Saros Körfezi Kamp Alanları
 1. Anasayfa
 2. Kamp Rehberi

Saros Körfezi Kamp Alanları

0

Konu Başlıkları

Saros Körfezi Kamp Alanları – Saros Körfezi güzelliğiyle büyüleyen bir alan olmasının yanı sıra; hem tarihi açıdan oldukça kıymetlidir hem de dünya üzerinde kendi kendisini temizleyen 3 körfezden birisi olma özelliğine sahiptir. Saros Körfezi kamp alanları bu muhteşem tabiatlı alanı ve mavinin her tonunu barındıran suları ile görülmeye değerdir. Yunanistan ve Bulgaristan’a sınır geçişi olması nedeniyle ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı olarak ifade edilebilir.

Özellikle son dönemlerde kamp tatiline yönelik ilgi artış göstermiş durumdadır. Bunun sebeplerinin başında korona sürecinde daha korunaklı ve rahat bir tatil yapma anlayışı gelir. Hem ailecek ya da bireysel gezilebilecek bir tatil içeriğine sahiptir; hem de sosyal mesafeye uygun şekilde rahat bir tatil geçirme fırsatı verir. Saros Körfezi bölgesinde ücretli ve ücretsiz çok sayıda kamp yeri bulunmaktadır. Yazımızın devamında bu kamp yerlerine dair bilgi sunuyor olacağız.

Saros Körfezi Kamp Alanları
Saros Körfezi Kamp Alanları

Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkı; mavi koyları ve eşsiz çam ormanları ile birlikte misafirlerini ağırlamaktadır. Park alanı dahilinde karavan ve çadır için kamp alanları yer alır. Tesisin bulunduğu çadırlarda veya kendi çadırınızda kalma imkanı bulunmaktadır. Eşsiz güzelliklere sahip bir alan olmakla birlikte bolca deniz canlısı barındırması nedeniyle çeşitli dalış ve dalgıç kulüplerinin uğrak noktalarından birisi haline gelmiştir.

Ücretlidir ve pek çok kamp olanağı sunmaktadır. Tuvalet, duş, elektrik, sıcak su, market, restoran, çocuk oyun alanı, şemsiye ve otopark gibi çok sayıda farklı hizmete erişmek mümkündür.

Erikli Kamp Alanı

Erikli kamp alanı ücreti ve kamp merkezlerine dair sıklıkla sorular yöneltilmektedir. Kamp alanı olarak tercih edilen bölgelerden birisi olan Erikli’de çok sayıda farklı kamp yeri bulunmaktadır. Bunlardan biriside Erikli Kamping olmaktadır. Ücretli şekilde hizmet sunan kamp alanında tuvalet, duş, masa sandalye, ortak kullanılabilen buzdolabı gibi farklı hizmetler yer almaktadır.

Aynı zamanda işletme dahilinde Bungalov ev ya da ağaç evlerde kalma imkanı bulunmaktadır. Kamp bölgesinde küçük bir büfe alanı olduğu bilinmektedir. Erikli Kamping bölgesinde kişisel çadırlar ya da karavanla konaklama imkanı da mevcuttur. Ormanlık alanda konumlandırıldığı için geniş bir bölgede hizmet vermektedir.

Saros Körfezi Kamp Alanları
Saros Körfezi Kamp Alanları

Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı

Gala Gölü Milli Parkı kamp alanı; Yunanistan sınırına yakın bir alanda bulunmaktadır. Yerleşim yerlerinden uzak olduğu için oldukça sakin bir tatil yapmaya elverişlidir. Bir yanda Gala Gölü ve diğer yanda Saros Körfezi eşliğinde muhteşem güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Kamp yapmak için gidildiğinde önceden tedarikli olmakta fayda vardır.

Çünkü çevrede herhangi bir market tarzı işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle içecek ve yiyecekleri kamp alanına varmadan evvel temin etmek gerekir. Aynı zamanda ücretsiz bir kamp olan bölgede çadır ve göl kamp alanı, seyir alanı ve kuş gözetleme kulesi bulunur. Çeşme, elektrik ve tuvalet gibi hizmetler yer almaz.

 Enez Belediye Kamp Alanı

Gala Gölü Milli Parkı’na yakın olan ve Saros Körfezi’nin kıyısında bulunan bir başka güzel alan da Enez belediye Kamp Alanı’dır. Özellikle temiz bir denize sahip oluşu nedeni ile tatilciler tarafından tercih edilen bir bölgedir. Alan dahilinde çadır ve karavan kampına yönelik izinler bulunmaktadır. Çadır kurulumu için zemin üzerinde bulunan elektrik prizi, musluk ve kilit taşlarla yükseltilen zemin gibi farklı özellikler yer alır. Kamp tatili ile birlikte gezi planı oluşturmak isteyenler için de ideal bir bölgedir.

Saros Körfezi kamp yerleri dahilinde bulunan Enez belediye kamp alanının yakınında Çataltepe Tümülüs’ü, Enez Kalesi ve Kralkızı Bazilikası gibi tarihi pek çok alan yer alır. Bölgeye gidildiğinde görülmesi tavsiye edilen kıymetli içeriklerdir. Ayrıca ücretsiz olarak hizmet sunan kamp alanında tuvalet, duş, yürüyüş parkuru, çadır kamp yeri ve denize girilebilecek alan mevcuttur.

Saros Körfezi Kamp Alanları
Saros Körfezi Kamp Alanları

Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Yeri

Adını edebiyatımızın ünlü öykücülerinden birisi olan Sait Faik Abasıyanık’tan alan güzel koy; huzurlu havası, sessiz ve sakin yapısıyla ön plana çıkmaktadır. Saros Körfezi’nin eşsiz kumsal alanı ve temiz denizi ile birçok doğal severin odak noktalarından birisi olan merkez; ücretsiz kamp alanlarından birisi olarak hizmet vermektedir. Çeşme, elektrik ve tuvalet gibi imkanların yer almadığı alana hazırlık yaparak ve yiyecek içecek tedariği ile birlikte gitmekte fayda vardır.

Dalyan Gölü Kamp Alanı

Dalyan Gölü ulaşımın kolay olması nedeniyle tatilciler tarafından sıklıkla tercih edilen alanlardan birisi olmaktadır. Belli sınırlar dahilinde ve dikkatli şekilde mangal yakma imkanı bulunan keyifli bir kamp alanıdır. Bununla birlikte bölgede herhangi bir merkez ve tesis bulunmadığı için içecek ve yiyecekleri kamp alanına gitmeden evvel temin etmek gerekmektedir.

Ücretsiz şekilde hizmet veren kamp alanında yürüyüş parkuru, mangal yakılabilir alan, çadır kamp alanı ve kuş gözetleme kulesi gibi farklı hizmetler bulunmaktadır. Elektrik, tuvalet ve çeşme gibi imkanlar yer almaz. Saros Kamp Alanı fiyatları; hizmet veren merkeze göre ve Elbette ücretli ücretsiz olma durumuna göre farklılık göstermektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir