Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı
 1. Anasayfa
 2. Kamp Rehberi

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı

0

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı Kocaeli’nin doğal güzelliklerini misafirlerine sunuyor. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı, Kocaeli Kandıra ilçesinin Kıncıllı Köyü’nde yer alıyor.

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı, Karadeniz’e kıyısı olan dünyanın en güzel koylarındandır. Kocaeli kamp alanları denildiğinde Kerpe Ömerağzı bölgede insanların ilk aklına gelenlerdendir. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı’nda yer alan tesislerin içinde hem konaklayabilirsiniz hem de dilediğiniz gibi yiyip içebilirsiniz. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı içerisinde kampın yanında piknikte yapabilirsiniz. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı yaz döneminde hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. Bu doğa haritası Kerpe kamp koyları sadece yazın değil kışında çok ziyaretçi ağırlamaktadır. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı’nda sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı
Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı

Kerpe Kamp Koyları

Kerpe kamp koyları hem çadır hem de karavan kampından dolayı tercih ediliyor. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı içerisinde çok miktarda piknik masası yer alıyor. Kerpe kamp koyları hafta sonları deniz keyfi yaşamak isteyenlerle dolup taşmaktadır. Özellikle günübirlikçiler tarafından çok tercih edilmektedir. Kerpe kamp koylarının sahiline yakın kamelyalarında elektrik prizleri bulunuyor. Kamp yapanlar o prizlerden yararlanarak elektrik ihtiyaçlarını da gideriyorlar.

Kocaeli kamp alanları içerisinde popüler olan Kerpe koylarının denizi dalgasızdır. Ayrıca duştan tutunda tuvalete kadar pek çok hizmette bulunuyor. O nedenle çocuklu ailelerin rahatça gidip kamp yapacakları bir alandır. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı, festivaller içinde çok tercih edilmektedir.

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı Ücreti Ne Kadar?

“Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı ücreti ne kadar” konusu en çok merak edilenler arasındadır. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı içerisinde duş yeri bulunuyor fakat sıcak su yoktur. Kamp yaparken yedip içtiğiniz tabak, kaşık, çatal, bardak gibi bulaşıkları lavabolarda yıkayabilirsiniz. Kamp alanına gelirken temel ihtiyaçları olan malzemeleri getiremeyenler içinde market dizayn edilmiştir. Market içerisinde temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz çok sayıda malzeme bulunuyor. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı fiyatları her sene sezon değişiyor. Ayrıca gittiğiniz sezona bağlı olarak da Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı fiyatlarını değişmektedir. Kamp alanına giderken yanınıza mutlaka nakit para alınız.

Kerpe kamp koyları alanında çöpler düzenli olarak toplanmaktadır. Ayrıca bölgenin temizliği de devamlı yapılmaktadır. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı’nın ortak kullanılan yerinde tuvalette bulunuyor. Kerpe kamp koylarının manzarası ve denizi çok güzeldir. Burada çok keyifli zaman geçireceksiniz. Kamp alanında bol bol fotoğraf çekme olanağına sahip olabilirsiniz. Alan sadece kamp yapmak için değil aynı zamanda günübirlik turlar içinde kullanılmaktadır. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı’na giderken yol üzerinde köyle bulunmaktadır. O köylerden doğal ürünler satın alabilirsiniz. Hatta kamp alanında duyabileceğiniz ihtiyaçları bu köylerden karşılayabilirsiniz. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı özellikle ilk kez kamp yapacakların bayılacağı bir ortam diyebiliriz. Kerpe kamp koyları, beklentilerinizin çok üzerinde olanaklar sunuyor. Bu kamp alanı çevresinde bungalov evlerde bulunmaktadır. Konaklama tercihini bungalov evlerde de yapabilirsiniz. Fakat kamp yapmayı düşünüyorsanız, Ömerağzı Koyu’na gitmeniz gerekiyor.

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı Hizmetleri

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı hizmetleri ile hem kış hem de yaz döneminde birçok kişiyi kendine çekiyor. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı hizmetlerini şöyle sıralayabiliriz;

 • WC,
 • Duş,
 • Pazar,
 • Piknik alanları,
 • Mangal yakılabilen özel alanlar,
 • Piknik masaları,
 • Market,
 • Yürüme parkurları,
 • Pazar,
 • Elektrik,
 • Çeşme,

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı’nda akşama doğru denizin dalgaları dikkat çekiyor. Burada muhteşem kamp deneyimi yaşarken bir taraftan da denizin olağanüstü dalgalarını dinleme şansı bulacaksınız. Dalga seslerinin eşliğinde güzel bir uykuya dalacaksınız.  Akşamları kamp alanı romantik bir atmosfere bürünüyor. Gündüzleriyse tertemiz denizin tadını çıkarabileceksiniz. Kamp yapma ve çadırın atılması için alanda çok sayıda ağaçların olduğu alan bulunuyor. O alanlara çadırınızı kurabilirsiniz. Kamp yerine gittiğinizde gezerek sevdiğiniz, uygun bulduğunuz alana çadırınızı kurabilirsiniz.

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı
Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı’nda Yapabileceğiniz Aktiviteler

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı’nda yapabileceğiniz aktiviteler çok olduğunu söyleyebiliriz. Burada aklınıza gelebilecek her aktiviteyi yapabilirsiniz. Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı’nda;

 • Trekking,
 • Dalış,
 • Sörf,
 • Kano gibi aktiviteleri yapma şansına sahipsiniz.

Yeşil ve mavinin hakim olduğu kamp alanını her yıl; yerli- yabancı turistler, izci grupları, üniversite öğrenci toplulukları ziyaret ediyor.

Kerpe Ömerağzı Kamp Alanı; İstanbul Çamlıca gişelerinden 136 km mesafede bulunmaktadır. Ayrıca Adapazarı’nın Kaynarca yolu üzerinden de 56 km uzaklıkta bulunuyor. Karadeniz sahiline kıyısı olan koy, bölgede yer alan en güzel köyler arasında bulunuyor. Havası, denizi ve manzarasına kamp yaptığınız sürece doyamayacaksınız. Kamp alanı olarak devamlı gidilmek istenilen yerlerin başında bölgede geliyor. Ömerağzı Sahili akşama doğru güneş batarken muhteşem görünüme kavuşuyor. Özellikle hafta sonları İstanbul’dan çok ziyaretçi akınına uğruyor.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir