İstiklal Caddesi Nerede, Nasıl Gidilir?
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

İstiklal Caddesi Nerede, Nasıl Gidilir?

0

İstiklal Caddesi nerede nasıl gidilir şeklinde bir soru soruyorsanız İstanbul’u keşfe çıkmışsınız demektir. Birbirinden değerli tarihi yapıları ve pek çok eğlence alanlarıyla İstiklal Caddesi son derece canlı ve her dönemin vazgeçilmez uğrak noktası olmaya devam etmektedir. İstiklal Caddesi’ne ulaşım için merak edilenler arasında İstiklal Caddesi’nin tam olarak nerede olduğu ve nasıl gidileceği olacaktır. Taksim İstiklal Caddesi hangi mahallede diye soracak olursanız Taksim İstiklal Caddesi Şehit Muhtar Mahallesi olarak geçmektedir.

İstiklal Caddesi, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alan ve ulaşım konusunda Anadolu Yakasından mı ya da Avrupa Yakası’ndan mı geleceğinize bağlı olarak anlatılabilecek olan bir yerdir.

İstiklal Caddesi Nerede, Nasıl Gidilir?
İstiklal Caddesi Nerede, Nasıl Gidilir?

 Anadolu Yakasından İstiklal Caddesi’ne Nasıl Gidilir?

İstiklal Caddesi için Anadolu Yakasından İstiklal Caddesi’ne nasıl gidilir sorusunun soruyorsanız ilk olarak yapmanız gereken şey, eğer ki metrobüs kullanacaksanız Kadıköy Söğütlüçeşme’den metrobüse binmek suretiyle Zincirlikuyu’ya geçebilirsiniz. Oradan aktarma ile Taksim’e ulaştığınız zaman yürüyerek İstiklal Caddesi’ne geçmeniz çok kolay olacaktır.

Anadolu Yakasından İstiklal Caddesi’ne geçme Yolları olarak bir de Ümraniye’den 522 nolu otobüs hattını kullanabilirsiniz. Oradan Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yaptıktan sonra Taksim durağında inerek İstiklal Caddesi’ne geçebilirsiniz.

İstiklal Caddesi’ne Üsküdar’dan geçmek istiyorsanız Marmaray’a binerek Yenikapı’da inebilirsiniz. Hemen ardından Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Taksim’de indiğinizde İstiklal Caddesi istikametine doğru yürüyebilirsiniz.

 İstiklal Caddesi ulaşım her nereden olursa olsun son derece kolaydır. Kartal, Pendik ve Tuzla gibi semtler şehre biraz uzak kalmış olsa da Elbette ki İstiklal Caddesi için buralardan da ulaşım vardır. 500T’ye binerek 4. Levent durağında inip Yenikapı- Hacıosman metrosuna binmek suretiyle Taksim’e geçiş yapabilirsiniz.

 Avrupa Yakası’ndan İstiklal Caddesi’ne Nasıl Gidilir?

Esenler ve Bayrampaşa’dan İstiklal Caddesi’ne nasıl gidilir diye soruyorsanız Yenikapı Havalimanı metrosunun kullanmanız gerekli olacaktır. Yenikapı Havalimanı metrosundan Taksim durağında indiğiniz zaman yürüyerek çok rahat bir şekilde İstiklal Caddesi’ne ulaşmanız mümkün olacaktır. Eğer ki Bağcılar, Güngören taraflarından İstiklal Caddesi’ne ulaşmaya çalışıyorsanız Kabataş Bağcılar Tramvay ile bilmeniz gerekir. Zeytinburnu’nda indiğiniz zaman metrobüse aktarma yaparak İstiklal Caddesi’ne ulaşım sağlamış olursunuz.

İstiklal Caddesi’ne Büyükçekmece, Küçükçekmece ve Avcılar tarafından gelmek istiyorsanız bir metrobüs istasyonundan metrobüse binerek Mecidiyeköy’e geçiş yapabilirsiniz. Mecidiyeköy’den ise bir aktarma yapmanız gerekli olacaktır. Mecidiyeköy durağından Yenikapı Hacıosman metrosuna geçiş yaparak Taksim’de indiğiniz zaman çok rahat bir şekilde İstiklal Caddesi’ne varabilirsiniz.

 Beylikdüzü’nden İstiklal Caddesi’ne nasıl geçilir ya da Bahçelievler’den İstiklal Caddesi’ne nasıl geçilir diye soracak olursanız yine aynı şekilde herhangi bir metrobüs durağından metrobüse binmek suretiyle Mecidiyeköy’e geçiş yapabilirsiniz. Mecidiyeköy’den de yine aynı şekilde Taksim durağında inerek İstiklal Caddesi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstiklal Caddesi Nerede, Nasıl Gidilir?
İstiklal Caddesi Nerede, Nasıl Gidilir?

 İstiklal Caddesi’nde Gidilmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

İstiklal Caddesi tam anlamıyla büyülü ve tarih kokan bir yerdir. İstiklal Caddesi’nde yapılacak o kadar çok şey vardır ki bütün bunlar tek bir güne sığmaz. İstiklal Caddesi’nde yapılacak şeyler ya da İstiklal Caddesi’nde gidilmesi gereken yerler şeklinde bir araştırma yapacak olursak pek çok şeyden söz etmek mümkün olacaktır. İlk olarak İstiklal Caddesi Kültür Sanat aktiviteleri yapmak açısından son derece güçlü bir kaynaktır. Fantastik Madam Tussuauds Balmumu Heykel Müzesi İstiklal Caddesi üzerinde yer almaktadır. Son derece keyifli vakit geçirebileceğiniz ve bir şeyler öğrenebileceğiniz en önemli yerlerden biridir. Bunun yanı sıra adından sıkça söz edilen Çiçek Pasajı da bu cadde üzerinde yer almaktadır. İstiklal Caddesi en popüler mekân olarak bakacak olursanız karşınıza Fransız Sokağı ve Nevizade çıkacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir