Kaplıca Giriş Fiyatları 2022 Güncel
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Kaplıca Giriş Fiyatları 2022 Güncel

0

Kaplıca giriş fiyatları bölgeye göre değişiklik göstermektedir. En sık ziyaret edilen kaplıcalardan bir tanesi ise; Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde yer almaktadır. Ankara merkeze yaklaşık olarak 82 km olan Kaplıcalar, şehrin kalabalığından kaçmaya çalışan kişilerin en sık uğradığı yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Kızılcahamam, bölgede bulunan kaplıcalardan ötürü, milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaya da devam etmektedir.

Kızılcahamam’da saniyede yaklaşık olarak 60 litre akıma sahip olan su akmaktadır. Söz konusu suyun sıcaklığı ise; 44- 85 derece aralığında değişiklik göstermeye devam eder. Kaplıcalardan akan suyun ise; şifalı olduğuna inanılmaktadır. Kaplıcalardan akan suyun içerisinde, birçok farklı vitamin ve mineral bulunmaktadır. Bu mineraller; klorür, sodyum, karbondioksit, arsenik gibi önemli bileşemleridir. Kızılcahamam’da yer alan kaplıcalar, şehir merkezine de yürüme mesafesindedir.

Kaplıca Giriş Fiyatları
Kaplıca Giriş Fiyatları

Bolu Kaplıcaları

Bolu Kaplıcaları da en meşhur yerlerden bir tanesidir. Bolu kaplıcaları fiyatları ise; otellere göre değişiklik gösterebiliyor. Kaplıcadan akan suların şifası birçok hastalığa iyi gelmektedir. Bu hastalıklar; cilt problemleri, romatizmada oluşan hastalıklar, siyatik, ortopedik hastalıklar, egzama ve kadın hastalıkları olabiliyor. Bu nedenle, Kaplıcalar hem Türklerin hem de farklı ülkelerden gelen insanların uğrak noktalarından bir tanesi olmaya devam etmiştir.

Balıkesir Kaplıca Fiyatları

Balıkesir kaplıcalar konaklama ücreti kafa dinlemek ve vücudundaki yüklerden arınmak isteyen birçok kişi tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Kaplıcalarda konaklanabilecek birden fazla bölge vardır. Bu bölgelerden bir tanesinin de Kızılcahamam Belediyesine ait olduğu bilinmektedir. Daha ılıman bir iklime sahip olan Balıkesir kaplıcaları da her yıl binlerce misafiri konuk etmeye devam etmektedir. Üstelik, belediyeye ait olan termal otelin fiyatları çok daha uygundur. Bu nedenle Balıkesir Kaplıcalarına giden kişilerin büyük bir kısmı Balıkesir’in merkezi kısımlarına yakın olan kaplıcalarda konaklamaya devam etmektedir.

Kaplıca Giriş Fiyatları
Kaplıca Giriş Fiyatları

Tuzla Kaplıca Fiyatları

Tuzla termal otel fiyatları ve Kaplıcalara nasıl gidileceği de merak konusu olmaya devam etmektedir. Kaplıcalara gitmek oldukça kolaydır. Kaplıcalara, otobüs ile ulaşmak oldukça kolaydır. Ancak bazı misafirler kendi araçlarıyla giderek konaklamayı tercih etmektedir. Kaplıcada termik santrallerin sayısının fazla olması, her bütçeden insanın Kaplıcalarda tatil yapabilmesine de olanak tanımaktadır. Özellikle de yılın bazı zamanlarında yapılan indirimler, Kaplıca otellerinin çok daha uygun fiyatlara düşmesine olanak tanımaktadır. Kaplıcalar ziyaret edildiği zaman, yalnızca içinde bulunan sudan değil otellerin verdiği diğer hizmetlerden yararlanmak ve muhteşem bir tatil yapmak da mümkün olacaktır.

Örneğin; Kaplıcalara gidildiği zaman, otellerin içeriklerine bakılması ve bu doğrultuda karar verilmesi gerekir. Kaplıcalarda yer alan bazı oteller; hamam, masaj, sauna, cilt bakımı gibi fırsatları da müşterilerine sunmaya devam etmektedir. Bazı oteller bu işlemler için ekstra ücret talep ediyor olsa da internet üzerinde yer alan bazı santrallerin tüm bu işlemleri paket halinde satarak uygun fiyatlar verdiği de aşikardır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir