Ordunun Yaylaları

PAYLAŞ

Karadeniz ilinde yer alan Ordunun Yaylaları gerek yeşilliği gerekse muhteşem manzaraları ile her zaman gezilerinizde yer alacaktır. Büyük bir ziyaretçi kitlesine sahip olan Ordu’nun fındığı ile meşhur olmasının yanı sıra yaylaları ile de tanındığı bilinmektedir. Seyahatleriniz esnasında size huzur verecek güzellikte olan dereler, ırmaklar, yeşillikle dolu müthiş doğasal görselliği ve harika şelaleleri sizlere yol boyunca eşlik edecektir.

Ordunun Yaylaları ilin üst kısmında yer alan ve yaklaşık bir saatlik seyahat süresi ile gidilebilen ilçeler içinde bulunmaktadır.

Ordunun Yaylaları

  • Çambaşı Yaylası
  • Perşembe Yaylası
  • Keyfalan Yaylası
  • Korgan Yaylası
  • Çukuralan Yaylası
  • Uluvahta Yaylası
  • Aybastı Perşembe Yaylası
  • Düzoba Yaylası

Yaylalar içinde en bilineni ise Perşembe ve Çambaşı’dır. Ordu’nun en çok turist alan mekanlar arasında yer alan bu alanlarda kış sporları bile yapılabilmektedir. Seyahatleriniz esnasında muhteşem bir doğal güzelliği sahip olan ve içinde yer alan yayla evleri, özel ticari tesisleri ve yemek içme hizmetleri yanında konaklama için büyük bir otellerde kalma imkanına da bulabilirsiniz.

Ordu sınırları içinde bulunan Kumru, Korgan ve Aybastı ilçelerinde de muhteşem doğasının yanı sıra manzarası ile sizleri büyüleyecek güzellikteki gezintilerinizi yapabilirsiniz. Ordu Yaylaları için yapacağınız seyahatlerde özel araçlarınızın yanı sıra il merkezinden bu bölgelere giden köy minibüslerini de tercih edebilirsiniz.

Ordu Yaylaları Nasıl Gidilir?

Doğal ve organik olarak sunulan yayla yemekleri ve ürünleri sayesinde gezintileriniz muhteşem bir hal alacaktır. Büyük bir çoğunluğu asfalt olarak hazır hale getirilen yayla yolları ileri dönemde yeni yapılan Yeşil Yol projesi ile birbirine bağlanacaktır. Bir yayladan diğer yaylaya direk geçişler ile bu alanlardaki harika gezintilerinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak şu an için bazı yolların stabil olduğu unutulmamalıdır. Gideceğiniz yaylanın yol durumunu öğrenmek için yöre halkından yardım alabilirsiniz.

Etiketler :
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/yaztatili/public_html/wp-content/themes/othemesnet-yaz-tatili-tur-temasi/single.php on line 79

PAYLAŞ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

07 Ağu, 2018     0

Korgan Yaylası

07 Ağu, 2018     0

Argın Yaylası

11 Ara, 2017     0

Civil Irmağı

11 Ara, 2017     0

Ordu Teleferik

08 Ara, 2017     0

Çiseli Şelalesi

08 Ara, 2017     0

Ulugöl