Forestanbul Macera Park
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Forestanbul Macera Park

0

Türkiye’de ki doğa içerisindeki en büyük macera parkı, Forestanbul Macera Park olduğunu söyleyebiliriz. Çeşit çeşit etkinliklerin yapıldığı Forestanbul, 2014 senesinde Saysu Türkiye tarafından kurulmuştur.

İlk bu macera parkı Kemerburgaz’da kurulmuş olup, 2019’da da Taşdelen Mesire Alanına yani Çekmeköy’e taşınmıştır. En büyük ülkemizde mesire alanı diye geçen Taşdelen, yaklaşık olarak 2600 dönemden oluşan alanda kurulmuştur. 25.000 metrekarelik alandaysa Çekmeköy macera parkı yani Forestanbul bulunuyor. Forestanbul, zengin içeriklere sahip olması yanında birde işletme modeliyle de İstanbullluları kentin karmaşasından ve stresinden kurtarıyor. Forestanbul Macera Park’ta; doğayla iç içe şekilde uyum sağlayarak spor yapma, dinlenme aynı zamanda da eğlenme fırsatları bulacaksınız.

Bilindiği üzere İstanbul’un en büyük eksikliği;  kafayı dinlendirecek doğanın ve yeşilliğin az olmasıdır. Forestanbul Macera Park’ta hem doğayla iç içe olacaksınız hem de birbirinden eğlenceli aktiviteler yapabileceksiniz. Bu macera parkında bireysel misafirler haricinde şirketlere ve gruplara da aynı zamanda hizmetler sunuluyor. Özel günleriniz ve programlarınızı da Forestanbul Macera Parkı’nda yapma imkânına sahipsiniz…

Forestanbul MacareParkı İstanbul
Forestanbul Macera Park Nerede

Forestanbul Macera Park Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Forestanbul Kemerburgaz ilçesinde hizmet verirken, 2019 yılında Çekmeköy ilçesine taşınmıştır. Forestanbul Macera Parkı’na Anadolu Yakası’ndan şu şekilde gidiliyor:

 • Öncelikle nasıl gidilir konusu hakkında bilgi vermeden önce, Forestanbul’un konumunun merkezi yerde olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Toplu taşımaları kullanarak Kadıköy tarafından çok kısa zamanda Forestanbul’a gitmek için Bağlarbaşı’na giden; 14 M 15 F hatlarını ya da dolmuşları tercih etmelisiniz. Buradan da yeni açılmış olan Çekmeköy metro hattına yani M5 ‘e binerek, Necip Fazıl Metro istasyonuna ulaşmanız gerekiyor. Metrodan inip sonrasında Üsküdar Alemdağ otobüslerine binerek, Turgut Özal Caddesi’nin durağında ininiz. Böylelikle Taşdelen Mesire Alanı’nın yakın olduğu durağa gelmiş olacaksınız.

Forestanbul Macera Parkı’na Avrupa Yakası’ndan nasıl gidilir?

 • Meecidiyeköy’den Forestanbul’a gidebilmek için kullanılan toplu taşıma, metrobüs olduğunu söyleyebiliriz. Boğaziçi Köprüsü’nden sonra ki Altunizade durağında inip, yeni açılmış olan Çekmeköy’de ki metro hattını-M5’i kullanarak Necip Fazıl Metrosunda inmeniz gerekiyor. Sonrasında da Üsküdar Alemdağ otobüslerini kullanarak, Turgut Özal Caddesi’nin durağında ininiz. Turgut Özal Caddesi zaten Taşdelen Mesire Alanı yakınında ki durak olarak biliniyor.
Forestanbul Macera Parkı İstanbul
Forestanbul Macera Park Nasıl Gidilir

Forestanbul Macera Park Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Forestanbul giriş ücreti yoktur; ücretlendirme şekli sizlerin ve çocuklarınızın katılım sağlayacağı her etkinlikler adına ayrı olarak sizden ücret talep ediliyor.

Etkinliklere ve yaş gruplarına göre ücret listesi şu şekildedir:

 • İp parkuru-13 yaş altı küçükler 45 TL-13 yaş üstü büyükler 55 TL
 • Ağ oyun alanı-13 yaş altı küçükler 30 TL-13 yaş üstü büyükler 30 TL
 • Dev salıncak-13 yaş altı küçükler 15 TL-13 yaş üstü büyükler 15 TL
 • Tırmanma Duvarı-13 yaş altı küçükler 15 TL-13 yaş üstü büyükler 15 TL
 • ZipLine-13 yaş altı küçükler 25 TL-13 yaş üstü büyükler 25 TL
 • Serbest düşüş-13 yaş altı küçükler 15 TL-13 yaş üstü büyükler 15 TL

Forestanbul pazartesi günleri bakım nedeniyle hizmet veremiyor. Forestanbul Macera Park seansları şu şekildedir:

 • seans: 10.00 ve 12.30
 • seans: 13.30 ile 16.00
 • seanssa: 16.30-19.00 saat dilimlerinde hizmet veriyor.

Forestanbul Macera Park İçinde Bulunan Oyuncaklar Nelerdir?

Tırmanma Duvarı

Arkadaşlarınızla kıyasıya rekabet yaşamak ve gücünüzü göstermek istiyorsanız mutlaka tırmanma duvarına tırmanmalısınız. 6 metrelik yükseğe sahip olan tırmanma duvarında, 2 çeşit rotada tırmanma etkinliği yapabilirsiniz.

Serbest Düşüş

Forestanbul Macera Park içerisinde ki önemli aktivitelerden olan serbest düşüşte, kendinizi boşluğa bırakabilirsiniz. Metrelerce yükseklikten düşerek heyecanı ve adrenali kemiklerinize kadar hissedebilirsiniz. Aşağıdan bakıldığında son derece kolay olarak gözüken bu aktivite 13 m yükseklikte hiçte kolay açıkçası gözükmüyor.

ZipLine

Eğer sizde adrenalini, heyecanı seviyorsanız ve metrelerce yükseklikten uçma deneyimini tatmak istiyorsanız; o zaman ZipLine aktivitesini mutlaka yapmanızı öneriyoruz.

Yüksek İp Parkuru

Hayatınıza renk katmak, kabuklarınızı kırmak ve gününüzü farklılaştırmak istiyorsanız mutlaka yüksek ip parkuru aktivitesini yapmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda adrenalini de kanınızda hissederek çılgınca bir maceranın içine girmekte istiyorsanız, yüksek ip parkurunu kesinlikle seçmeniz gerekiyor.

Dev Salıncak

Forestanbul dev salıncak sayesinde metrelerce yükseklikten boşluğa düşüp sallanarak; adrenalini, eğlenceyi ve heyecanı tam anlamıyla yaşayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 2
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir