İstanbul’da Sevgili İle Gezilebilecek Yerler
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

İstanbul’da Sevgili İle Gezilebilecek Yerler

0

Konu Başlıkları

İstanbul’da Sevgili İle Gezilebilecek Yerler – Sevgilinizle İstanbul’a gittiğinizde veya bir hafta sonunuzu burada baş başa geçirmek istediğinizde İstanbul’da sevgili ile gezilebilecek yerler neresi diye düşünebilirsiniz. Bu yazımızda bu sorununuza çözüm üretmek için size sevgiliniz veya eşiniz ile gezebileceğiniz en güzel yerleri derledik. İstanbul’da sevgili ile gezilebilecek 10 yer;

 • Kız Kulesi
 • Galata kulesi
 • Galata köprüsü
 • Pieree Loti Tepesi
 • Çamlıca tepesi
 • Emirgan korusu
 • Gülhane Parkı
 • Bebek Sahili
 • İstiklal Caddesi
 • Yerebatan Sarnıcı

 

Kız kulesi

Kız Kulesi, artık İstanbul’un sembolü haline gelmiştir. Kız Kulesi, Üsküdar Salacak’ta yer almaktadır. Kız kulesine ulaşım sağlamak için sahilde bulunan tekneleri kullanarak kısa bir tekne yolculuğu yapmanız gerekmektedir. Kuleye çıktığınızda, sevgilinizle beraber güneşin batışını seyrederek romantik bir akşam geçirebilirsiniz.

Galata kulesi

 1. yy’da Fener Kulesi olarak inşa edilmiş olan Galata Kulesi İstanbul’a gelenlerin vazgeçilmez yerlerinden birisidir. İlk olarak Fenere Kulesi amacıyla inşa edilmiş bu yapı yıllar sonra tarihi bir yer olarak herkesin ziyaretine açık bir inşa haline getirilmiştir.

İstiklal Caddesi’nin bir başında yer alan bu kuleye geldiğinizde sevgilinizle eşsiz İstanbul manzarasının tadını çıkartabilirsiniz.

İstanbul’da Sevgili İle Gezilebilecek Yerler
İstanbul’da Sevgili İle Gezilebilecek Yerler

Galata köprüsü

Galata Köprüsü, önemli tarihi yerler arasında bulunmaktadır. Burada birçok balık tutan insan ile karşılamanız olasıdır. Sizde sevgilinizle hem balık tutup hem de keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Balık tutulması ile ünlü olan Galata Köprüsü’nde balık yemeden dönmemeniz gerekmektedir.

Pierre Loti Tepesi

Pierre Loti Tepesi eşsiz bir manzara ve sevgiliniz ile baş başa kalacaksınız. Manzarayı dürbünle izlerken bir yandan da sevgiliniz ile kahve içerek güzel kahve sohbetleri edebilirsiniz. Pierre Loti Tepesi, Eyüp’te yer almaktadır ve alt kısmında birçok mezarlıklar bulunmaktadır. Tepenin en güzel özelliği olan teleferiği ile romantik bir teleferik gezisi yapabilirsiniz. Bir rivayete göre de bu tepeye çıkan çiftler eninde sonunda evleniyorlarmış.

Çamlıca Tepesi

İstanbul’da sevgilinizle sakin bir gezinti yapmak istiyorsanız birinci adresiniz Çamlıca Tepesi olmalıdır. Çamlıca Tepesi’ne birçok çiftin buraya geldiğini ve gezdiğine şahit olacaksınız. Belediyenin tesislerini kullanarak karnınızı doyurabilirsiniz.

Sevgili İle Gezilebilecek Yerler: Emirgan Korusu

Sarıyer’de yer alan Emirgan Korusu, çiftlerin yoğun olarak uğradığı noktalardan birisidir. Doğa ile iç içe olan koruda piknik alanları da bulunmaktadır.

Gülhane Parkı

İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alan Gülhane Parkı bir dönem Osmanlı İmparatorluğu zamanında saray bahçesi olarak kullanılmıştır daha sonra Osmanlı için bir yenileşme adımı olan Tanzimat Fermanı burada okundu ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Latin harflerini halka burada tanıttı. Hatta Cem Karaca’nın müzikleştirdiği ünlü şairimiz Nazım Hikmet’in Ceviz Ağacı şiirine de konu olmuştur.

Sevgili İle Gezilebilecek Yerler: Bebek Sahili

Sadece İstanbul için değil, aynı zamanda Türkiye için de önemli bir sahil olan Bebek Sahili ünlüler tarafından da çok sık tercih edilen bir yerdir.

Bebek Sahili, İstanbulda sevgiliyle gidilecek yerler listemizin en lüks ve pahalı yeridir. Sabahları sessiz ve sakin olan bu sahilde sevgiliniz ile birlikte spor yapabilirsiniz.  Akşam ise canlı ve kalabalık sokaklarında yer alan restoranların birinde romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

İstanbul’da Sevgili İle Gezilebilecek Yerler
İstanbul’da Sevgili İle Gezilebilecek Yerler

Sevgili İle Gezilebilecek Yerler: Yerebatan Sarnıcı

İstanbul tarihte medeniyetlerin beşiği olmasıyla birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile tarihe ait birçok unsuru da bünyesinde barındırmaktadır. Bu kapsamda İstanbul sevgiliyle gezilecek yerler arasında bu sarnıç tarihi dokusu ve romantik ambiyansı ile tercih edilmesi gereken yerlerden birisidir. Bizanslılar döneminde 432 yılında I. Justinianus tarafından yaptırılmış bu yapının asıl amacı şehirdeki su ihtiyacını karşılamakmış. İstanbul Fatih’te bulunan Yerebatan Sarnıcı saat 09:00 ile 17:30 arasında ziyaretçilere açıktır.

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir