Çiçekli Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Çiçekli Yaylası

0

Ülkemizin her köşesi ayrı bir cennet desek yanılmış olmayız.  Hele ki Karadeniz Bölgemizde öyle güzel yaylalarımız var ki anlatmakla bitiremeyiz. O muhteşem doğayı yaşamanız gerektiğini düşünüyoruz. Rize ilimizde Çamlıhemşin ilçesine bağlı Çiçekli Yaylamız da bu muhteşem cennet köşelerinden bir tanesidir.

Hele ki bahar ve yaz mevsiminde ziyaret ederseniz adının da hakkını veren Çiçekli Yaylası rengarenk eşsiz güzellikteki çiçekleri ile de muhteşem görünmektedir. Çamlıhemşin ilçesinden yaklaşık 55/60 km uzaklıkta olan Çiçekli Yaylası yaklaşık 2400 m de rakıma sahiptir. Yaklaşık 30 / 35 kadar hane bulunan Çiçekli Yaylası çok yoğun bir nüfusa sahip değildir. Özellikle doğa severlerin ve tatilcilerin uğrak noktası olan yaylamıza sizin de arkadaş grubunuz ya da ailenizle uğramanızı tavsiye ederiz.

Çiçekli Yaylası 4

Çiçekli Yaylasına Ulaşım

Çiçekli Yaylası’na ister araçla ister de yaya olarak ulaşmak mümkündür. Biz ekibimizle öncelikle Çat yolundan Fırtına Vadisi’ni geçerek Kale köyüne ulaştık. Buradan da sağa doğru giden araç yolunu takip ederek o muhteşem güzellikteki Çiçekli Yaylası’na varmış olduk. Komşusu Kale köy üzerinden ulaşılabilen yayla özellikle Pazar ilçesi sakinleri tarafından kullanılmaktadır. Yalnız yol oldukça engebeli olduğundan dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Çiçekli Yaylası Hakkında Bilgiler

Kaçkar dağlarının en güzel yaylalarından biri olan Çiçekli Yayla rengarenk ve çeşit çeşit açan çiçekleri ile adının hakkını vermektedir. Yayla bu kadar çeşitli renk ve güzellikteki çiçekleri bir arada görebileceğiniz dünya üzerindeki sayılı noktalardan biri olma özelliğindedir. Özellikle bahar mevsimi ile açmaya başlayan dağ çiçekleri resmen görsel bir şölen sunmaktadır.  Özellikle son yıllarda ayder Yaylası’na Alternatif olmuş olan Çiçekli Yaylası artan ilgi ile de çok sayıda yerli ve yabancı turisti bölgeye çekmektedir. Görsel güzelliği son derece büyüleyici olan Çiçekli Yaylasında Treking yapmak da büyük keyif verecektir. Eğer doğa ve manzara resimleri çekmeye de merakınız varsa kesinlikle bu yayladan daha güzel bir ortam bulamayacağınızı belirtmemiz gerekir.

Çiçekli Yaylası 5

Çiçekli Yaylası Konaklama

Yolunuz Doğu Karedeniz’e düşüp aklınızda bu güzel yaylalarımızı gezip görmek varsa günübirlik gelip gitmek olmaz. Mutlaka konaklamak da isteyeceksiniz. Tabi konaklayacağınız yer de bu doğa harikası yerlerde tadınızın kaçmaması için temiz ve güzel olmalıdır. İşte size rahatlıkla konaklayabilmeniz için tavsiye edebileceğimiz birkaç mekan:

Toşi Pansiyon: Çamlıhemşin ilçesine yaklaşık 40 km mesafede bulunan Toşi Pansiyon 1240 m rakımlı Çat Köyünde yer almaktadır.  Toşi Pansiyon dağların arasında doğanın tam içinde, dere kenarına kurulmuş iki katlı çok hoş bir konaklama noktasıdır. Alt katı salon ve dinlenme alanı olan Toşi Pansiyonda toplam 9 oda mevcuttur. Ayrıca özel bir çatı odası da mevcuttur.  Ayrıca pansiyonda oturma salonu kısmı şömineli ve dere üzerine kurulmuş özel bir çardak da mevcuttur. Samimi ve işinin ehli personelleri ile iyi bir hizmet sunan pansiyonda ister ailenizle ister arkadaşlarınızla rahatlıkla kalabilirsiniz.

Çiçekli Yaylası 6

Haşimoğlu Otelcilik: yaylaya yakın konumlu kalabileceğiniz bir başka mekan seçeneği de Haşimoğlu Otelcilik sunmaktadır. Eğer biraz daha lüks bir mekan tercih ediyorsanız Haşimoğlu Oteli de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Gerek yemeklerinin kalitesi ve lezzeti gerek otelin temizliği ve özellikle işini iyi yapan personelleri ile Haşimoğlu Oteli gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Tabi otelin odalarının mükemmel manzarasını da unutmamak gerekir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir