Gürleyik Şelalesi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Gürleyik Şelalesi

0

Gürleyik Şelalesi, Güzel ülkemizin her yerinde gidip görebileceğimiz, güzel vakitler geçirebileceğimiz birçok doğal alan bulunmaktadır. Göller, şelaleler, ormanlar gibi ve daha birçok güzel vakitler geçirebileceğimiz, temiz havasını soluyarak vücudumuza adeta terapi gibi iyi gelecek doğal güzelliklere sahibiz. Gürleyik Şelalesi de bu doğal güzelliklerimizden sadece bir tanesi. Şehrin kaosunda yorulduysanız, ailenizle veya arkadaşlarınızla gidebileceğiniz keyifli bir yer arıyorsanız, doğa ile baş başa kalarak kendinizi dinlemek istiyorsanız, Gürleyik Şelalesi tam da sizin için biçilmiş kaftan. Gürleyik Şelalesi kamp yapmak isteyenler için de harika bir kamp alanına sahiptir. Türkiye’nin dört bir yanından kamp yapmak için gelen kampçılar, Gürleyik Şelalesi’nde hem suyun akış sesiyle ruhlarını dinlendiriyorlar hem de küçük bir tatil yapmış oluyorlar.

Gürleyik Şelalesi 1

Gürleyik Şelalesi Nerede?

Harika bir doğal güzellik olan bu şelaleyi görmek isteyenlerin aklında ‘’Gürleyik Şelalesi nerede?’’ sorusu oluyor. Doğal güzelliğiyle yerli yabancı herkesi etkileyen bu harika şelale, Eskişehir’in Mihalıcçık ilçesinde bulunmakta. Eskişehir Mihalıççık bölgesinde bulunan bu güzel şelale, özellikle yaz aylarında yüzlerce hatta binlerce yerli yabancı birçok turisti ağırlıyor. Makul giriş ücretleriyle bütçe dostu olan bu şelaleyi seyahat planlarınıza ekleyebilirsiniz. Şelaleler, nehir yataklarının yükseklik farkı nedeniyle yukarıdan dökülen sulara verilen addır. Ülkemizde de birçok şelale bulunmaktadır ve bu şelalelerimizi gezerek ülkemizin güzelliklerinin keyfini çıkarabiliriz.

Gürleyik Şelalesi 2

Gürleyik Şelalesine Nasıl Gidilir?

Ülkemizin en güzel şelalelerinden biri olan Gürleyik Şelalesine nasıl gidilir? Gürleyik Şelalesi’ne gitmek için birden fazla alternatif bulunmaktadır. Eskişehir’in Mihalıcçık ilçesinde yer alan Gürleyik Şelalesi’ne kendi aracınızla gitmek istiyorsanız, Beypazarı ve Nallıhan yolları üzerinden giderek ulaşmak mümkün. Beypazarı – Nallıhan yolları üzerinden Yunus Emre Türbesi yoluna dönmeniz gerekmekte. Nallıhan Kuş Cenneti bölgesindeki alanın içerisinde olan Yunus Emre Türbesi’ne döndükten sonra ortalama 30-35 kilometre kadar aracınızla devam ederseniz, tabelaları da takip ederek Gürleyik Köyü’ne ulaşacaksınız.

Gürleyik Köyü’ne girdiğiniz andan itibaren Gürleyik Şelalesi’ni bulmanız hiç de zor olmayacaktır. Gürleyik Şelalesi’ne şahsi aracınızla gitmeyi tercih etmemek de bir seçim olabilir. Eğer Gürleyik Şelalesi’ne otobüsle gitmeyi düşünüyorsanız, öncelikle Eskişehir’in Mihaliççık semtine ulaşmanız gerekmektedir. Eskişehir’in Milahiççık semtine ulaştıktan sonra işiniz oldukça kolay.

Gürleyik Şelalesi 3

Eskişehir Milahiççık ilçe merkezinden, Gürleyik köyüne kalkan birçok belediye otobüsü bulunmakta. Milahıççık’tan bindiğiniz otobüsle Gürleyik köyüne rahatlıkla ulaşacaksınız. Gürleyik Köyü’ne ulaştıktan sonra kısa bir yürüme mesafesi sizleri bekliyor olacak. Doğanın eşsiz kucağında, tertemiz havayı soluyarak yürüyeceğiniz bu yolun sonunda sizi muhteşem bir şelale bekliyor olacak.

Gürleyik Şelalesi Ankara’ya Kaç Km?

Gürleyik Şelalesi – Ankara arası kaç saat? Gürleyik Şelalesi Ankara’ya kaç km?

Ankara’dan yola çıktıysanız ortalama 200 km mesafeyi aldıktan sonra bu muhteşem ve eşsiz güzellikteki şelaleyle buluşabilirsiniz. Eskişehir’in Mihaliççık ilçesinin Gürleyik Köyü’nde bulunan bu şelale, adeta keşfedilmeyi bekleyen bir inci gibi ülkenin dört bir yanından misafirlerini bekliyor.

Gürleyik Şelalesi Giriş Ücreti

Gürleyik Şelalesi uygun tutulan fiyatlandırılması ile herkesin kolayca ulaşabilmesi mümkün. Gürleyik Şelalesi giriş ücreti eğer aracınız varsa araç başı 25 lira olarak belirlenmiş. Eğer büyük araç sınıfına giren aracınız varsa bu ücret iki katına çıkıyor ve 50 lira gibi bir fiyatlandırması oluyor. Farklı bir yer keşfetmek isteyenler için bu fiyatlar denemeye değer.

Gürleyik Şelalesi 4

Gürleyik Şelalesi Yapılacak Aktiviteler

Gürleyik Şelalesi yapılacaklar aktiviteler bakımından oldukça çeşitli zenginliğe sahip olan eşsiz bir doğa harikası. Gürleyik Şelalesi’nde kamp yapmak ve yürüyüşlere katılmak gibi birçok etkinlik yapabilirsiniz. Eskişehir ilimizin Mihaliççik ilçesinde bulunan Gürleyik Şelalesi, bünyesinde balındırdığı kamp alanıyla doğaseverlerin buluşma noktası olmayı başarıyor.

Cüzi bir ücret karşılığında çadırınızı kamp alanına kurabilirsiniz ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Gürleyik Şelalesi’nde konaklama fırsatı olarak herhangi bir otel bulunmuyor. Eğer Gürleyik Şelalesi’nde konaklamak ve bedeninizi dilendirmek istiyorsanız tek çözüm kamp çadırınızı beraberinizde getirmeniz olacaktır. Eğer günübirlik gelmeyi tercih ediyorsanız, şelale çevresinde yapılan yürüyüş turlarına katılarak şelale sesi eşliğinde yürüyüşün tadını çıkarabilirsiniz.

Aynı zamanda, Gürleyik Şelalesi’nin bazı bölgelerinde, şelalelerin oluşturmuş olduğu küçük havuzlar bulunuyor. Eğer çok sıcak bir havada Gürleyik Şelalesi’ni ziyaret etmeyi tercih ettiyseniz, küçük havuzcuklara girerek, buz gibi şelale suyunda serinleyebilirsiniz. Şelale turunda, suya düşebilme tehlikesini göz önünde bulundurarak yanınıza elektronik aletlerinizi almamanızı öneririz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir