İğneada Gezilecek Yerler
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

İğneada Gezilecek Yerler

0

Konu Başlıkları

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı olan ve sahil şeridinde bulunan bu belde, İğneada ismiyle anılmakta ve çok fazla kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Özellikle yaz sezonunun yaklaşması ile birlikte tatilcilerin İğneada gezilecek yerler başlığı altında pek çok rota hakkında bilgi edindiği bilinmektedir. Karadeniz’in en ziyaret edilebilir plajlarına ve tarihi alanlara sahip olan bu belde, aşağıda sıralanan alanlar kapsamında ziyaret edilmelidir:

 1. İğneada Feneri
 2. Demirköy Dökümhanesi
 3. Limanköy
 4. İğneada Aqua Beach Club
 5. İğneada Plajı
 6. Beğendik Plajı
 7. Mert Gölü
 8. Bulanık Dere Longozu
 9. Dupnisa Mağarası
İğneada Gezilecek Yerler
İğneada Gezilecek Yerler

Sıralanan bu ve çok daha fazla mekanı ziyaret ederek İğneada’nın doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Bunun için öncesinde ufak bir araştırma yapmanız ve gitmek istediğiniz yerler hakkında bilgi edinmenizde fayda olacaktır.

İğneada Ne Zaman Ziyaret Edilir?

İğneada’da yapılabilecek pek çok aktivitenin olması, insanlara en uygun ne zaman gidebileceklerini merak ettirmektedir. Özellikle İğneada ne zaman ziyaret edilir başlığının bu konuda bilgi edinmek için sıklıkla incelendiğini söylemek mümkün olacaktır. İğneada’yı ziyaret etmek isteyen kişiler ne tür aktiviteler yapacaklarını önceden belirlemelidir.

Örneğin kamp yapmak ve doğanın tadını çıkarmak isteyen tatilcilerin Mayıs, Eylül gibi ilkbahar ve sonbahar aylarında gelmeleri oldukça uygun olacaktır. Ancak İğneada’ya kadar gelip deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmak isteyen bireyler de olacaktır. İşte o zaman tavsiye edilen en uygun zamanın yaz ayları olan Haziran ve Ağustos olduğunu söylemek mümkündür.

İğneada Kaç Günde Gezilir?

İğneada kaç günde gezilir şeklinde sorulan pek çok soru, tatil süresini buna göre ayarlamak isteyen bireyler tarafından merak edilmektedir. Pek çok tatil bölgesi, ortalama bir süre tanıtarak o süre zarfında gezinizi tamamlayabileceğinizi bildirmektedir. İğneada da aynı şekilde bu konuda bilgilere sahiptir ve kaç günde gezinizi tamamlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Gerek tarihi yerler gerekse de doğa içerisinde bulunan alanlar ziyaret etmek isteyeceğiniz başlıca konumlar olarak ön plana çıkmaktadır. İğneada’nın gezilebilir bir yer olmasını sağlayan bu yerleri ziyaret etmek istiyorsanız tatiliniz 1-2 gün sürecektir. Ancak hem kendinize zaman ayırıp hem de İğneada’yı tanımak istiyorsanız tatil sürenizi uzatmanızda büyük fayda olacaktır.

İğneada’ya Ulaşım Nasıldır?

İğneada, Türkiye’nin Trakya Bölgesi’nde yer alan bir belde olmakla birlikte her sene binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bahsi geçen bu konuma daha önce ulaşmamış kişiler ise tatil sezonunun yaklaşmasına bağlı olarak İğneada’ya ulaşım nasıldır sorusunu incelemekte ve konum bilgisini araştırmaktadır.

Karayolu ve havayolu ulaşım seçenekleri bu noktada ele alınan iki seçenek olarak ön plana çıkmaktadır. Karayolunu tercih edenler için Tekirdağ ve İğneada arasındaki mesafe 157 km olarak belirlenmiştir. Havayolu ile gelecek kişiler ise İstanbul’a iniş yaparak 4 saat süren araba yolculuğu sayesinde İğneada’ya ulaşabilirler.

İğneada Gezilecek Yerler
İğneada Gezilecek Yerler

İğneada’da Kalınacak Yerler

Günübirlik tatilden ziyade uzun süren tatiller için insanlar gidecekleri konumda kalabilecekleri uygun yerleri de sıklıkla incelemektedir. İğneada’da kalınacak yerler başlığı ise tatil konumu olan bu beldeyi seçen bireyler tarafından araştırılmaktadır. Pansiyon, otel ve hatta ev seçenekleri bulunan bu konumda her bütçeye uygun konaklama imkanı mevcuttur.

Deniz manzaralı veya doğa manzaralı bir otelin tercih edilmesi, merkeze yakın konaklama alanlarının tercih edilmesi, kalabalıktan uzak sakin yerlerde konum araştırılması gibi pek çok kriter bulunmaktadır. İğneada ise aratılan bu sonuçlara uygun pek çok seçeneğe sahiptir. Yapmanız gereken tek şey kendi bütçenize göre konaklama imkanlarını araştırmak ve belirlediğiniz alanda tatil sürenizi geçirmek olacaktır.

İğneada’da Ne Yenir?

İğneada’da ne yenir gibi pek çok sorunun da tatil döneminin yaklaşması ile birlikte merak edildiğini söylemek mümkün olacaktır. İnsanlar alıştıkları tatları bir kenara bırakarak farklı yerleri ziyaret ettiklerinde farklı lezzetleri denemeyi tercih etmektedir. Söz konusu farklı lezzetler olduğunda da İğneada’nın sahip olduğu damak tatları bir hayli merak edilmektedir.

 1. Labada Borani
 2. Pekmezli Kaçamak
 3. Soğan Pidesi
 4. Sini Mantısı
 5. Manca
 6. Kupriva
 7. Sütlü Biber Turşusu

Sıralanan bu birbirinden farklı lezzetler, Kırklareli şehrine ait olmakla birlikte İğneada yerlileri tarafından da sıklıkla tüketilmektedir. Bunun yanı sıra İğneada’da deniz mahsullerinin de oldukça yoğun bir şekilde tüketildiği görülmektedir. Bu bölgeyi ziyaret ettiğiniz zaman en çok ilginizi çeken lezzeti deneyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Gezilecek Yerler Uşak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir