Vialand Tema Park
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Vialand Tema Park

0

Türkiye’nin Disneyland’ı diye bilinen Vialand Tema Park, konseptiyle özellikle dikkat çekiyor. Parkın sadece eğlence alanından ibaret olmadığını söyleyebiliriz. Bütün bir haftanın yorgunluğunu atmak isteyenler için Vialand Tema Park’ın, çok güzel bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. 7’den 70’e herkesin gülüp eğleneceği bir alan olduğu söylenebilir.

Yeni ismiyle İsfanbul Eğlence ve Yaşam Merkezi diye anılan bu yer ziyaretçilerine; eğlence, yeme içme ve alışveriş gibi deneyimler sunuyor. Ebeveynlere Viland Tema Park, alışveriş kompleksleri sunmasıyla da özellikle dikkat çekiyor. Bu eğlence merkezinin ziyaret saatleriyse şu şekildedir: Hafta içleri 10.00 ile 18.00 arasında girebilirsiniz. Vialand Tema Park’a sonlarıysa; 10.00 ile 20.00 arasında girişler sağlayabilirsiniz.

Vialand Tema Park Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İstanbul’un önemli ilçelerinden olan Eyüp’te yer alıyor. Eyüp ilçesinin Yeşilpınar bölgesinde ki bu eğlence merkezinin servislerinden faydalanabilmek adına da şu servisleri kullanmanızı öneririz: Eminönü’nden Vialand’a 10.00-20.00 arasında; Vialand’dan Eminönü’neyse 11.00-21.00 saatleri içerisinde ki ücretsiz servisleri kullanmanız mümkündür.

Toplu taşımayla Vialand Tema Park’a gideceklerde; 39 numaraları ve 49T, 49G, 49A, 49Y, 49K, 47L, 39D, 47 ve 39O İETT otobüslerinden faydalanabilirler. Eğer parka giderken özel araçla gitmeyi tercih ediyorsanız da;  kapalı ve açık şekilde ki 8.000 araç kapasitesine sahip otopark alanından faydalanabilirsiniz.

Vialand Tema Park Nasıl Gidilir

Vialand Tema Park Giriş Ücretleri Ne Kadardır?

Vialand Tema Park giriş ücretleri bakımından günlük bilet fiyatının, 80 TL olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda 399 TL’lik İstanbul Yes Club satın alıp, Vialand’a 1 senelik sınırsız erişimi de sağlayabilirsiniz. Viland Tema Park kapsamında; Jungle Park giriş fiyatı 20 TL, Safari ve Zindan bölümünde ki giriş fiyatlarıysa 15 TL olarak belirlenmiştir. Çocuklarla yetişkinler adına; Jungle Park, Safari ve Zindan üçlüsünü satın alacaklar için belirlenen giriş fiyatıysa, 35 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Eğlence merkezinin fiyatlarında; yaz-kış dönemlerinde farklılıklar vardır. Bu yüzden de bazı özel günlere ait indirim fırsatlarından da yararlanmanız mümkündür…

Bilet alırken ve girişlerde dikkat edilmesi gereken detaylar şunlardır:

 • Bileti satın aldıktan sonra mutlaka T.C kimlik numaranızı ibraz ediniz. Eğer T.C. kimlik numaranız ibraz edilmezse, biletiniz kullanılamaz.
 • Bilet tarihi ne zamansa sadece o zamanlar bir gün boyu tek giriş hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • 15 yaşından küçük kişilerin yanındaysa 18 ve üstü büyükler mutlaka olmalıdır. Aksi takdirde parka giriş o kişi yapamaz.
 • Vialand Tema Park, 0-3 yaş aralarına ücretsiz giriş sağlıyor. O yüzden çocuklarınızın kimliklerini mutlaka yanınıza alınız.

Vialand Tema Park İstanbul

Vialand Tema Park İçinde Bulunan Oyuncaklar Nelerdir?

Vialand Tema Park ziyaretçileri, içerisinde ki oyuncaklar sayesinde eğlenceli vakitler geçiriyorlar. İşte eğlence merkezinin yani parkın içinde ki oyuncakları şöyle sıralayabiliriz:

360

Eğer adrenalin tutkunuysanız mutlaka, 360 oyuncağı deneyimini yaşamanızı öneriyoruz. 28 metre yukarıda yer alan pervane üzerine oturarak 360 derece dönebilirsiniz.

Atlı Karınca

Eski dönemlerde oldukça popüler olan atlıkarınca, Vialand Tema Park’ın önemli oyuncakları içinde yer alıyor.

Cesur Sürücüler

Eğer unutulmaz, heyecanlı sürüş deneyimleri yaşamayı istiyorsanız mutlaka parkın içerisinde ki arabanın direksiyonuna geçmelisiniz. Burada eşi benzeri olmayan bir parkurun tadını yaşamanız mümkündür…

Çılgın Nehir

Bu oyuncak sayesinde sanki Karadeniz’de ki coşkun nehirlerde rafting yapıyor hissine kapılacaksınız. Vialand Tema park oyuncakları içerisinde oldukça önemli olan çılgın nehirde, 700 metrede adrenalinle karışık eğlenceli rafting yapacaksınız.

Ice Age

Dünyanın en popüler komik animasyonlarından Ice Age, özellikli 4D efektleriyle izleyenleri fazlasıyla eğlendiriyor.

Nefeskesen

Dünyada oldukça popüler olan Roller Coaster, Vialand Tema Park’ta da adrenalin tutkunlarını ağırlıyor. 3 saniye içinde 110 km civarında hıza ulaşan Nefeskesende gerçek eğlenceyi yaşayacaksınız. Nefeskesen sayesinde ilikleriniz dahi adrenalini hissedecek…

Saray Salıncağı

Parkta ki saray salıncağı, bilindik salıncaklara göre farklılıklar oluşturuyor. Osmanlı Sarayı bahçesi içerisinde sallanan salıncakta heyecanı doruklarda hissedebilirsiniz.

Viking

Her yaşta ki insanlara hitap eden Vikingler, ziyaretçilerine eşi benzeri olmayan heyecanlar ve eğlenceler sunuyor. Özellikle de 15 metre aşağı kısma beklenmeyen anda düştüğünüzde adrenalini kemiklerinize kadar hissedeceksiniz.

Sihirli Oda

İnsanın aklının karışmasına neden olan bu oda, farklılığıyla dikkat çekiyor. Vialand Tema Park oyuncakları içerisinde fazlasıyla popüler olan sihirli odada; optik illüzyon sayesinde köşelerde duran bir insanın diğer köşelerde 3 kat daha büyük göründüğüne şahit olacaksınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir