Dubai’de Asgari Ücret Ne Kadar?
 1. Anasayfa
 2. Genel

Dubai’de Asgari Ücret Ne Kadar?

0

Dubai’de Asgari Ücret Ne Kadar? – Yurt dışında iş olanakları ve yaşam şartları göz önünde bulundurulduğunda, sıklıkla incelenen ülkelerden birisi de Dubai olmaktadır. Bunun sebeplerinden birisi Dubai asgari ücret 2024 araştırmaları dahilinde pek çok ülkeye nazaran daha yüksek ücretler ödeniyor olmasıdır.

Dubai hem yurt dışı hem yurt içi işçilerin yüksek refah seviyesinde çalıştığı ülkelerden birisidir. Birçok kişi Dubai gibi yurtdışı bölgelerine çalışarak para biriktirmek için gitm

ektedir.

Bunun yanı sıra Dubai’de çalışmak isteyenleri bilmesi gereken unsurlardan birisi de pek çok ülke standartlarına göre yüksek maaşlar alınmakla birlikte; ülke giderlerinin de oldukça yüksek olmasıdır. Örnek yemek, yol ve kira gibi çeşitli masraflar zorlayıcı olabilir.

Dubai’de Asgari Ücret Ne Kadar?
Dubai’de Asgari Ücret Ne Kadar?

Dubai Asgari Ücret Miktarı

Dubai iş ilanları ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılırken; elbette ilk olarak dikkat edilen içeriklerden birisi asgari ücret miktarının ne olduğudur. 2024 senesi itibariyle asgari ücret 4810 dirhem belirlenmiştir.

Bu miktar Türk Lirası olarak ortalama 11 bin ile 12 bin arası bir ücrete tekabül etmektedir. Dolar cinsinden çevrildiği için miktarlar değişiklik gösterebilmektedir. Asgari ücret bu şekilde olurken farklı işlere göre ortalama 50 bin liraya yakın maaş alan kişiler olduğu da bilinmektedir.

Dubai Ortalama Maaş Miktarı

Dubai ortalama maaş miktarı merak edilen bir diğer içeriktir. Asgari ücret miktarının dışında farklı meslek dallarında değişik fiyatlandırmalar görülebilmektedir. Örnek olarak restoranlardaki şef ve aşçıların maaşları ortalama 2 bin 500 dolar referansındadır.

Kuaför maaşları 1300 ve 2300 dolar arasında olurken; herhangi bir iş yerinde bulunan genel müdürlerin aylık maaşı 6-7 bin dolar civarındadır. Hangi mesleğin tam olarak ne kadar ortalama maaş aldığını tespit etmek için; Dubai’de öğretmen olmak gibi başlıklar altında inceleme yapılabilir. Bu sayede hem o meslek grubunun ülkede nasıl iş şartlarına sahip olduğu anlaşılabilir hem de ortalama maaş miktarı ortaya çıkar.

Dubai’de Asgari Ücret Ne Kadar?
Dubai’de Asgari Ücret Ne Kadar?

Dubai Çalışma İzni Ayrıntıları

Elbette yukarıda bahsedilen asgari ücret ve ortalama maaşlar; çalışma izni ile yasal şekilde ülkeye giriş yapan kişiler için gereklidir. Bir şirket vasıtasıyla ülke değiştirileceği zaman ekstra bir işleme gerek kalmaz. Ancak çeşitli resmi evrakların hazırlanması ve kaydedilmesi gerekir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından Dubai’ye giderek çalışmak mümkün olur.

Dubai iş imkanları incelenirken ve giriş koşulları değerlendirilirken; uygulanabilecek bir başka yöntem belli bir firma bünyesinde ülkeye giriş yapmaktır. Özellikle inşaat, aşçılık, turizm ve hizmet sektörlerinde kalifiye personele ihtiyaç bulunması nedeniyle ve yabancılar için uygulanması gereken bir asgari ücret tabanı olmamasından dolayı işçi alımı süreklilik gösterir.

Dubai Ekonomisi

Ülkeye gitmek isteyenler; Dubai’de hangi dil konuşuluyor tarzında pek çok içeriye sıklıkla araştırmaktadır. Bunun yanı sıra araştırmalar dahilinde dikkat edilmesi gereken içeriklerden bir diğeri de gidilmek istenen ülkenin ekonomisi ve geçinme şartları olmaktadır.

Ekonomik açıdan rahat ülkelerden birisi olarak nitelendirilen Dubai; restoran fiyatları ve fiyat aralıkları incelenerek maliyet ölçümü yapılması noktasında fikir verebilir. Genel olarak Euro üzerinden değerlendirilen ve yüksek fiyatlar içeren restoran fiyatları başta olmak üzere alışveriş unsurları da aynı şartları göstermektedir. Dolayısıyla Dubai’de çalışma esnasında özellikle asgari ücret alanlar için lüks alışverişlerden kaçınılması ve tasarruflu olunması gerektiği anlaşılacaktır.

Dubai’de Asgari Ücret Ne Kadar?
Dubai’de Asgari Ücret Ne Kadar?

Dubai’ye çalışmak için giden kişilerin alışverişlerini kendi ülkelerinden yaparak ülkede daha az harcama yapmaya özen göstermesi mantıklı olacaktır. Bunun yanı sıra internet ücreti, spor salonu üyeliği, doğalgaz, su ve elektrik gibi faturalar, kontörlü telefon ve sinema bileti gibi farklı araştırmalarının da yüksek fiyatlara tekabül ettiği bilinmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir