan Go-kart pisti, zıplama kulesi, airhocker, rodeo, volkanik tırmanma dağı ve beşli trambolinde parkta ki önemli oyuncaklardan olduğunu söyleyebiliriz. Eğlence ve oyun merkezi olan bu tesiste çok fazla çeşitten oluşan oyun üniteleri var. Bu oyun üniteleri sayesinde; çocukların bedensel ve zihinsel gelişimleri önemli ölçüde artıyor.

Oyun merkezi olan bu yerin, çocukların sosyalleşmesinde özellikle önemli rol oynadığını söyleyebiliriz. Bu eğlence parkının içinde ki oyuncaklar sayesinde çocuklar, gün içinde farklı farklı aktiviteler yapma imkânına sahip oluyorlar. Çocuk oyun aktivite merkezi olarak bilinen Babalu’da ki oyuncaklar; Almanya’nın Playlife şirketi tarafından üretilmiştir. Bu oyun ve eğlence parkı;  Avrupa standartlarını kabul ederek, TÜV tarafından da onay almıştır.

Aynı zamanda hijyen konusuna da eğlence ve oyun dünyası olan Babalu çok önem veriyor diyebiliriz. Özellikle park, kalite bakımından hijyen standartlarının çok üzerinde yer alıyor. Ayrıca parka gittiğiniz de bir yere oturarak çocuğunuzun durumunu da gözlemleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir