Moipark Eğlence Merkezi
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Moipark Eğlence Merkezi

0

Avrupa’nın en büyüğü, Türkiye’nin de ilk kapalı temaya sahip olan Moipark Eğlence Merkezi, çok sayı olan oyun üniteleriyle dikkat çekiyor. Çocuğundan, gencine ve yaşlısına kadar herkese hitap eden park, İstanbul halkının başlıca eğlence yerlerinden olduğunu söyleyebiliriz.

Avrupa’da en büyük olmasıyla bilinen parkın kapalı eğlence alanı, misafirlerini Mall of İstanbul alış veriş merkezi içerisinde ağırlıyor. Her yaş grubuna hitap eden oyunların ve aktivitelerin yer aldığı Moipark Eğlence Merkezi, gününüzün güzel geçmesini sağlıyor. 12.000 metrekarelik alanda kurulan eğlence parkı, 2 kattan oluşuyor.

Moipark’ın ilk katı yetişkinlere hizmet sunarken; 2. Katıysa 4 ile 10 yaşları arasında ki gruplara hitap ediyor. Bu eğlence merkezi aynı zamanda 4 yaş altında ki çocuklara da, aileleriyle beraber çeşitli oyuncaklara binerek eğlenmeleri imkânları tanıyor.

Moipark Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Moipark İstanbul’un Başakşehir ilçesinde yer alıyor. Moipark Eğlence Merkezi’ne nasıl gidilir sorusunun öncelikle cevabını, Mall of İstanbul alış veriş merkezine ulaşmak şeklinde söyleyebiliriz.

Moipark’a İEET otobüsleriyle ulaşım şu şekilde sağlanıyor:

 • 146 T-Boğazköy Mah.-Bahçeşehir- Yenikapı
 • 146 M-Başakşehir 4. Etap-Mecidiyeköy
 • 142 E-Esenyurt incirtepe-Aksaray
 • 34 C-Beylikdüzü-Cevizlibağ
 • 76 A-Bizimevler-Ispartakule-Yenikapı
 • 76 O-Cihangir Mahallesi-Avcılar
 • 143 İ-Küçükçekmece-İstoç
 • 36 D- Deliklikaya-Arnavutköy
 • 33 ÇM-Bağcılar Devlet Hastanesi Çinçindere Caddesi-Mecidiyeköy
 • 73 Y-Yenibosna Metro-Yeşilköy-Akvaryum
 • 78 F-Başakşehir 4. Etap-Fenertepe
 • 98 H-Başakşehir-Metrokent
Moipark Eğlence Merkezi İstanbul
Moipark Eğlence Merkezi Giriş Ücreti

Metrobüsle ve metroyla gidebilmek içinde eğlence parkına aşağıda sayacağımız hatları kullanmalısınız:

Anadolu Yakası’ndan Moipark Eğlence Merkezine gitmek için;

 • Marmaray’ı kullanarak Yenikapı’ya gelerek, Bağcılar metrosuna binmeniz gerekiyor. Kirazlı durağına geldiğinizde inerek, aktarma yaparak Başakşehir metrosuna bininiz. İkitelli Sanayi durağına geldiğiniz de inip, buradan Mall of İstanbul ücretsiz müşteri servislerini kullanabilirsiniz. Metrobüsle de; Yenibosna durağına gelince ininiz. Koçtaş’ın ön tarafından kalkan Mall of İstanbul ücretsiz müşteri servislerinden yararlanabilirsiniz.

Avrupa Yakası’ndan Moipark’a gidecek kişilerde aşağıda ki metro hatlarını kullanabilirler:

 • Kabataş semtinden Bağcılar tramvay hattına binmeliler. Kirazlı durağına geldikten sonra inip, aktarma olarak Başakşehir metrosunu kullanmaları gerekiyor. İkitelli Sanayi durağına gelince inerek oradan da Mall of İstanbul’a ait ücretsiz müşteri servislerini kullanmanız gerekiyor.

Özel araçlarla ”’Moipark Eğlence Merkezine Nasıl Gidilir?” sorusunu da şu şekilde yanıtlayabiliriz:

 • TEM üzerinden Moipark’a gitmek için şu güzergâhı kullanınız: TEM İstanbul-Edirne otoyol üzerine girmeniz gerekiyor. Mahmutbey gişelerinden önce ki son çıkıştan çıkmanız gerekiyor. İlk sağ taraftan döndükten sonra da kolayca Mall of İstanbul otoparkına kolayca girişi sağlayabilirsiniz.
 • E-5 üzerinden Moipark’a gitmek içinde; öncelikle Haliç Köprüsü’nden geçiniz. TEM İstanbul ve Edirne bağlantı otoyol yönünden de devam ederek, Mahmutbey gişesinden önce ki son çıkıştan çıkmanız gerekiyor. Buradan da ilk sağı dönerek, Mall of İstanbul’un kapalı otoparkına girebilirsiniz.

Moipark Eğlence Giriş Ücreti Ne Kadardır?

Moipark’a girebilmek için giriş ücreti ödemiyorsunuz. Yani Moipark Eğlence Merkezi ünite fiyatları yerine giriş için kart temin etmeniz gerekiyor. Moi Fun Card adı verilen kartı temin ettikten sonra da ona para yükletip öyle Moipark’a girebiliyorsunuz. Yüklediğiniz miktar kadar kredilere sahip oluyorsunuz. Oyuncaklara bindikçe de kredilerinizde azalmalar oluyor.

Moi Fun Card üzerine yüklediğiniz kredilerde, oyunların çeşitlerine göre azalıyor. Kısacası her oyun için farklı kredi vardır. Moi Fun Card üzerinde ki krediler; 3 ile 10 kredi arasında değişkenlik gösteriyor. Ortalama açısından bakıldığında, 1 kredinin 1.50 TL şeklinde ücretlendirildiğini söyleyebiliriz.

Moipark Eğlence Merkezi İstanbul
Moipark Eglence Merkezi Nasıl Gidilir

Moipark Eğlence Merkezi İçerisinde Hangi Oyuncaklar Var?

Macera Evi

Tünelleri aşarak salıncaklardan geçerek, kaydıraktan da kayarak, birde tepeleri aşmayı temsil eden bu oyun, kısacası zorlu engelleri aşmayı temsil ediyor. Survivor’u aratmayan macera evi oyununun renkli merdivenlerinden koşup, çıkarken kendinizi tünelde bulabilirsiniz. Kısacası Macera Evi oyuncağında, her an kendinizi farklı sürprizle karşılaşmış şekilde bulabilirsiniz.

Tik Tak

4 metreden aşağı düşerek adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz. Parkta ki Tik Tak oyununda; hem yukarı çıkarken hem de inerken heyecan yaşayacaksınız. Yalnız Tik Tak oyununun yaş sınırının 5 olduğunu söyleyebiliriz.

Araf

Yaş sınırı olarak +8 olan Araf oyununda; bir aşağıya bir de yukarıya dönerek hızlıca hareket edip, meteorun sanki üzerindeymişsiniz hissine kapılabilirsiniz.

Malabadi

Hem aşağı hem yukarı, sakin ve hızlı şekilde hareket eden Malabadi’de adrenalini iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Çılgın Mekik

Hayatınızda görüp görebileceğiniz rollercoasterler arasında en çılgını olduğunu söyleyebiliriz. Çılgın Mekik oyuncağıyla eğlence parkının içerisinde son hızla ilerleyip, adrenalin ve eğlencenin tadına fazlasıyla doyacaksınız.

Taşkafalar Mağarası

Moipark oyuncakları içerisinde ki taşkafalar mağarasında, heyecanlı ava çıkabilirsiniz. Lazer silahlarıyla, heyecanlı avlar yaparak, kahraman olabilirsiniz.

Yer Çekimi Sıfır

Hayatınızda kesinlikle yerçekimi sıfırda ki gibi bir deneyim yaşamanız çok küçük ihtimaldir… 150 cm yükseklikte yer çekimin alt edildiği bir ortamda heyecanlı, adrenalin dolu zaman geçirebilirsiniz.

Zirzop

Bir binenin bir daha bindiği kısacası vazgeçilmez bir oyuncak olan Zirzopta; yukarıya, sağa, aşağıya ve sola doğru hareket ederek eğlenebilirsiniz.

Dehşet Oteli

Türkiye’de ki ilk aynı zamanda da tek korku oteli olan bu oyuncakta, hem korkup hem de eğleneceksiniz. Ürperten dekoruyla, plastik makyajlarla ve animatronik robotlarla sıra dışı zaman geçireceksiniz.

Çarpışan

Hızlanmanızda, yavaşlamanızda hatta çarpmanız dahi sizin elinizde çarpışan sayesinde diyebiliriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir