Jurassic Land İstanbul
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Jurassic Land İstanbul

0

Avrupa’da en büyük ülkemizde de tek dinozor temalı parkı olan Jurassic Land İstanbul, kalıcı şekilde kapatılmıştır. Kapanmadan önce bu park, küçüklere ve büyüklere oldukça ilgi çekici eğlenceli zamanlar yaşatıyordu.

Çeşitli konseptlerden oluşan ülkemizin tek dinozor temalı parkında birçok ilginç detaylarla da ziyaretçiler karşılaşıyordu. Müze, bilim merkezleri, kuluçka üniteleri ve oyun alanları gibi birçok detayı bu eğlence merkezinde bulmak mümkündü. Dinozor temalı park, özellikle de çocuklu ailelerin başlıca eğlence merkezleri arasındaydı diyebiliriz.

Jurassic Land İstanbul Nerededir Ve Nasıl Gidilir?

İstanbul Jurassic Land, Bayrampaşa’da ki Forum Alışveriş Merkezi içinde yer alıyor. Otobüsle Jurassic Land İstanbul’a gitmek için; HT-5 Gaziosmanpaşa-Karadeniz Mahallesi’yle 32-M Mecidiyeköy-Cevatpaşa hatlarını kullanabilirsiniz. Ya da Aksaray-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’nı kullanıp, Kocatepe Durağında inebilirsiniz.

Özel araçlaysa, TEM otoyolu üzerinde ki  “Hal otogar” çıkışını kullanarak; “Kuru Gıda-Otogar” güzergâhının takip edilmesi gerekiyor. Sonra E-5 otoyolundan da “Bayrampaşa-Otogar” çıkışının kullanılarak, “Kartaltepe-Yıldırım-Kocatepe” istikametinden devam edilmesi gerekiyor. Bu güzergâhı takip ederken Forum AVM tabelalarının karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Jurassic Land İstanbul Giriş Ücretleri Nedir?

Jurassic Land İstanbul faaliyet halindeyken içine girebilmek için tam ya da indirimli bilet almak gerekiyor. Tam biletin fiyatı 49 TL, indirimli biletinse 39 TL’dir. İndirim biletten; öğrenciler, 2 ve 16 yaş grupları, öğretmenler ve 65 yaş üzerindekiler yararlanmaktadır. Müzekart olanlaraysa %15 indirim imkânı verilmektedir. Ziyaretçi kabul saatleriyse; 10.00 ile 22.00 arasında haftanın her günü açıktı diyebiliriz.

Jurassic Land İstanbul Ücreti

Jurassic Land İstanbul İçinde Neler Var?

Jurassic Land Müzesi

Müze içinde 70 tane dinozorun oldukça hareketli modeline rastlayacaksınız. 4 boyuttan oluşan efekt tarzı sinemayla birlikte dinozor hikayelerini de bu müzede bulabilirsiniz.

Oyuncak Mağazası

Bu mağazanın içinde komple dinozor temalı oyuncaklar yer alıyor. Burada ki oyuncakların bazılarını başka hiçbir yerde bulmanızın imkânı yok.

Kazı Alanı

50 metrekare alanda çocuklara özellikle tasarlanmış bu bölümü rehberin eşlik etmesiyle gezebilirsiniz.

Jure Sport Cafe Ve Teras Cafe

Mekânı gezdikten sonra yorgunluğunuzu atmak adına kafelerde oturabilirsiniz.

Dinozor Adası

Çeşitli eğlenceler, doğum günleri için dizayn edilen bu bölüm içinde unutulmayan sürprizler yapmak mümkün oluyordu.

Hunter Laser Ve Dino Laser Tag

Büyükler ve küçükler için tasarlanmış olan oyun alanında, dinozorlarla lazer silahlarının arasında eğlence dolu savaş meydanına giriliyordu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 5
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir