Yurtdışına Çıkarken Bavulda Olması Gerekenler
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Yurtdışına Çıkarken Bavulda Olması Gerekenler

0

Konu Başlıkları

 Yurtdışına çıkarken bavulda olması gerekenler gideceğiniz yere göre değişir. İlk olarak yurt dışında ziyaret etmek istediğiniz ülkenin hava şartları hakkında bilgi sahibi olmanız son derece büyük bir önem taşır. Bu sebepten dolayı yurt dışında ziyaret edeceğiniz ülkenin iklimi ve hava şartları son derece önemli olacaktır.

Eğer ki kış aylarında son derece soğuk bir ülkeye gidecek olur iseniz bu durumda valizinizi de her zaman için yün ve kışlık kıyafetler bulundurmanız gerekecektir. Mutlaka yanınızda yağmurlu havalar için bir şemsiye almanız gerekli olur. Karlı ve soğuk hava şartlarına sahip olan bir ülkeye gidiyor iseniz çizmelerinizi ver kar botlarımızı yanınızda götürmeniz son derece önemli olacaktır. Karlı ve soğuk bir ülke tercih etmiş iseniz mutlaka ama mutlaka kazak türünde kıyafetler ve de su geçirmeyen ayakkabılar almanız gerekir.

Eğer ki bunun tam tersi çok sıcak bir ülkeye seyahat edecek iseniz yanınızda mutlaka güneş kremi ve açık renk kıyafetler bulundurmanız önemli olacaktır. Bildiğiniz üzere uçaklarda valizler için belirli bir ağırlık sınırı vardır. Bu sebepten dolayı bu durumu da göz önünde bulunduracak şekilde bir valiz hazırlamanız gerekli olur. Ancak hal böyle diye de yanınızda çok az kıyafet almanız da yurt dışında son derece zor anlar yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı tamamen ölçülü bir şekilde bir valiz hazırlamanız gerekli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Afyon Kaplıca Otel Fiyatları

Yurtdışına Çıkarken Bavulda Olması Gerekenler
Yurtdışına Çıkarken Bavulda Olması Gerekenler

Yurt dışına gidecek iseniz yanınızda gereksiz şeyler almanız da size boşu boşuna zahmet olacaktır. Bu yüzden mutlaka ama mutlaka sadece ihtiyacınız olan şeyleri almanız son derece büyük bir önem taşır. Ayrıca bagaj kuralları hakkında da bilgi sahibi olmanız da çok büyük fayda vardır. Neden diye soracak olur iseniz, çünkü yurtdışına çıkarken bavulunuzda öyle her önünüze geleni koymanız çok büyük sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Bu sebepten dolayı her şeyi araştırıp neler yasak neler yasak değil bilmek son derece faydalı olacaktır.

 Yurtdışı Bavula Neler Koymak Yasak?

Yurt dışına çıkmak için pasaportunuz, vizeniz, seyahat belgeniz, nüfus cüzdanınız gidi tüm bürokratik işlemler tamam. Ancak şöyle bir sorun var ki yurt dışına çıkmak için hazırlamış olduğunuz bavulunuzda neleri koyup neleri koymamanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Bu durumda yurtdışı bavula neler koymak yasak şeklinde bir soru için şunları sıralamamız mümkün olacaktır;

 Yurtdışı Bavulunda Olmaması Gerekenler

 • Saç ya da vücut spreyi
 • Çakmak
 • Kibrit
 • Boya
 • Su ile bir araya geldiğinde yakıcı olan maddeler
 • Zehirli maddeler
 • Uyuşturucu içerikli maddeler
 • Alkol
 • Her tür silah
 • Bıçak
 • Oksijen tüpü

Genel olarak yakıcı ve yaralayıcı bir takım maddelerin uçakta bir takım sorunlara yol açacağı için taşınması yasaktır. Üstelik bununla birlikte sıvı konusunda da bir takım sınırlar vardır. Eğer ki uçakta yanınızda sıvı bir madde bulunduracak iseniz bu maddenin 1 litreyi geçmemesi söz konusu olacaktır. Eğer ki yukarıdaki sıralanmış listede olduğu gibi uçakta yasak olan maddeler ile uçağa binmeye çalışırsanız, uçuş öncesi bu maddeleri atmak zorunda kalırsınız. Bu sebepten dolayı uçağa binmeden önce uçakta yasak olan şeyler ile ilgili mutlaka ama mutlaka araştırma yapmanız gerekli olacaktır.

Yurtdışına Çıkarken Bavulda Olması Gerekenler
Yurtdışına Çıkarken Bavulda Olması Gerekenler

Bavulda Olması Gerekenler

Yurtdışına çıkmak isteyen her insan yurtdışına çıkmadan önce yurtdışı seyahatine çıkarken yanımıza ne almalıyız sorusunu sorması gerekir. Yurt dışı seyahatleri için olmazsa olmaz şeyler arasında elbette ki ilk olarak pasaport ve vize, banka kartları ve ehliyet gibi şeylerdir. Bütün bunların yanı sıra Uçak biletinizin de son derece kolay bir şekilde ulaşabileceğimiz bir yerlerde bulunması gerekli olacaktır.

Eğer ki uçak biletinizi çantanızın çok diplerine koyarsanız biletinizi çıkartmakta son derece zorlanırsınız. Bu sebepten dolayı uçak biletiniz yakın bir yerde ya da boynunuza asılı bir şekilde durmalıdır. Boyuna asılan pasaport çantaları bu sebeple son derece büyük ölçüde işinize yarayacaktır.

Yurtdışında gideceğiniz otelin rezervasyon çıktısını da aynı şekilde kolay ulaşılabilecek bir yere koymanız söz konusu olacaktır. Seyahat sırasında sağlık sigortanızın da aynı şekilde yanınızda olması son derece büyük bir önem taşır.

 Yurtdışına Çıkarken Bavulunuzda Olması Gereken Teknolojik Eşyalar Nelerdir?

Yurtdışı bavulu hazırlarken nelere dikkat etmek gerekir sorusu kapsamında bir de bavulunuzda bulunması gereken bir takım dijital eşyalar da artık günümüz koşullarında şart haline gelmiş durumdadır. Yani tabii ki bunların yasal bir zorunluluğu yoktur ancak bireysel olarak zorunluluk halinde düşünülebilir.

İlk olarak yurt dışına çıkacak olduğunuz zaman yanınızda son derece iyi bir kamera olması sizin açınızdan son derece iyi bir fikir olabilir. Sonuç olarak orada deneyimlediğiniz şeyleri ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz. Ve bunu da sıradan bir kamera ile yapmak yerine iyi bir kamera ile yapmak her zaman için son derece büyük bir fayda sağlayacaktır. Bunun yanı sıra tıraş makinesi, cep telefonunuzun ya da bilgisayarınızın şarj kabloları ve müzik çalarınız olması da ateşi seyahati için işinize yarayacak olan şeyler arasında yer alır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir