Assos Kamp Yerleri
 1. Anasayfa
 2. Kamp Rehberi

Assos Kamp Yerleri

0

Assos kamp yerleri; ülkemizde en çok tercih edilmekte olan ve doğanın kalbinde bir alan olarak dikkat çekmektedir. Çanakkale’nin bir ilçesi olan deniz ve koyları ile ünlü doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Assos, kamp severler için ideal bir nokta.

Assos bölgesinde ücretli veya ücretsiz şekilde hizmet alınabilecek çok sayıda piknik ve kamp alanı yer almaktadır. Özellikle sakin ve huzurlu bir tatil keyfi isteyenler için oldukça uygun bir seçimdir. İçinde bulunduğumuz karantina süreçleri de göz önünde bulundurulursa; pek çok kişinin artık kamp tatili gibi alanlara yöneldiği bilinmektedir.

Hem sosyal mesafe uygun olması hem de ailecek yapılabilecek bir etkinlik olması sebebiyle yoğun olarak tercih edilen kamp yerleri konusunda en ünlü bölgelerden birisi olan Assos ve kamp severler için gezilebilecek bölgeleri sizler için tanıtıyoruz:

Assos Kamp Yerleri
Assos Kamp Yerleri

 Assos Kamp Yeri

Assos kamp yeri Çanakkale’de Ayvacık ilçesine bağlı olan ve şehir merkezine yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan bir alandır. Hem karavan hem de çadır kampçılığına uygun bir bölge olmakla birlikte kontrollü biçimde ateş yakma imkanı da bulunmaktadır.

Gerek deniz ve ormanın muhteşem birleşimi gerekse tarihi güzellikleri sebebiyle tüm tatil süreçleri ve kamp yapmak için ideal bölgelerden birisidir. Bölgenin çevresinde çeşme, banyo ve tuvalet gibi temel ihtiyaçların karşılanabileceği alanlar bulunur.

Assos kamp alanı bölgesinde herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına varmadan evvel tüm ihtiyaçları temin etmek uygun olacaktır. Ücretsiz kamp alanlarından birisi olarak hizmet vermektedir. Bunun dışında bölgede yer alan Ayvacık Camping gibi farklı kamp alanları da bulunmaktadır. Bu alanlar ücretli şekilde hizmet sunmaktadır.

Türkiye’de Gezilecek En Güzel 9 Turistik Yer başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Assos Kamp Yerleri
Assos Kamp Yerleri

Kadırga Koyu Kamp Yeri

Çanakkale Assos bölgesinde bulunan Kadırga Koyu; bölgenin en güzel mekanlarından birisini oluşturmaktadır. Bu bölgede ücretsiz ve ücretli pek çok kamp alanı bulmak mümkündür. Kadırga Koyu kamp alanına ulaşım çok rahat bir şekilde sağlandığı için sıklıkla tercih edilmektedir.

Oldukça geniş bir alana konumlanmış olan koy içerisinde rahatlıkla kamp yapılabilir. Bunun yanı sıra kamp alanının çevresinde çeşme, tuvalet, yeme içme alanları ve denize girme bölgesi gibi farklı imkanlar yer almaktadır.

Yine Kadırga Koyu kamp alanında da herhangi bir tesis bulunmaz bu nedenle tesise giriş yapmadan önce tüm ihtiyaçlarını temin edilmesi gerekir. Özellikle kamp alanına yakın olan bölge ve işletmelerde elektrik, banyo, tuvalet, çeşme, şezlong ve yiyecek içecek ihtiyacını karşılamak için farklı alanlar yer almaktadır.

Bununla birlikte kamp alanında yürüyüş parkuru, konaklama yerleri gibi farklı hizmetlerde bulunur. Ücretsiz ve ücretli şekilde yararlanılan kamp alanlarının bulunduğu bir bölgedir. Bunun dışında, Assos Sivrice çadır kampı gibi çok sayıda merkez bulmak mümkündür.

Gargara Doğal Tatil Kamp Yeri

Çanakkale bölgesinde Assos Antik Kenti yakınlarında ve Küçükkuyu sahil yolunun üzerinde bulunan bir başka güzel alanda Gargara Doğal Tatil Kamp Yeri olmaktadır. Çanakkale şehir merkezine yaklaşık bir buçuk saatlik mesafede bulunan alan denize sıfır konumdadır. Hem deniz hem de orman sevenler için harika bir alandır.

Kendine ait şezlong ve plajı bulunan oldukça rahat bir alandır. Bölgede çadır evlerde ya da kişisel çadır veya karavanda kalmak mümkündür. Çeşme, banyo, tuvalet ve internet gibi çeşitli imkanlar bulunur.

Gargara kamp alanı ücretli şekilde hizmet vermektedir. Bununla birlikte çadır ev, karavan konaklamasına göre fiyatlar değişiklik göstermekte ve zaman aralığında da fiyatlandırma değişmektedir. İletişim kanalları aracılığıyla ayrıntılı bilgi edinilebilir. Genel bir bilgi vermek gerekirse 120 ve 160 TL arasında değişen ücret politikası bulunmaktadır.

Assos Kamp Yerleri
Assos Kamp Yerleri

Neverland Camping Assos Kamp Yeri

Bu alanda yine Assos Balıkesir yolu güzergahında yer alan Bademli köyünün ardından gelmektedir. Aileler için oldukça rahat bir tatil mekanı olan Neverland Kamping gibi kamp alanları genelde yaz boyunca hizmet verir. Kamp bölgesinde çeşme, banyo, tuvalet, yemek ve elektrik gibi tesis içerisinde yer alan hizmetler bulunmaktadır.

Burada bulunan tesislerden ihtiyaçlar karşılanabilir ya da tam bölgesine gitmeden evvel tüm ihtiyaçlar temin edilebilir. Şezlong, şemsiye, denize girme alanı, soyunma kabini ve çeşitli konaklama yerleri ile birlikte otopark hizmeti de mevcuttur.

Ücretli şekilde hizmet veren kamp yerlerinden birisidir. Bununla birlikte konaklama fiyatları sezonluk şekilde değişiklik gösterdiği için güncel fiyatlara ulaşmak için kamp alanı ile irtibat kurmak gerekir. Neverland Camping gibi; Çanakkale Assos dahilinde ücretli çok sayıda kamp alanı bulunmakla birlikte ücretsiz olarak yukarıda bilgisini verdiğimiz kamp içerikleri de tercih edilebilir.

Assos Bölgesi’nde yer alan kamp alanları ücretsiz ve ücretli şekilde hizmet veren pek çok merkeze sahip olmaktadır. Assos ülkemizin tatil anlamında adını duyurmuş olduğu güzel ve eşsiz bölgelerinden birisidir. Hem sakinliği hem de tatile uygun muhteşem doğası sayesinde kamp alanı için ideal bölgelerden birisi olmaktadır. Assos kamp alanları dahilinde oldukça kaliteli tesisler yer almaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir