Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri
 1. Anasayfa
 2. Genel

Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri

0

Konu Başlıkları

Kışın düğün yapacaklara tatil öneri ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu yazımızda soğuk kış günlerinde nerelerde sıcacık balayı ve tatil yapabileceğinize dair önemli bilgilere ulaşabileceksiniz. Genelde düğünler ilkbahar ve yaz gibi sıcak günlerde yoğunlaşsa da sonbahar ve kış gibi soğuk günlerde de düğün yapmayı tercih edenlerin sayısı bir hayli fazladır. Gerek tercihler gerekse o şekilde denk gelmesi hasebiyle birçok kimse kış günlerinde de düğün yapabilmektedir. Otel ve konaklama yerleri de bu zamanlarda düğün yapacak olan kimseler için birbirinden kaliteli ve huzurlu balayı ortamları sunarak onların sıcacık bir tatil geçirmelerine imkân sağlamaktadır.  

Yaz sıcaklarını hızla geride bıraktığımız bu günlerde artık herkes planlarını ve programlarını önümüzdeki soğuk kış günleri üzerine yapmaktadır. Düğün yapacak olanlar da tüm planlarını ve balayı düşüncelerini yine bu şekilde organize etmek durumundadır. Biz de bu doğrultuda kışın düğün yapacaklara tatil önerileri ile yardımcı olmaya çalışacağız. Kışın huzurlu ve konforlu bir tatil için birbirinden uygun ve kaliteli bungalov ve villa seçenekleri arasında belli başlı olanları ayıklayarak beğeninize sunacağız.  

Abant Gölü Tabiat Parkı
Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri – Abant Gölü Tabiat Parkı

Abant Gölü ve Tabiat Parkı 

Abant Gölü ve Tabiat Parkı, yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da çok sayıda tatilci tarafından ziyaret edilmektedir. Ormanlık alanda doğa ile baş başa bir dinlenme ve keyifli vakit geçirmek için son derece ideal bir mekan olmaktadır. Balayı çiftleri için kışın doğa harikası bembeyaz bir yer olan burası en çok tercih edilen mekânların başında gelmektedir.

Konaklama için bölgeye yakın mesafede çok sayıda kiralık bungalov ve villa tipi konaklama alanları bulunmaktadır. Ankara ve İstanbul gibi kalabalık şehirle yakın olması hasebiyle zaman zaman kalabalık olabilmektedir. Bu sebeple kışın düğün yapacaklara tatil önerileri sunarken ilk sıraya Abant’ı yazmayı uygun gördük. Eğer balayı için burayı düşünüyorsanız erken davranmanızı öneririz. 

Kapadokya
Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri – Kapadokya

Kapadokya 

Kapadokya her mevsim ayrı bir doğal güzelliğe sahip ender yerlerden birisi olarak göz çarpmaktadır. Ülkemizin her bir köşesi adeta cennetten bir parça gibi olsa da Kapadokya biraz daha farklı bir noktada yer almaktadır. En romantik, en heyecan ve hayret verici kış tatili için çok fazla kafa yormaya gerek yok. Son derece rahatlatıcı ve huzur verici romantik bir kış tatili için oldukça ideal bir verdir.

Ziyaretçiler için villa, bungalov veya kamp gibi alternatif seçenekler bulunmaktadır. Hayatınızı birleştireceğiniz eşinizle birlikte alternatif konaklama seçeneklerinden kendiniz için uygun birini seçerek keyifli bir kış tatili için gereken ilk adımı atmış olursunuz.  

Yalova
Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri – Yalova

Yalova 

Termal suları ve kaplıcalarıyla meşhur Yalova, kışın balayı yapacak olan çiftler için de alternatif tatil seçeneklerinden birisi olmaktadır. Özellikle İstanbul’a çok yakın bir mesafede olması, yaz kış farkı gözetmeksizin sürekli bir tatilci akınına uğramaktadır.

Ilıman iklimi, şifalı suları ile kış aylarında dahi birçok kimse için alternatif tatil seçenekleri arasında kendisine yer bulabilmektedir. Bu sebeple hem termal suların şifasından faydalanmak hem de soğuk kış günlerinde keyifli ve sıcacık bir balayı geçirebilmek isteyenlere buradaki bungalov, villa gibi konaklama yerlerini rahatlıkla önerebiliriz. 

Uludağ
Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri – Uludağ

Uludağ 

Kış turizmi denilince akla ilk gelen yerlerden birisi olan Uludağ, balayı çiftleri için de ideal seçeneklerden birisi olmaktadır. Karlı dağların uçsuz bucaksız zirvesinde beyaz örtü ve mavi çadır arasında doyasıya bir tatil keyfi için burasını seçebilirsiniz.

Lüks konaklama yerlerinin yanı sıra villa ve bungalov gibi alternatif konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. Uludağ denilince akla her ne kadar kayak gelse de kayak dışında daha pek çok farklı uğraş ve eğlence ile keyifli vakit geçirmek için her şey düşünülmüş diyebiliriz.  

Side
Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri – Side

Side 

Kışın düğün yapacaklara tatil önerileri sunarken Side / Antalya’yı es geçmemiz olmazdı. Kışın soğuk ve karlı havalardan ziyada daha ılıman ve sıcak bir ortam tercih edenler için en ideal yerlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lüks otellerin yanı sıra kiralık villa ve son yılların yükselen yıldızı bungalov tipi konaklama alternatifleri tatilcilerin elini kolaylaştırmaktadır. Kışın deniz ve doğa keyfini bir arada yaşayabileceğiniz cazip seçeneklerden birisi olarak düşünebilirsiniz.  

Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri - Amasya
Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri – Amasya

Amasya 

Şehzadeler şehri olarak da bilinen Amasya, ülkemizin en eski ve tarihi yerlerinden birisi olarak çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. Kış aylarında dahi etrafına nispeten daha ılıman bir havaya sahip olan Amasya, kışın tatil yapacaklara öneri olarak sunabileceğimiz yerlerden birisidir.

Doğası, tarihi ve kültürel dokusuyla kışın düğün yapan ve balayı için yer bakan çiftlere önerebileceğimiz yerlerden olmaktadır. Otel tipi konaklama yerlerinin yanı sıra, villa veya bungalov tipi yeni trend konaklama seçenekleri de bulunmaktadır.  

Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri - Ağva İstanbul
Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri – Ağva İstanbul

Ağva 

Ağva, İstanbul’a en yakın huzur ve sükûnetin adresi olarak bilinmektedir. Şehrin gürültüsü ve stresinden uzaklaşarak rahatlamak, dinlenmek ve adeta yenilenmek isteyenler için en gözde mekânlardan birisi olmaktadır.

Yoğun ve yorucu geçen, kış soğuğunda gerçekleştirdiğiniz düğününüzün ardından rahatlıkla dinlenebileceğiniz ve huzurla balayı geçirebileceğiniz harika bir yerdir diyebiliriz. Kış günlerinde dahi Ağva içerisinden geçen nehirde kano ile gezebilir, doğa yürüyüşü yapabilir ve temiz havada oksijen depolayarak vücudunuzu toparlayabilirsiniz.  

Sapanca
Kışın Düğün Yapacaklara Tatil Önerileri – Sapanca

Sapanca 

Sapanca, çoğunluğu Sakarya’da yer alan ve bir kısmı da Kocaeli’ne sınır olan doğa harikası bir göl olarak dünya çapında ün salmıştır. Bahar ve yaz aylarında oldukça yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan bölge, son yıllarda kış mevsiminde de yoğun ziyaretçi çekmeye başlamıştır.

Özellikle kışın düğün yapacaklara tatil önerileri sunanlar ilk sıralarda Sapanca’ya da yer vermektedir. Göl ve etrafında yer alan ağaçlık alan, beyaz örtüye büründüğünde nefesleri kesen bir manzara sunmaktadır. Son yıllarda giderek revaçta olan bungalov ve villa tipi konaklama seçenekleri ile balayı çiftleri için gözde tatil seçenekleri arasında kendine yer bulmaktadır. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir