Hatila Vadisi
 1. Anasayfa
 2. Artvin

Hatila Vadisi

0

Artvin’de yer alan Hatila Vadisi bu bölge içinde yapılan ziyaretlerde uğranılan ve çokça ziyaretçi olan milli parklardan bir tanesidir. Doğu Karadeniz’in muhteşem yeşilliği ve doğal güzelliklerinin sergilendiği nadide yerlerden birisi olan bu vadi 1994 yılından bu yana Milli Park olma özelliğini taşımaktadır.

Milli park içinde Hatila Vadisi, Hatila Deresi ve birçok akarsuyun yer aldığı büyük bir doğa yürüyüşüne de çıkabilirsiniz. Vadi içinde yer alan ve sizi büyüleyecek derecede güzellikteki göl görünümleri, tabiat harikası şelaleler gibi birçok doğal güzelliğe şahitlik edebilirsiniz.

Hatila Vadisi 2

Hatila Vadisi içinde ayrıca yamaç paraşütü yapma imkanı da var. Zaten gelen büyük bir kafile kitlesinin yamaç paraşütü uçuşlarını gün boyunca takip edebilirsiniz. Bu vadinin bir başka özelliği ise her ne kadar Doğu Karadeniz’de yer alsa da içinde Akdeniz ikliminin bitkilerine rastlamak olacaktır. Milli park büyük bir ormanı kapladığından içinde kimi zaman vahşi hayvanlara da rastlama imkanınız olabilir, bu sebeple gezilerinizde dikkatli olmayı ihmal etmeyin.

Hatila Vadisi Nerededir?

Hatila Vadisi Çoruh Nehrinin kollarından biri olarak devam eden biz uzantıya sahiptir. Artvin ilinin merkezinde bulunmaktadır.

Hatila Vadisine Nasıl Gidilir?

Vadi çok büyük bir alana sahip bu sebeple sosyal tesislerin bulunduğu alana Artvin merkezden yaklaşık 10 kilometre sonra tamamlanıyor. İçinde büyük vadi, yeşillikler, dereler, göller ve şelaleler gibi muhteşem bir doğa gezintisi yapacaksınız. Doğa yürüyüşleri için bol oksijenin yer aldığı bu alanı kesinlikle gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
korgan-koprusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir