Edremit Gezilecek Yerler
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Edremit Gezilecek Yerler

0

Edremit, Balıkesir’in bir ilçesi olmakla beraber Ege sahiline kıyısı olması nedeniyle oldukça sevilen ve tercih edilen bir tatil bölgesidir. Balıkesir’de bulunan ve bu konumu ziyaret eden kişi sayısı fazla olsa da şehir dışından gelenler de bir hayli fazladır. Özellikle Edremit gezilecek yerler neresidir gibi soruların şehir dışından gelen kişiler tarafından merak edildiği bilinmektedir.

Gerek milli parkları gerekse de plajları ile ünlü olan Edremit, her sene binlerce yerli turist tarafından ziyaret edilmektedir. Doğal güzelliklerinin yanında sunduğu tarihi yerler ve birbirinden lezzetli tatlar, insanların bu noktaya gelmesini sağlamaktadır. Başta görülmesi gereken yerler olmak üzere bu ilçe hakkında diğer detaylara alt başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Edremit Gezilecek Yerler
Edremit Gezilecek Yerler

Edremit’te Gezilmesi Gereken Yerler Neresidir?

Edremit’te gezilmesi gereken yerler neresidir sorusu, bahsi geçen bu ilçe hakkında başlıca merak edilen içerikler arasında yer almaktadır. İnsanlar seyahate çıkmadan önce görmek istedikleri yerlerin listesini çıkararak buna göre bir tatil süreci belirlemektedir. Bu kapsamda Edremit için önerilen konumlar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Kazdağı Milli Parkı
 2. Güre Sahili
 3. Altınkum Plajı
 4. Altınoluk Halk Plajı
 5. Sarıkız Zirvesi
 6. Zeytinli Köyü
 7. Güre Kaplıcaları
 8. Akçay
 9. Güre
 10. Altınoluk
 11. Saka Çim Plajı
 12. Hay Beach Club

Sıralanan bu ve çok daha fazla konumu Edremit ilçesini ziyaret ederek görmeniz mümkündür. Aynı zamanda sadece bu konumlar değil her bir yerin bünyesinde yer alan farklı yerleri de ziyaret etmenizde fayda olacaktır.

Edremit Gezi Süresi Ne Kadar?

Edremit ziyaretleri söz konusu olduğunda insanlar gezmek için ne kadar süre ayırmaları gerektiğini de sıklıkla merak etmektedir. Burada tavsiye edilen gezi noktalarının pek çok birbirine yakın konumda olsa da bazıları için oldukça mesafe gitmeniz gerekmektedir. Edremit gezi süresi ne kadar sorusu için verilebilecek yanıtlar da bu nedenle değişken olabilmektedir.

Örneğin birbirine yakın olan konumları ziyaret etmek istiyorsanız sizin için günübirlik geziler de oldukça uygun olacaktır. Ancak Edremit ilçesinde belli bir süre konaklamayı ve neredeyse her konumu ziyaret etmeyi tercih ediyorsanız ortalama 1 haftanızı ayırmanız ideal olacaktır. Böylece hem kendinize zaman ayırabilir hem de gezi planınıza uygun hareket edebilirsiniz.

Edremit Gezilecek Yerler
Edremit Gezilecek Yerler

Edremit Konaklama Yerleri

Hemen her tatil bölgesinde olduğu gibi Edremit de ziyaretçilerine birbirinden farklı konaklama imkanları sunmaktadır. Günübirlik geziler yerine belli bir süre konaklamayı düşünen bireylerin sıklıkla Edremit konaklama yerleri hakkında bilgi edindiğini görmek mümkündür. Bu bağlamda ise tercih edilebilecek pek çok konaklama merkezinin olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Tatil beldelerinde yer alan apart, otel ve pansiyonlarda kalabileceğiniz gibi yine aynı şekilde ilçe merkezinde de çeşitli konaklama yerlerinden yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey tatil yapmaya başlamadan önce kendinize uygun bir konaklama yeri bulmak olacaktır. Böylece tatil boyunca kalabileceğiniz bir yer arama sorunu yaşamaktan kurtulmuş olacaksınız.

Edremit Ulaşım Seçenekleri

Edremit, ulaşım konusunda oldukça rahat edebileceğiniz bir tatil bölgesi olarak ön plana çıkmaktadır. Uçak ile seyahat edecek olan kişiler hemen ilçe merkezinden 8 km uzaklıkta olan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nı tercih edebilir. Bunun dışında Edremit ulaşım seçenekleri hangisidir diye merak ediyorsanız şu seçeneklere göz atabilirsiniz:

 1. Şahsi araç ile yolculuk yapmak
 2. Tren yolculuğu yapmak
 3. Şehirlerarası otobüs seferlerinden yararlanmak

Sıralanan bu önerilerden ziyade faydalanabileceğiniz deniz yolu ulaşımları da bulunmaktadır. Ancak işinizi garantiye almak istiyor ve pratik bir yolculuk geçirmek istiyorsanız karayolu ve havayolu seçeneklerinden yararlanmanız tavsiye edilmektedir. Böylece kısa bir süre içerisinde planladığınız konumda bulunmanız mümkün olacaktır.

Edremit’e Ne Zaman Gidilmeli?

Edremit gezilecek yerler konusunda herhangi bir planınız varsa yılın hangi zamanlarında bu planınızı gerçekleştirebileceğinizi merak etmeniz oldukça normaldir. Edremit, ılıman bir iklime sahip olmakla birlikte kendisini ziyaret edecek kişileri yılın her zamanında ağırlamaktadır. Yani dilediğiniz zaman bu konuma gelerek güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Ancak deniz, kum ve güneş gibi yaz sezonuna ait planlarınız varsa ve tatil beldelerini ziyaret etmek istiyorsanız Temmuz ve Ağustos aylarını değerlendirebilirsiniz. Çünkü Edremit, bahsi geçen bu iki ay boyunca oldukça canlı ve bir o kadar da kalabalık olmaktadır. Hareketli bir tatil hayali kuran kişilerin mutlaka yaz aylarında Edremit’i ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
kale_cami___giresun.jpg

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir