Trivago Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Genel

Trivago Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

0

Konu Başlıkları

Trivago uygulamasından trivago rezervasyon iptali nasıl yapılır sorusu rezervasyon yaptıran herkesin aklına takılıyor. Trivago sitesi sayesinde herhangi bir ülkede veya şehirde ideal otellerin bulunması yalnızca bir kaçtık ile hal edilebiliyor. Uygulama şeklinde de bilgisayar üzerinde de kullanılabilen bu sistem otel özelliklerine göre doğrudan otelin hizmet sayfasına yönlendirme sağlıyor. Bu nedenle aracı olma özelliği taşıyan trivago sitesi iptal ve iade işlemlerinde tam olarak yetki sahibi değildir.

Trivago ile bulunan otellerde yapılan rezervasyonu neden iptal ve iadeleri otellerin sistemleri üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bana karşı trivago rezervasyon değişimi konusunda sizler için farklı yardımlarda bulunuyor. Firma rezervasyon işlemlerinde yapılacak değişiklikler için direkt olarak rezervasyon sitesi ile iletişime geçmeyi öneriyor.

Trivago Nedir?

trivago rezervasyon iptali nasıl yapılır

Trivago özellikle trivago rezervasyon iptali nasıl yapılır son zamanlarda yayınlamış olduğu reklamlarla dikkat çekmeye ve bu sayede de çok sayıda kullanacak kitlesine ulaşmayı başarmış bir sitedir. Trivago Türkiye’nin pek çok noktasında tatil ve otel rezervasyonu yapabileceğiniz ciddi anlamda gelişmiş bir sitedir.

Aslında bir site diyerek basitleştirmek çok da doğru değildir. Çünkü kısa zamanda oldukça gelişmiş bir tatil arama motoru demek çok daha doğru olur.

Trivago sitesi internet araştırmalarına göre 2005 yılında Almanya’da kurulmuştur. Kurulmasının ardından kısa bir süre sonra hızlıca dönemin teknolojisine adapte olmuş ve çok gelişmiş bir arama motoru haline gelmiştir.

Trivago Otel Araması 

Kolaylıkla trivago rezervasyon iptali nasıl yapılır konusunda, Trivago’dan otel araması kullanıcılar için yalnızca birkaç tıklama yoluyla gerçekleşebiliyor. Trivago da  300’den fazla rezervasyon sitesi üzerinden 190 dan fazla ülkedeki 5 milyon oteli kapsayacak şekilde karşılaştırma olanağı sunuyor.

Trivago her yıl milyonlarca misafirin otel ve konaklama yeri fırsatlarını karşılaştırmasına yardımcı oluyor. İstanbul ya da Antalya gibi şehirlere yapılacak olan seyahatler için en doğru oteli trivago üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Oteller 

Etkin bir biçimde trivago rezervasyon iptali nasıl yapılır konusunda, Trivago uygulaması ile ideal oteli kolay bir şekilde bulabilir ve pekçok siteden fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Yalnızca gitmek istediğiniz yeri ve tarihleri trivagonun arama motoruna girmeniz yeterlidir. Devamında trivago sizin için tüm otellerin fiyat karşılaştırması yapar.

Size uygun olan arama sonuçları için fiyat yıldız kategorisi otel özellikleri gibi fitreleri kullanabilirsiniz. Triago kolay online rezervasyon yapabilmeniz adına ekonomik fiyatlı hostellerden lüks suitlere varana kadar tüm konaklama çeşitlerini listeliyor.

Trivago üzerinden Türkiye’nin dört bir yanında veya yurtdışındaki popüler şehirlerde size uygun oteli kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

İdeal Otel Seçimi 

Trivago da yer alan 175 milyondan fazla toplu otel değerlendirmesi otel seçimi yaparken işinizi kolaylaştıracak. Ayrıca  19 milyondan fazla resim sayesinde seyahat edeceğiniz yer hakkında daha fazla veriye ulaşma imkânına sahipsiniz.. trivago kullanıcılarına seyahat etmeyi planlaması oldukları yerdeki en ideal oteli ve güncel bilgileri veriyor.

Nasıl Rezevasyon Yapılır?

Arama yaptıktan sonra Trivago rezervasyon iptali nasıl yapılır konusunda, trivagonun size sunmuş olduğu fiyatlar rezervasyon sitelerinden ve otellerin kendi sitelerinden alınmış olan fiyatlardır. Size uygun olan oteli bulduktan sonra rezervasyonunuzu seçmiş olduğunuz rezervasyon sitesine yönlendirilerek yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için göster butonuna tıklamanız yeterlidir. Devamında rezervasyon sitesine yönlendirilecek ve rezervasyonunuzu tamamlayabileceksiniz.

Trivago Nasıl Kullanılır? 

Dünyanın en büyük otel arama motorları arasındaki Trivago rezervasyon iptali nasıl yapılır konusunda, trivago sizlere otel fiyatlarını karşılaştırmanız için imkân sunuyor. Bünyesine barındırmış olduğu yüzlerce servis sağlayıcı ile fiyatları arar ve sizi o siteye yönlendirir.

Trivagonun çalışma mantığı ve Bu siteyi kullanmak oldukça basit. Trivago yalnızca bir yönlendirme aracıdır ve yönlendirilmiş olduğu rezervasyonlar için anlaşma çerçevesinde komisyon alır.

Yazılımı sayesinde hizmet almış olduğu siteler ve üzerinden fiyat karşılaştırması yapar. Elbette bir web sitesi üzerinden işlem yaparken sitenin güvenli olup olmadığı akıllara gelen ilk sorudur.

Trivago Almanya merkezli büyük bir şirket olup 33 dilde hizmet veriyor. Birçok kullanıcı tarafından olumlu geri dönüşler alan trivago sitesi dünya çapında güvenilirliği ile biliniyor.

İptal Sigortası

Kolaylıkla Trivago rezervasyon iptali nasıl yapılır konusunda, iptal sigortası erken rezervasyon sigortası rezervasyon döneminde %50’ye varan indirimlerle yapmış olduğunuz rezervasyonu iptal edebilmenize olanak tanıyan sigorta türüdür.

Bu sigorta sayesinde erken rezervasyon yaptıranlar kişiler gidiş gününe üç gün kala ön koşulsuz ve kesintisiz bir şekilde otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptir. Erken rezervasyon sigortası yalnızca iptal işlemini kapsar ve hiçbir değişiklik içermez.

Tatil rezervasyonu iptal edildiği takdirde sigorta iptal edilemez ve prim iadesi yapılması söz konusu değildir. Tatil rezervasyon iptalinde sistem üzerinden iptal talebinin bildirilmesi gerekiyor. Ayrıca bilgilendirme ekranında yer alan iade dilekçesinin rezervasyon işlemleri bölümünden dosya yükle seçeneği tarafından şirkete bildirilmesi gereklidir.

Para İadesi 

Erken rezervasyon sigortası ile tatiliniz otele giriş tarihinize üç gün kalana kadar sigorta şirketi tarafından güvence altına alınır. Herhangi bir nedenden dolayı tatilinizi iptal etmek durumunda kalmanız halinde koşulsuz olarak ücretinizin tamamını geri alma hakkına sahip oluyorsunuz.

Erken rezervasyon sigortası alan tatilciler tesis gününe 72 saat kalana kadar rezervasyonlarını iptal edebilirler. Poliçe turizm şirketi adına düzenli ve seyahat satın alan kişilerin isim listesi iki haftada bir sigorta şirketine iletilir.

Erken Rezervasyon

Etkin bir biçimde Trivago rezervasyon iptali nasıl yapılır kapsamında birçok kişi kış aylarında tatil planları yapıyor ve erken rezervasyon yapmaya başlıyor. Erken rezervasyon yapmak 50’ye varan indirimlerden de faydalanmayı sağlıyor. İstenilen tesiste ve istenilen tarih aralığında uygun fiyatlı bir şekilde tatil yapmak için erken davranmak oldukça ekonomik oluyor.

Bütün bir yılın yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen herkes yaz aylarının gelmesini sabırsızlıkla bekliyor. Bazı tatilciler işlerini şansı bırakmıyor ve yaptırmış oldukları erken rezervasyon sayesinde ekonomik bir şekilde istedikleri yerde tatil yapma fırsatı yakalıyor.

Koşulsuz İptal 

Tatil için plan yaparken Trivago rezervasyon iptali nasıl yapılır kapsamında, olası risklere karşı da önlem almak gerektiği unutulmamalıdır. Tatili paketi satın alındığı sırada size sunulan erken rezervasyon güvence sigortası ya da iptal güvence sigortası yaptırmanız öneriliyor.

Beklenmedik bir durum çıkar ve param yanar kaygısı içerisinde iseniz bu sigortayı yaptırarak ortaya çıkabilecek riskleri sigorta şirketine devredebilirsiniz. Yaptıracak olduğunuz erken rezervasyon sigortası tatil ödemelerinizi garanti altına alıyor.

Güvenli İade 

Aylar öncesinden tatil paketi alan fakat herhangi bir nedenden dolayı planını iptal etmek zorunda kalan kişilerin en büyük korkusu ödemiş oldukları tatili ücretinin yanmasıdır. Eğer tatil paketinize ek olarak erken rezervasyon sigortası da satın alırsanız tatil iptalinden korkmanıza gerek kalmaz ve paranız olduğu gibi iade edilir.

Satın almış olduğunuz erken rezervasyon sigortası sayesinde tatiliniz otelinize giriş tarihine üç gün kalana dek güvence altına alınır.

Herhangi bir sebeple tatilinizi iptal etmek zorunda kalırsanız koşulsuz iptali gerçekleşir ve ücretinizi tamamı hesabınıza geri iade edilir. Yapılan tatil sigortası bazı olağanüstü durumlarda geçersiz olur. Bunlar savaş ve savaş mahiyetindeki ihtilal darbe ayaklanma ve bunlardan doğan iç karışıklıklar gibi durumlardır.

Ayrıca deprem sel yanardağ patlaması gibi doğal afetlerde de erken rezervasyon sigortası geçersiz sayılır. Bu kapsamda; Trivago rezervasyon iptali nasıl yapılır sorusu ve iptal ücretim yanar mı endişeleriniz erken rezervasyon sigortası ile ortadan kalkar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir