Bayrampaşa Sea Life Akvaryum
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum

0

İlk olarak 2009 senesinde Turkuazoo adıyla faaliyet göstermeye başlayan Bayrampaşa Sea Life Akvaryum, özellikleriyle dikkat çekiyor. Bayrampaşa Sea Life Akvaryumun, en uzun su altında ki tüneline sahip olmasıyla önemliliği daha artıyor. Her sene binlerce yerli ve yabancı turist, Bayrampaşa Sea Life Akvaryumu ziyarete geliyor. Yalnız bu akvaryum sadece balıklardan oluşmuyor. Akvaryum içerisinde 15 binden daha çok canlılar var. Beslenme saatlerine denk geldiğinizde özellikle; köpekbalıklarının beslenmelerini izleyebilirsiniz.

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum içerisinde; önemli bilgiler su altıyla ilgili edinebilirsiniz. Aynı zamanda su altında dalgıçlar tarafından yapılan gösterileri izleyebilirsiniz. Akvaryum içerisinde yapılabilecek diğer önemli etkinlikse, köpekbalıklarıyla dalmak olduğunu söyleyebiliriz.

Bayrampaşa Sea Akvaryum İstanbul
Bayrampaşa Sea Life Akvaryum Nerede

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Özellikle su canlılarını sevenler, merak duyanlar için İstanbul çok iyi bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü akvaryum bazında İstanbul’da çok sayıda tesis bulabiliriz. Bu tesisler içerisinde en önemli olanlardan Sea Life; İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde hizmet veriyor. Buraya gitmek isteyenler özellikle, Sea Life nerede sorusunu çok fazla soruyorlar. Sea Life tam olarak Bayrampaşa ilçesinin Kocatepe Mah. yer alıyor.

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum ulaşım açısından da aynı zamanda karşımıza çok alternatifle çıkıyor. O alternatifleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Marmara’yla Ulaşım: Anadolu Yakası’ndan Marmaray’a binerek Yenikapı’da ki istasyonda ininiz. Sonra Atatürk Havaalanı- Yenikapı hattı üzerinden metroya binerek Kocatepe inmeniz gerekiyor.
 • Metrobüsle Ulaşım: Merter’deki aktarma istasyonunda inerek, Atatürk Havaalanı-Yenikapı hattında ki metroya binmeniz gerekiyor. Kocatepe istasyonuna gelince de inerek, akvaryuma kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Metroyla Ulaşım: Atatürk Havaalanı-Yenikapı hattında ki trene binerek, Kocatepe istasyonunda inebilirsiniz.
 • Özel araçla ulaşım içinse; TEM otobanı üzerinden “kuru gıda hali-otogar” güzergâhını kullanarak E5’ten çıkınız. Sonrasında da otogar yolunu takip etmeniz gerekiyor.
 • Otobüsle ulaşımsa aşağıda ki İETT hatlarıyla sağlanıyor;
 • 32 T-(Cevatpaşa-Taksim)
 • 32 A-(Cevatpaşa-Beyazıt)
 • 32 M-(Mecidiyeköy-Cevatpaşa)
 • 32-(Cevatpaşa-Eminönü)
Bayrampaşa Sea Life Akvaryum Nerede
Bayrampaşa Sea Life Akvaryum Giriş Ücreti

Bayrampaşa Sea Life Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Bayrampaşa Sea Life, ziyaretçilerinin karşısına her zaman farklı farklı kampanyalarla çıkıyor. Özellikle bu kampanyaların içerisinde en bilineniyse; Sea Life aile paketi olduğunu söyleyebiliriz. Sea Life’nin aile paketi şu şekildedir; baba, anne ve 3’le 7 arasında ki iki çocuğu kapsayan bilettir. Bu aile paketi biletini sadece internet üzerinden alabilirsiniz.

Aynı zamanda Bayrampaşa Sea Life akvaryumun biletleriyle beraber Legoland Discovery Centre biletini de ortak alabilirsiniz. Sea Life’in imkânlarından sene boyunca faydalanabilmek içinde üye olup, bilet almanız gerekiyor.

 • Bayrampaşa Sea Life 0-2 yaş bilet ücreti yoktur.
 • Yetişkin Sea Life bilet ücreti, 70 TL’dir.
 • 02-12 yaş, öğretmen, 65 yaş üstü, engelli, öğrenci ve gazilerin Sea Life’a giriş ücretleriyse; 50 TL olarak belirlenmiştir. Tabi ki bilet indiriminden yararlanabilmek için mutlaka kimliğinizi göstermeniz gerekiyor.

Sea Life Akvaryumu İçerisinde Neler Var?

Sea Life Akvaryum içerisinde çok sayıda tematik ve etkinlik kısımları yer alıyor. Doğum günü partileri ve besleme saatleri tarzında etkinlikler akvaryumda yer alıyor. Sea Life Akvaryum içerisinde ayrıca kaplumbağa hastanesi bulunuyor. Burada bakımı yapılan kaplumbağaları ziyaret ederek, koruma çalışmalarıyla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Köpekbalığı Kralları

Sea Life akvaryumu içinde, 15 çeşitten oluşan toplamda 61 tane köpekbalığı var. Bayrampaşa’da bulunan bu muhteşem tesis, aynı zamanda Avrupa’nın da en fazla türü içerisinde barındıran akvaryumu olarak da biliniyor. Sea Life Akvaryumu içerisinde en çok şu türlerde köpekbalıkları bulunuyor: Hemşire, çekiçbaş, siyah yüzgeçli köpekbalıkları, Gitar, kum kaplanı, zebra ve gri yüzgeçli…

Sea Life Akvaryum İçinde ki Tematik Bölümler

Akvaryum içerisinde ki tematik bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz: Okyanus tüneli, oyun alanı, kaplumbağa hastanesi, tropik resifler, vatoz koyu, denizanası topluluğu, resim akvaryumu, palyaço balığı kasabası ve yağmur ormanıdır…

Okyanus Odası

Panoramik izleme alanından oluşan Okyanus Adası içindeyken etrafınızı sarmış olan köpekbalıklarıyla çok çeşitli deniz canlılarını da seyretme şansına sahip olabilirsiniz. Okyanus odası sayesinde muhteşem deneyim yaşayacaksınız.

Okyanus Tüneli

83 m. uzunluğunda ki Okyanus Tünelinde, harika deneyim yaşayabilirsiniz. Bu tünelin içerisinde uzman ekipler tarafından el ile beslenen canlıları yakından görebilirsiniz. Özellikle 15 tane farklı türü olan köpekbalıklarını çok yakından görerek farklı heyecan yaşayabilirsiniz.

Yağmur Ormanı

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum içerisinde ki bölümlerden diğer dikkat çekense yağmur ormanlarıdır diyebiliriz. Çeşitli balık türlerini ve kırmızı karınlı piranhaları bu bölümde izleyebilirsiniz.

Denizanası Topluluğu

Işığı muhteşem yansıtan şeffaf olan denizanalarının dünyasını yakından görüp, keşfedebilirsiniz.

[alert-note]Bayrampaşa Sea Life Akvaryum başlıklı yazımız ilginizi çektiyse İstanbul Gezi Rehberi yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bizi İnstagram üzerinden @yaz_tatilii adresinden takip edebileceğinizi unutmayınız.[/alert-note]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir