Fas Kadınları Gece Hayatı
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Fas Kadınları Gece Hayatı

0

Fas kadınları gece hayatı, dikkat edilmesi gereken bir gece hayatıdır. Fas’ta yaşanan gece hayatı, diğer ülkelere göre farklıdır ve farklı yaşanmaktadır. Fas kadınları gece hayatı da bir masal dünyası olarak ifade edilmektedir. Fas ile ilgili bir araştırma yaptığınızda karşınıza ilk olarak Fas’ın gece hayatı çıkacaktır. Fas gece hayatı da Arap kızları ile daha da merak edilir, bir gece hayatına dönüşmüştür.

Kuzey Afrika ülkesi olan Fas için ilk olarak belirtilmek gerekir ki turistik bir ülke olmasına rağmen kadınların yalnız olarak seyahat etmesi için olanaklı bir ülke değildir. Ülkenin sokakları özellikle de Marakeş şehrinin sokakları oldukça küçük ve labirent gibidir.

Fas Kadınları Gece Hayatı
Fas Kadınları Gece Hayatı

Kültür, eğlence ve sosyal hayatıyla yerli ve yabancı turistleri kendine çeken Fas, özellikle Fas kadınları gece hayatı ile kendine çekmektedir. Bunun yanında da renk cümbüşü şehirleriyle ve muhteşem doğasıyla da görülmeye değer bir ülkedir.

Fas, en az altı geçerli pasaportu olan Türk vatandaşlarında vize istememektedir. Hava yolu ile Fas’a gitmek isteyen vatandaşlar THY VE Fas hava yollarını tercih edebilmektedir.  Farklı bir yol olarak da Avrupa aktarmaları hava yollarını tercih edebilirsiniz. Fas bil çöl ülkesidir. Bu yüzden de havası sabahları oldukça sıcak iken akşamları soğuktur. Bu durumda da Fas’a giderken yanınıza hem yazlık hem de kışlık giysiler almakta fayda vardır.

Fas eğlencelerine geçmeden önce belirtmek isteriz ki Fas mekanlarında bahşiş vermek zorunlu değildir, ancak oldukça yaygın bir gelenektir. Kaldığınız otellerde ya da gittiğiniz mekanlarda işinizin kolaylaşmasını istiyorsanız, bahşiş verebilirsiniz.

Fas Gece Hayatı

Fas’ın gece hayatı ilk başkent olan Marakeş’te daha renkli, daha eğlencelidir. Atlantik ile Fas arasında bir köprü vazifesi gören Marakeş, ülke ekonomisine oldukça fazla bir şekilde faydası bulunmaktadır. Fas gece hayatı daha doğrusu Marakeş gece hayatı demek daha doğru olacaktır. Diğer Afrika şehirleri arasında da farklı bir üne sahiptir.

Marakeş şehrinde hayat çok pahalı değildir. Fakat bu durum gece hayatında farklılık göstermektedir. Neredeyse bütün gece kulüplerinde giriş ücreti alınmaktadır. Bu ücretten mekandan mekana farklılık göstermektedir. Gece kulüpleri de oldukça lükstür. Gündüz gayet sade bir yaşam sürülen Marakeş’de gece bunun acısını çıkaracak şekilde lüks bir yaşam mevcuttur. Oryantal dans da tabiî ki Fas gece hayatı yaşamının vazgeçilmezidir.

Marakeş gece hayatı için en iyi gece kulüpleri Gueliz bölgesinde bulunmaktadır. Bu bölgede beş yıldızlı otellerinde yoğun bir şekilde bulunmasından kaynaklı otellerin üst katlarında muhteşem manzaralı gece kulüpleri oluşmasını sağlamaktadır. Marakeş’in Gueliz bölgesindeki beş yıldızlı otellerinin birinin roof’unda geçireceğiniz bir gece, en unutulmaz geceniz olacaktır.

Beş yıldızlı otel dışında da bar ve gece kulüpleri de bulunmaktadır. Özellikle de 5. Muhammed caddesindeki eğlence mekanları Marakeş gece hayatı denilince ilk akla gelen yerdir. Gece kulüplerine girmek için bir kıyafet zorunluluğu bulunmaktadır. Her türden, her kesimden ve her kitleden insanlar Marakeş gece kulüpleri ile eğlencenin doruğuna ulaşırken gecenin tadını çıkarmaktadır.

Fas gece hayatı denilince değinilmesi gereken bir nokta daha bulunmaktadır. Bu da meydan sanatçılarıdır. Tüm sokak sanatçılarının ve halkın toplanma alanı Jeema el Fna’dır. Gece boyunca burada her türden müzikler eşliğinde gösteriler yapılarak, toplanan halkı da eğlendirmektedir.

Bu sokak özellikle turistler ile dolup taşmaktadır. Gece boyunca eğlence sürmektedir. Ancak dikkat edilmelidir ki bu kalabalığın içinde sürekli para isteyenlerde bulunmaktadır. Bu yüzden de dikkat edilmektedir.

Fas Kadınları Gece Hayatı
Fas Kadınları Gece Hayatı

Fas eğlencelerinin vazgeçilmez bir özelliği de kadınlardır. Fas kadınları gece hayatı, kadınların çeşitli gösterileri ile daha da eğlenceli hale gelmektedir. Fas kadınlarını da bu gece kulüplerinde tanıyan kişiler, Fas kadınları ile evlilik ya da Fas kadınlarının özellikleri araştırması yapmaktadır.

Fas’ın asıl eğlencesinin olduğu Marakeş’te çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Marekeş’te düzenlenen festivaller;

 • 4L Trophy Spor Festivali (Şubat aylarında)
 • Arts in Markkkesh International Biennale (Kasım aylarında)
 • Fes Festival of World Sacred Music (Haziran aylarında)
 • Frendship Festival (Mayıs aylarında)
 • Geleneksel Imilchil Festival (Mayıs aylarında)
 • Sand Marathon (Nisan aylarında)
 • Marakeş Uluslararası Film Festivali (Aralık aylarında)
 • Marakeş Maratonu (Ocak aylarında)
 • Arkadaşlık ve Dostluk Festivali (Mayıs aylarında)
 • Marakeş Uluslararası Sihir Festivali (Mart aylarında)
 • Uluslararası Salsa Festivali (Ekim aylarında)

Bu festivallerin yanı sıra yıl içinde de birçok müzik festivalleri düzenlenmektedir. Fas eğlence hayatı, şehrin en önemli özelliği ve en büyük gelir kaynaklarından da biridir. Bu bakımdan bakıldığında da Fas’ta düzenlenen festivaller de oldukça eğlencelidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Çiçekli Yaylası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir