Gökçetepe Tabiat Parkı
 1. Anasayfa
 2. Edirne

Gökçetepe Tabiat Parkı

0

Edirne Keşan bölgesinde yer alan Gökçetepe Tabiat Parkı; bir yandan denize girme fırsatları sunarken bir yandan kamp bir yandan da dalış fırsatları sunan en güzel alanlardan bir tanesi oluyor. İstanbul sınırlarına çok yakın olmasından ötürü Saros güzelliği ile hafta sonlarında oldukça kalabalık oluyor. Kafa dinlemek için kendilerine daha sakin bir kamp alanı arayan herkesin ilk tercihi olmalıdır. Fiyatları ile de oldukça uygun olmasından ötürü kamp yapmak ve güzel bir kafa dinlemek isteyen herkesin uğrak noktası olacak.

Gökçetepe Tabiat Parkı Konaklama

Gökçetepe Tabiat Parkı kamp alanı konusunda oldukça geniş bir alanı vardır. İsteyenler için çam ağaçları ile kapalı alan fırsatları sunulurken isteyenler için de deniz kenarına çadır kurma fırsatları sunuluyor. Alanda bulunan duş, tuvalet ve market alternatifleri de bulunuyor.

Gökçetepe Tabiat Parkı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gökçetepe Tabiat Parkı alanında yapılacak en güzel aktivitelerden bir tanesi dalıştır. Denizinin çok berrak olmasının yanı sıra gözle kıyıda dahi balıkları görmeye olanak sunuyor. Şnorkel ile renkli balıkların ortasında yüzmek gerçekten çok keyifli olacak. Fakat alan alan deniz kestaneleri de bulunuyor. Daha çok deniz ayakkabıları ile girilmesi tavsiye edilir.

Marmara denizi ile Ege kısımlarını bir araya getiren Saros körfezi, doğallığından bu güne kadar en ufak bir şey kayıp etmemiş olan Gökçetepe Tabiat Parkı cennet olarak da nitelendirilir. Güney ve doğu kısımlarında yer alan Çanakkale, kuzey kısmında yer alan Edirne illeri ile yerleşim olmasına olanak sunmayan Saroz Körfezi, temiz ve doğal tatil beldeleri arama düşüncesinde olan herkesin en çok tercih ettikleri tatil cennetlerinden bir tanesidir.

15 Mayıs 2013 tarihine ilk defa hizmete açılan Gökçetepe Tabiat Parkı, fiyatları ile birçok alana göre çok uygun olmasından ötürü en çok tercih edilenler arasındadır. Ücretlendirme ise 25873 sayılı Milli Parklar kanunu içerisinde yer alan bilgilere göre belirlenmiştir. Oldukça sık olan ormanlık alanları ile beraber girintili çıkıntılı olan koyları ile beraber her misafir için özel hizmetler sunmaktadır. Çevre köylerden dahi gelen doğal besinler ile beraber organik gıdaların buralara bir kere de olsa gelerek tadına varmak gerekiyor.

Gökçetepe Tabiat Parkı içerisinde birçok aktivite yer alıyor. Parka gelen herkes çadır ile kamp kurabilecekleri gibi karavan konaklaması ya da bungalov evlerde de diledikleri gibi konaklama yapabilirler. Tabiat parkı içerisine bir yandan da paint ball oynama fırsatları sunuyor. Doğa sporları ile iç içe olmanın en güzel adreslerinden bir tanesidir. Parka gelenler ek olarak dalış eğitimleri alarak su sporları ile de keyifli anlar geçirebileceklerdir.

Gökçetepe Tabiat Parkı genelinde restaurant, cafe ve market yer alıyor. Ek olarak elektrik, su, wc ve banyo olmasıyla duş alternatifleri de dikkatleri çekiyor. Yaz okulu ile etkinlik alanlarının yer alması herkesin kendisine uygun bir etkinlik bulmasına yardım edecek.

Gökçetepe Tabiat Parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı

İbrice Limanı’nda dalış yapmak

Tüplü dalış yapmak isteyenlerin Gökçetepe Tabiat Parkına sadece 10 km uzaklıkta olan İbrice Limanı ziyaret etmesi gerekir. Burada birçok dalış okulu vardır ve eğitim alma fırsatları sunuluyor. İlk defa dalış yapacak olan kişiler için yarım saat olarak sunulan discovery dalışları ön plana çıkanlar arasında oluyor. İyi bir dalış yaptıktan sonra balıkları ile ünlü olan Mecidiye köye geçerek burada güzel bir balık keyfi sürülebilir.

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Yapmak

Gökçetepe Tabiat Parkı kamp yapmak isteyen kişiler hem çadır kiralayabilir hem de kendi çadırlarını getirebilir. Sadece kamp için illa çadır da şart değildir. Bir yandan konaklama için bungalov ve karavanlar da tercih edilebilir. Çadır kampı yapmayı daha çok seven kişiler çadırlarını deniz kenarına kurabilecekleri gibi bir yandan yeşilliklerin ortasına da kurabileceklerdir. Güne cıvıl cıvıl kuş sesleri ile uyanmak ve berrak suya girerek güne dinç bir şekilde başlamak adeta şehrin gürültüsünden sıkılıp bir an önce dinlenmek isteyen herkesin ortak hayali olacak.

Gökçetepe Tabiat Parkı Nerede?

Gökçetepe Tabiat Parkı nerede diye merak edenlerin Edirne ili, Keşan ilçesinde bulunduğunu bilmesi gerekir. Keşan’dan sonra gelen Erikli, Enez ile Bahçeköy tabelalarını takip ederek ulaşım çok kolay olacaktır.

Gökçetepe Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Gökçetepe Tabiat Parkına nasıl gidilir diye merak edenlerin Edirne ili Keşan ilçesi üzerinden ulaşım sağlamaları mümkün olacaktır. Keşan ilçesine geldikten hemen sonra Gökçetepe Tabiat Parkına ulaşım fırsatları sunulur. Hem özel araçlar ile ulaşım sağlanabilecek olduğu gibi hem de toplu taşıma ile ulaşım fırsatları sunulacaktır. Edirne merkeze gelenlerin ilk olarak Keşan’a giden otobüslere binmesi, minibüsler aracılığı ile de Gökçetepe Tabiat Parkı otobüslerine binmesi gerekir.

Gökçetepe Tabiat Parkına özel araç ile gelmek isteyen kişiler Edirne ilinden sonra Keşan ilçesine gelmesi gerekir. Keşan tabelalarını takip edenler Gökçetepe Tabiat Parkına doğru yönelebilecektir. Ortalama olarak 20 dakika araba mesafesi ile gittikten sonra Gökçetepe Tabiat Parkına rahat bir erişim sağlanacaktır.

Gökçetepe Tabiat Parkı Turizme Katkısı Nelerdir?

Gökçetepe Tabiat Parkı turizme katkısı ile ön plana çıkıyor. Yerli misafirlerin yanı sıra her yıl binlerce yabancı turist ziyaret etmektedir. Bir yandan çok güzel aktivitelerin olması bir yandan adeta kafa dinlemek için birçok fırsatın sunulması turizm konusunda iyi bir gelir adresi olmasına yardımcı oluyor.

Gökçetepe Tabiat Parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkı Girişi Ücretli Mi?

Gökçetepe Tabiat Parkı girişi ücretli midir sorusu karşısında ücretli olarak hizmetlerini sunuyor. Kamp yapacak kişiler için çadır başına 60 TL ücret alırken, araç girişleri için de 25 TL ücret alınıyor. Gelen güncelleme ile net fiyatları öğrenmek için Gökçetepe Tabiat Parkı aranarak net fiyatlar öğrenilebilir.

Gökçetepe Tabiat Parkına minibüs ile giriş yapmak isteyen kişiler 80 TL ücret ödemek gerekir. Alana gelerek karavan kiralamak isteyen kişilerin 100 TL ödemesi yeterli olacaktır. Tente çadır kiralamak için 180 TL ödeyen bir kişi hem çadırını kurabilecek, hem aracı ile giriş yapabilecek hem de merkezden çadır alarak rahat bir tatil yapmanın keyfini elde edebilecektir.

Gökçetepe Tabiat Parkı Hangi Mevsimlerde Gidilir?

Gökçetepe Tabiat Parkı dört mevsim de gidilebilecek kadar güzel bir alandır. Fakat dalış yapmak ve berrak suyun tadına varmak isteyen herkesin daha çok yaz aylarında gitmesi önerilir. Fakat dalış yapmak ya da denize girmekten ziyade buraların eşsiz güzelliklerine şahit olmak, iyi bir kamp yaparak kafa dinlemek isteyen herkes dört mevsim de gelerek kalabilirler.

Gökçetepe Tabiat Parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkı Ziyaret Saatleri Nelerdir?

Gökçetepe Tabiat Parkı ziyaret saatleri için illa net bir saat şartı yoktur. Herkes dilediği an günün her saati ve haftanın her günü gelebilir. Kamp alanlarında verilen ücretler hafta içi ya da hafta sonu olarak değişiklik göstermez. Şehrin gürültüsünden sıkılan herkesin dilediği an kafa dinlemek için çıkıp gelebilecekleri, gerçekten huzuru hissedebilecekleri adreslerden bir tanesi oluyor. Bu yüzden dinlenmek isteyen herkesin dilediği an gelmesi ve iyi bir tatil yapması için en uygun adrestir.

Kaynak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
edirne gezi rehberi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir