İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezilecek Yerler

Bakırköy Lunapark

Bakırköy Lunapark
Bakırköy Lunapark Giriş Ücreti
+ - 0

Bakırköy Lunapark İstanbulluların çoğunun her hafta cumartesi günlerinde sevdikleriyle gittikleri yer olarak bilinmektedir. Her yaş grubu bu lunaparkta doyasıya eğleniyor. Özellikle lunapark içerisinde ki oyuncaklarla, ziyaretçiler unutamayacakları derece de anılar yaşıyorlar.

Muhteşem, eğlenceli zamanların yaşandığı bu lunapark, özellikle bayram günlerinde çocuklarla, ailelerin beraber vakit geçirdikleri alan olarak da dikkat çekiyor.

Bakırköy Lunapark Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Bakırköy Lunapark, adından anlaşılacağı üzere İstanbul’un Bakırköy ilçesinin Osmaniye adlı mahallesinde yer alıyor. Bakırköy Lunapark ulaşımı şu şekildedir:

Toplu taşımayla lunaparka gitmek oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bu park; İncirli metro durağının yanında konumlanmıştır. Aynı zamanda İncirli otobüs ve metrobüs duraklarıyla arasında sadece 2 dakikalık bir yürüme mesafesi bulunuyor.

Yeni Bosna ile Florya arasında ki; 34 BZ, 72 T, 34 AS, 79 B, 71 T, 98 H, 79 B ve 98 S İETT otobüsleriyle lunaparka gidebilirsiniz. Birde Metro-M1A ve Marmaray’dan da kolaylıkla ulaşım sağlamanız mümkün olur.

Özel araçla bu parka ulaşabilmekte şu şekilde mümkündür: Eğer Anadolu Yakası’ndan parka gidecekseniz, E-5 yolu üzerinden devam etmeniz gerekiyor. İncirli Ömür plazanın olduğu yere gelerek, oradan Bakırköy tarafına gidecek üst geçidi kullanmalısınız.

Fakat E-5 yolu üzerinden Topkapı yönünde ilerlemeniz gerekiyor. Alfemo mağazası ön tarafından sağa doğru döndüğünüz takdirde 200 metre kadar ilerledikten sonra lunaparka gelebileceksiniz. Avrupa Yakası’ndan da Avcılar istikametinden eğer gidecekseniz, Bahçelievler semtinden yan yol güzergâhına girmelisiniz.

İncirli’ye vardığınızda, Alfemo Mağazası’nın yanından sağa giriniz. Oradan 200 metre ilerlediğiniz takdirde Bakırköy Lunapark’a ulaşmış olacaksınız.

Bakırköy Lunapark Nerede
Bakırköy Lunapark Giriş Ücretleri

Bakırköy Lunapark İçerisinde Hangi Oyuncaklar Var?

Lunapark oyuncaklarından yararlanabilmek için, 5 ve 15 TL arasında oyuncaklara göre değişen jeton almanız gerekiyor. Bu lunaparkın jeton fiyatları, her sene değişiyor. Bu lunapark içerisinde fazla oyuncaklar açısından alternatifinizin olmadığını söyleyebilirim.

Gondol, dönme dolap, balerin kız, minik tren ve çarpışan arabalarla günümü güzel geçirebilirim eğlenebilirim diyorsanız, bu park tamda size göre diyebiliriz. Bakırköy’ün ünlü sosyete pazarının başlangıcında yer alan almaktadır. Genellikle alışverişte yorulan kişilerin uğrak, dinlenme yeri olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yap