Park Lunasan
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Park Lunasan

0

1974 senesinde Kocaeli’nin Fuarının içerisinde 14.000m metrekarelik açık alanda, Park Lunasan kurulmuştur. İlk kuruluşundan bu yana her daim hiç durmadan lunaparkın içinde ki oyuncaklar ve sistemde yepyeni teknolojilerle gelişme kaydetmeye devam etmiştir.

Lunaparkın içinde ki oyuncaklar, aynı zamanda ithal şekilde yurt dışından getirtilmiştir. Bu lunapark, 21.000metrekarelik alanda kurulmasından dolayı ülkemizin açık havaya sahip en büyük eğlence parkı olduğunu söyleyebiliriz. Park, 7’den 70’e her yaş grubunda ki insanın güvenli şekilde eğlenmesini sağlıyor. Aynı zamanda bu lunapark, ülkemizde ki en panayır duyguya sahip olan lunaparkı diye de biliniyor. Park temizliğiyle, güler yüzlü, çalışkan personelleriyle de çok dikkat çekiyor. 1974 senesinde bu park açıldığında, Zaman Lunapark adıyla anılıyordu. Ancak 2000 senesinde genişleyerek Park Lunasan ismiyle anılmaya başladı.

Park Lunasan Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İzmit-Kocaeli’nin Karabaş Mahallesi’nin Fuar alanında yer alıyor. Kocaeli Fuar’ı İzmit’in merkezinde olması sebebiyle ulaşımında çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Hem özel aracınızla hem de otobüsle burayı kolayca bulabilirsiniz. İzmit’in girişinde ki bu parkın karşısında da büyük bir AVM bulunuyor. Burası otobüsler tarafından vilayet durağı diye biliniyor. İzmit’te yaşayan birisinin çok iyi bildiği yer olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca Park Lunasan’ın içinde bulunduğu fuar alanında; birçok alanda faaliyet gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu alanlar şunlardır:

 • Düğün evleri
 • Konser alanları
 • Kültür merkezi
 • Restoran
 • Halı saha

Park Lunasan Ücret
Park Lunasan Giriş Ücreti

Kış dönemlerinde bu lunapark, çok işlek halde değildir. Fakat yaz dönemlerinde insanlar aileleriyle toplanıp gittikleri, stres attıkları yer olarak biliniyor.

Çocuklar İçin Park Lunasan Oyuncakları Nelerdir?

Çocuklar için Park Lunasan oyuncakları şu şekilde sıralanabilir:

-Çarpışan arabalar

-Jetonlu oyunlar

-Mini kanyon

-Samba

-Kule

-Fun skater

Park Lunasan Yetişkinler İçin Hangi Oyuncaklar Bulunuyor?

Mega Disco

Keskin dönüşlerin yapıldığı ve bir anda da yükseğe çıkartan birde ani hızlanarak yavaşlamasını sağlayan oyuncak türüdür. Bu oyuncakta adrenalini tam anlamıyla yaşayacaksınız.

Ahtapot

Ahtapota benzeyen küçüklerin yanlarında büyükleri olması koşuluyla bindiği oyun türüdür.

Twister Coaster

Adrenalini, heyecanı ve eğlenceyi tam anlamıyla yaşayacağınız oyuncak olduğunu söyleyebiliriz. Güvenlik önlemlerinin alınarak binilen oyuncak olduğunu söyleyebiliriz. Parkur yarıya geldiğinde aniden durup sonrasında hızlanan sürüş keyfini Twister Coaster’de yaşayacaksınız.

Dark Castle (Perili Köşk)

Diğer ismi de korku tüneli diye geçen bu oyuncak; iki kişinin mini trenlerle hareket etmesini sağlıyor. Dark Castle amacı; kişiyi korkutup, heyecanlandırmak olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız bu durumlar bazı kişilerde ters tepki yaparak, kişinin kahkaha atmasına neden olabiliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir