Kabak Koyu Kamp Alanları Ve Fiyatları
 1. Anasayfa
 2. Kamp Rehberi

Kabak Koyu Kamp Alanları Ve Fiyatları

0

Kabak Koyu kamp alanları ve fiyatları, özellikle doğa ile kucak kucağa tatil yapmak isteyen pek çok kişinin en çok tercih ettiği yerlerden birisi olmaktadır. Muğla Fethiye ilçesinde bulunan Kabak Koyu, aynı zamanda Ölüdeniz’e çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Dünyanın koruma altına alınmış olan 100 dağından birisi olan Babadağı’nın eteklerinde bulunan Kabak Koyu, sahip olduğu muhteşem doğası ile her mevsim pek çok yerli ve yabancı turistin uğrak noktası olmaktadır.

Doğal güzellikleri ile dünya çapında tanınan bir yer olan Kabak Koyu bir vadi olup, 1.derece sit alanı olduğundan dolayı vadi içerisinde genel olarak bungolov tarzı olan konaklama yerleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Kabak Koyu’nda pek çok kamp yapılabilecek yerlerde bulunmaktadır. Kabak koyu çam ağaçlarından oluşan ormanları ve denize olan kıyısı ile özellikle doğa tutkunlarının her zaman en çok tercih ettiği kamp alanlarındandır.

Kabak Koyu Kamp Alanları Ve Fiyatları
Kabak Koyu Kamp Alanları Ve Fiyatları

Kabak Koyu’nda Yapılabilecekler Nelerdir?

En güzel doğal yerlerden birisi olan Kabak Koyu’nda en çok tercih edilen aktivite çadır kampı yapmak olmaktadır. Aynı zamanda koy içerisinde yer alan ve ağaç evlerden oluşan konaklama tesislerinde kalınabilmektedir. Kabak Koyu’nda çadır kampı için özel olarak gelen turistlere ayrılmış kamp alanları bulunmak olup, bu yerler haricinde koy içerisinde çadır kurmak yasaktır.

Gündoğumları ve günbatımları çok güzel olan Kabak Koyu fotoğraf çekmek isteyenler içinde, en güzel yerlerden birisi olmaktadır. Yüksek kayaları, etrafını çevirmiş olan dağlar ve çakıllı kumsalı ile Kabak Koyu en iyi tatil yapılacak olan yerlerdendir. Kabak Koyu tarihi Likya Yolu üzerinde bulunması nedeniyle de tarihi olarak da önem taşıyan yerler arasında bulunmaktadır.

Kabak Koyu’nda akarsular ve şelalelerde bulunmakta olup, bu nedenle kanyon olan vadi içerisinde şelale yürüyüşleri, kanyon gezileri ve kaya tırmanışları da yapılabilmektedir. Endemik bitki örtüsü ve doğal yaşamın içerisinde yer alan hayvan çeşitleri ile de Kabak Koyu adından her zaman söz ettirmektedir.

Kabak Koyu’nda yer alan plaj ise deniz tutkunlarının en sevdiği yerlerden birisi olmaktadır. Kabak Koyu’nda yer alan Aladere Şelalesi ise koyda mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Kabak Koyu’nda bazı alanlarda kurulmuş olan kamp yerlerinde hazırlanmış olan özel yerlerde ateş yakmakta mümkün olmaktadır.

Kabak Koyu’na Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Kabak Koyu, Ölüdeniz’e 17 km, Fethiye’ye 33 km mesafede bulunmakta olup, koya hem denizden, hem de karadan ulaşılabilmektedir. Fethiye’den Kabak Koyu’na otogar kalkış noktalı olan Faralya dolmuşları ile gidilebilmektedir. Faralya dolmuşlarının çalışma saatleri ise yaz aylarında sabah 07.00 ile akşam 19.00 olmaktadır.

Kış aylarında ise ihtiyaç durumununa göre dolmuş saatleri ayarlanmaktadır. Aynı zamanda Kabak Koyu varışlı olmak üzere Ölüdeniz’den kalkan dolmuşlarla da koya gidilebilmektedir. Hava yolu ile Kabak Koyu’na gidiş ise Dalaman Havaalanı üzerinden olmaktadır. Dalaman Havaalanı’ndan ise Fethiye iline Havaş otobüsleri her zaman bulunmaktadır.

Kabak Koyu Kamp Alanları Ve Fiyatları
Kabak Koyu Kamp Alanları Ve Fiyatları

Kabak Koyu Kamp Fiyatları Nedir?

Kabak Koyu içerisinde yer alan belirlenmiş kamp alanları ücretli olup, çok ekonomik olan fiyatlarla bu yerlerde kalınabilmektedir. Kabak Koyu kamp fiyatları mevsimine göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda koy içerisinde yer alan bungalovlar, yani ağaç evler ve pansiyonlarda da konaklama imkanı yılın her ayı bulunmaktadır.

Kabak Koyu konaklama fiyatları, herkesin bütçesine uygun olan fiyat aralıklarına sahip bulunmaktadır. Bu konaklama fiyatlarına ise genel olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Kabak Koyu’na yazın gitmek isteyenlerin ise yaşanan yoğunluktan dolayı, mutlaka koya gitmeden önce rezervasyon yaptırması en iyi yol olmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir