Fethiye – Saklıkent Jeep Safari Turu
 1. Anasayfa
 2. Fethiye

Fethiye – Saklıkent Jeep Safari Turu

0

Fethiye Saklıkent Jeep Safari Turu belkide son yıllarda adrenalin tutkunu tatilcilerin, sıklıkla katıldıkları turlardan birisidir. Ancak Dubai çöllerinde yapılanın ve bildiğimiz safarinin dışında daha sade bir anlayışa sahip. Fethiye yerli yabancı herkesin rahatlıkla tatil yapabileceği mekanları bünyesinde barındırmaktadır. Fethiye’de tatilde aktivite konusunda da çeşitlilik göze çarpmaktadır. Bir gün Fethiye Yamaç Paraşütü ile atlayabilir, diğer bir gün de jeep safari turuna çıkabilirsiniz.

Ölüdeniz ve Fethiye’de bulunan çeşitli acentalar vasıtasıyla jeep safari turu için bilet almanız mümkündür. Acentadan bilet alırken jeep safari nedir şeklindeki soruya hiç şüphesiz ki alacağınız cevap çok eğlenceli ve sulu bir günün sizi beklediğidir. Aslına bakarsanız bu olay yerli yabancı karmasından oluşan eğlence meraklı tatilcilerin bir araya gelmesi ve Fethiye civarında gezmesidir. Ancak normal gezilerden ayıran en önemli özellik ise şüphesiz gezi sırasında elinizde bulunan su tabancaları ile amansız bir su savaşı içerisine girmenizdir.

Fethiye Jeep Safari

Bizimde naçizane tavsiyemiz bu tura katılmaya karar verip bilet aldıktan sonra hemen en güzelinden bir su tabanacası almanızdır. Ancak unutursanız da üzülmeyin safariye çıkmazdan önce toplanılan merkezde yine bu ihtiyacınızı gidermeniz için satıcılar mevcuttur. Burada hem tabancanızı alabilir hem de jeep kasasında bulunan kovalarınızı su ile doldurup eğlenceye hazır hale gelebilirsiniz. Zira yola çıktıktan bir kaç dakika sonra su savaşları başlamış olacaktır. Jeep şoförleri sırayla birbirini sollayıp herkesin açık kasaların üzerinden birbiri ile su savaşı yapmasına olanak sağlamkatadırlar.

Saklıkent Jeep Safari Turu

Safari turunda ilk güzergahlardan birisi Yakapark olarak karşımıza çıkıyor. Doğal park niteliğinde olan bu yerde soğuk su havuzlarında yüzülebilir. Yada ağaçların gölgeleri altına yapılmış ahşap köşklerde su şırıltısı sesleri eşliğinde dinlenebilirsiniz. Soğuk su havuzu içerisinde 5 dakika durarak ücretsiz içecek yada 15 dk durarak ücretsiz gözleme kazanabilirsiniz. Ortalama 40 dakikalık bir moladan sonra buradan ayrılarak ikinci durak olan Saklıkent Kanyonu önüne gelebilirsiniz. Büyük ve ihtişamlı yapısının yanı sıra serin sularıyla ünlü kanyonu dilerseniz gezebilirsiniz. Burada verilen mola esnasında isteyen tatilciler Karaçay nehri üzerinde ringo rafting yapma fırsatına da sahiptirler. Yada bir diğer aktivite olan zipping ile tanışabilirler.

Saklıkent Jeep Safari Turu

Saklıkent Kanyonu’nda 2 saat kadar mola verdikten sonra diğer durak olan çamur banyosu yapılacak yere hareket edebilirsiniz. Tur ile gittiğinizde çamur banyosu yapmak her ne kadar zorunlu değil ise de tura katılan büyük çoğunluk denemekten çekinmiyor. Ancak kendi aracınız ile giderseniz çamur banyosu sonrası soğuk sularda tam anlamıyla temizlenemeyeceğiniz için mutlaka yakında bulunan Patara Plajı’nı ziyaret edip denize girebilir gün batımını izleyebilirsiniz. Fethiye jeep safari turları fiyatları son derece ucuzdur. Diğer aktivitelerle kıyaslandığında bunu fark edeceksiniz. Ayrıca Fethiye atv safari seçeneğini de göz ardı etmeyiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir