Ilgın Belediyesi Kaplıca Villaları
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Ilgın Belediyesi Kaplıca Villaları

0

Ilgın Belediyesi Kaplıca Villaları şifa olarak bilinir ve her sene oteller hastalıkları iyileştirmek isteyen kişilerle dolmaktadır. Ilgında bulunan kaplıcalar 7’den 70’e herkesin kullanımındadır ve kaplıcalardaki su hamam dağının eteklerinde bulunur. Hamam dağının eteklerinden çıkar kişiler Ilgın kaplıcalarına gelmek istedikleri zaman belediye tarafından yapılan villalarda konaklamaktadır. Ilgın kaplıcaları,

Ilgın Belediyesi Kaplıca Villaları
Ilgın Belediyesi Kaplıca Villaları
 • Konya’nın yaklaşık olarak 90 km uzağında bulunan ve ilçe olan Ilgın, şifalı kaplıcaları ile bilinmektedir.
 • Ilgın, mükemmel doğası ile birlikte meşhur bir yer olmaktadır ve sağlık vermesi, şifa dağıtması, turizmi ile birlikte tarihi dokusu her mevsim ziyaretçilerini ağırlamaktadır.
 • Seneler boyunca misafirleri ağırlayan Ilgın bölgesi termal otelleri ile de hizmet vermektedir, üstelik tek veya ailece gidilmesi fak etmeden her bütçeye uygun olmasıyla birlikte öne çıkmaktadır.
 • İlçe merkezinin 2,5 km batısında olan hamam dağının eteklerinde bulunan Ilgın belediyesi kaplıca villaları, pek çok kişiye düzenli olarak hizmet vermektedir.

Ilgın Belediyesi Kaplıca Fiyatları

Ilgın belediye başkanı olan Mehmet Karahan Ilgın kaplıcalarının 800 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu belirti aynı zamanda her sene en uygun Ilgın Belediyesi kaplıca fiyatları konusunda millete hizmet vermektedir. Belediyeye ait olan bu otel ve villalarda kaplıca tedavisine gidenlerinde SGK ile karşılanmaktadır. SGK’nın tedavi bedelini ödediği bu merkezlerde hizmetler devam etmektedir. Ilgın belediyesi kaplıcaları konusunda,

 • Ilgın kaplıcaları içilebilir özellikte olan bir sudur, bununla birlikte pek çok yararlı minerali taşır ve birçok hastalığa şifa niyetinde bir su olmaktadır.
 • Felç durumlarında, vücutta meydana gelen ağrılarda, sinir sistemi sorunlarında, böbrek ve idrar yolu sorunlarında, kadın hastalıklarında, cilt hastalıklarına, yaralara iyi gelen özelliği bulunmaktadır.
 • Ilgın kaplıcaları her gün saat 06:00’dan akşam 23:00 kadar açık olmaktadır fakat bilek satışları saat 22:00 saatinde son bulmaktadır.
 • Ilgın kaplıcalarına yılda iki sene gidilebilir ve genellikle mayıs, eylül ayları seçilebilmektedir.
Ilgın Belediyesi Kaplıca Villaları
Ilgın Belediyesi Kaplıca Villaları

Ilgın kaplıcaları, hamam değildir ve şifa kaynağı olarak bilinir, bununla birlikte kaplıcaları kullanırken kişiler yavaş yavaş girmeli ve su içesinde hareketsiz kalmaya odaklanarak suyun şifalı gücünü hissetmelidir.

Ilgın Havuzlu Villalar

Ilgın bölgesi, antik çağlardan günümüze kadar gelen ve yüzyıllardır pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bir memleket olmaktadır. Tam bir şifa şehri olan Konya’da kişiler kaplıcalardan yararlanmak ve tatil yapabilmek için Ilgın havuzlu villalar da konaklayabilmektedir. Havuzlu villalar, kadın ve erkeklere özel olarak termal havuzları bulundurur bu sebeple kişiler özellikle kış aylarında bu otellerde misafir olarak tatillerinin tadını çıkartabilirler.

Kültürel ve doğal güzellikleri olan Ilgın bölgesi, sadece kaplıcaları ile değil kültürel ve doğal güzellikleri ile ünlü olmaktadır. Bu sebeple Ilgın bölgesine kadar gitmişken mutlaka tarihi eserleri ve doğal güzellikleri görmeden Ilgın tatilinizi bitirmemenizi tavsiye ederiz. Üstelik en uygun konaklama fırsatlarını hem belediye ile hem de birçok otel ile sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir