Şifalı Taşları Nereden Bulabiliriz?
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Şifalı Taşları Nereden Bulabiliriz?

0

Şifalı taşları nereden bulabiliriz birçok kişi tarafından incelenmektedir. Bunlar genellikle metamorfizma ile meydana gelmektedir. Nadir olmaları ve milyonlarca yılda meydana gelmiş olmaları sebebiyle büyük bir değeri vardır.

Günümüzde bilinen birçok doğal taş çeşidi vardır. Bunların her biri farklı faydalara sahiptir. Bunlardan bazıları zihninizi olumlu şekilde etkileyebilir. Yoga yapıyorsanız böylece aldığınız verimi arttırmanız mümkündür.

Şifalı Taşları Nereden Bulabiliriz
Şifalı Taşları Nereden Bulabiliriz

Bunları elde etmek oldukça kolaydır. Zira günümüzde internet üzerinde bunlar kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Dijital ortamlarda küçük bir araştırma, gerekli tüm bilgiyi size verecektir. Eğer kendiniz doğrudan almak istiyorsanız, sadece ilgili işletmelere gitmeniz, inceledikten sonra istediğinize karar vermeniz gerekir

Bunların yanı sıra kendiniz tarafından da bulunabilir. Ancak her bir doğal taşın bulunduğu coğrafya farklıdır. Örneğin ametist kristalleri Balıkesir-Dursunbey, Ordu-Fatsa, Çanakkale-Lapseki, Ordu-Gölköy, Giresun-Şebinkarahisar ve Yozgat-Şefaatli gibi yerlerde bulunabilmektedir.

Dolayısıyla şifalı taşları nereden bulabiliriz diyorsanız, aradığınız taşın genelde bulunduğu yeri incelemek çözüm sunabilir. Ancak bunlar işlenmemiş olacaktır ve arama süreciniz oldukça uzun olabilir. Bunun kazı yapmanızı da gerektirdiği unutulmamalıdır.

Doğal Taşların Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Doğal taşları bulmak kolay gibi dursa da doğal ortamda araç-gereçlerle kazı yaparak keşfetmek büyük bir zorluk taşımaktadır. Bu hem bir güç hem de zaman kaybını gerektirir. Bu nedenle birçok kişi doğal taş satın al yapmayı tercih etmektedir.

Ancak bu durumda doğal olarak gerçek olup olmadığının nasıl anlaşılacağı da akıllara gelmektedir. Bunun için en basit olarak ilgili taşın üzerine herhangi bir saç teri sarmanız, ardından da yakmanız gerekir. Eğer taş gerçekse yanmayacaktır.

Doğal taşların gerçek olduğu nasıl anlaşılır için tüm şüpheleriniz de bu basit yöntem ile giderilebilir. Ayrıca hangi taşın nereden, nasıl temin edildiğini bilirseniz buna dair sorular sorabilir, aldığınız cevaplara göre hareket edebilirsiniz.

Benzer olarak her bir taşın nasıl görüldüğünü bilirseniz, sahte bir taşı kolay şekilde ayırt edebilirsiniz.

Şifalı Taşları Nereden Bulabiliriz
Şifalı Taşları Nereden Bulabiliriz

Doğal Taş Çeşitleri

Doğal taş çeşitleri günümüzde oldukça fazladır. Bunlardan en sık kullanılanları şu şekilde verilebilir;

 1. Akik
 2. Yeşim Taşı
 3. Turkuaz
 4. Aleksandrit
 5. Ametist
 6. Apatit
 7. Aquamarine
 8. Aragonit
 9. Yıldıztaşı
 10. Amazon taşı
 11. Kan taşı
 12. Amber
 13. Azurit
 14. Krizokol
 15. Sitrin

Doğal taş çeşitleri dendiğinde akla gelen daha birçok seçenek vardır. Bunların her biri gerek satın alım gerekse bulma yoluyla elde edilebilir. Şu gibi doğal taşlar da günümüzde bulunabilir;

Doğal Taşlar Ve Faydaları

Her bir doğal taşın faydaları olduğuna inanılmaktadır. Ancak bunlar farklılık gösterir. Doğal taşlar ve faydaları için ametist örneği incelendiğinde, sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi olduğu görülmektedir. Aquamarina taşının ise sezgiyi keskinleştirdiği, algıyı netleştirdiği düşünülmektedir.  Eğer almak istediğiniz taşı özel olarak incelerseniz, tüm özelliklerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir