Karadeniz’de Kışın Gezilecek Yerler
 1. Anasayfa
 2. Kış Tatili

Karadeniz’de Kışın Gezilecek Yerler

0

Konu Başlıkları

Karadeniz’de kışın gezilecek yerler ile ilgili tüm meraklı soruları yardımcı olmaya çalışacağız. Kış günlerinin etkisini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde birçok kimsenin aklında Türkiye’de kışın nerelerde gezilebilir tarzı sorular dolaştığının farkındayız. Tatilin ve gezmenin sadece yaz aylarına has olmadığı, kışın da gayet güzel ve eğlenceli bir tatil ve gezi yapılabileceğini ispat edercesine birçok yer ve mekan bulunmaktadır cennet ülkemizde.

Kimileri doğa ile baş başa kalarak huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek istersen kimisi romantik bir tatil, kimisi de aktivitelerle dolu eğlenceli bir tatil veya gezi düşünmektedir. Kimisi yazın fırsat bulamadığı deniz tatili için kışın denize girebileceği bir yer bakma niyetinde olabilmektedir. Tüm bu isteklere cevap verebilecek bollukta tatil seçeneklerine sahip olan ülkemizde Karadeniz’de bunların hangilerini ve nerelerde yapabileceğiz ondan bahsetmeye çalışacağız. 

Karadeniz’de Kışın Gezilecek Yerler Nerelerdir

Yaz aylarında olduğu kadar Karadeniz’de kışın gezilecek yerler de oldukça popülerdir. Daha çok doğal ve kültürel güzellikleri ile ön plana çıkan bölgede yaz kış demeden sürekli bir turizm faaliyeti yaşanmaktadır. Daha çok yaz aylarında yoğun olsa da kış aylarında da hiç de azımsanmayacak kadar yoğun bir şekilde turist çekmeyi başaran birçok bölge bulunmaktadır. Tüm bu yerlerden öne çıkan bazılarını derleyerek siz değerli okurlarımızın beğenisine sunuyoruz.  

Kışın bembeyaz örtüye bürünen Karadeniz’de sahil kesimleri ile bazı özel coğrafi yerler kardan pek etkilenmemektedir. Bazı yerlerde birkaç metre yüksekliği bulan kar yağışı olsa da bazı yerlerde hava günlük güneşlik ve ılık bir halde olabilmektedir. Kısacası kış aylarında olmasına karşın tabiri caizse her mevsimi aynı anda yaşamak mümkün olmaktadır Karadeniz Bölgesi’nde.

Hal böyle olunca kış tatili için herkesin düşüncesine ve cebine uygun tatil yerleri ve gezilecek yerler bulmak pek de zor olmamaktadır. Turizm sektörünün bölgede canlanmasıyla beraber konaklama ve restoran hizmetleri de epey yol kat etmiş bulunmaktadır. Bu sayede Karadeniz’de kışın gezilecek yerlere giden yerli ve yabancı tüm turistler gezileri boyunca rahat bir şekilde vakit geçirebilmektedir.  

Gümüşhane Zigana
Karadeniz’de Kışın Gezilecek Yerler – Gümüşhane Zigana

Zigana Gümüşhane 

Zigana, kışın Karadeniz’de gezilecek en güzel yerlerden birisidir. Gümüşhane ve Trabzon arasında yer alan geçit, neredeyse 6 ay boyunca karla kaplıdır. Sık ormanlık alanla kaplı olan bölgede harika bir manzara bulunmaktadır. Gelen ziyaretçilerin konaklayacağı süre boyunca rahat etmelerini sağlayacak her türlü konaklama yeri ve restoranlar bulunmaktadır.

Dileyen kendin pişir kendi ye tarzı yerlerde yemek ihtiyaçlarını karşılayabilir. Kayak yapmayı düşünenler için kayak merkezinin yanı sıra kayabileceği irili ufaklı birçok müsait yer de bulunmaktadır. Ayrıca Zigana’da vakit geçirirken mutlaka Hamsiköy sütlacını tatmanızı tavsiye ederiz. 

bolu abant
Karadeniz’de Kışın Gezilecek Yerler – Abant Gölü

Abant Gölü Bolu 

Kışın Karadeniz’de gezilebilecek yerlerden birisi de Abant Gölü olmaktadır. Etrafı yüksek ve sık çam ağaçlarıyla çevrili bir göl olan Abant, yaz günlerinde olduğu kadar kış aylarında da oldukça çekici bir güzelliğe bürünmektedir. Adeta kartpostal gibi bir görünüme kavuşan göle gelen ziyaretçilerin rahatlıkla konaklayabileceği tesisler bulunmaktadır.

Zaman zaman donan gölün etrafında ve ormanlık alanda kar üstünde yürüyüş yapmak son derece keyifli bir etkinlik olmaktadır. Romantik anların doğa ile iç içe yaşandığı güzelliklerde bol bol harika fotoğraflar da çekilebilmektedir. Ankara ve İstanbul arasında yer alması da gelen ziyaretçilerin bir hayli fazla olmasına katkı sağlamaktadır.  

Trabzon Uzungöl
Karadeniz’de Kışın Gezilecek Yerler – Trabzon Uzungöl

Uzungöl Trabzon 

Doğal güzelliği ile meşhur Trabzon Uzungöl, kış aylarında beyaz bürünmesi hasebiyle bambaşka bir atmosfere sahip olmaktadır. Haldezin Deresi’nin önünde oluşan göle yerli ve yabancı pek çok ziyaretçi uğramaktadır. Özellikle etrafındaki dağlık ve yüksek alandan harika bir manzaraya sahip olan gölde kışın içinizi ısıtacak görsellikler oluşmaktadır.

Yaklaşık 5 ay kadar karla kaplı kalan göl, Karadeniz’de kışın gezilecek yerler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Trekking, botanik gibi turlar sıkça düzenlenmektedir. Bungalov veya diğer konaklama seçenekleri ile ziyaretçilerin keyifle ve huzurlu vakit geçirmelerine yardımcı olunuyor.  

Kastomunu Ilgaz
Karadeniz’de Kışın Gezilecek Yerler – Kastomunu Ilgaz

Ilgaz Kastamonu

Ilgaz, Karadeniz’in İç Anadolu’ya açılan kapılarından birisi olarak önemli bir konuma sahiptir. Kış aylarında başta kayak olmak üzere birçok doğa sporlarına ev sahipliği yapmaktadır. Civardan günübirlik kayak için gelenlerin yanı sıra birkaç günlüğüne kalmak isteyenler için alternatif konaklama seçenekleri sunmaktadır.  

Ayder Yaylası Rize
Karadeniz’de Kışın Gezilecek Yerler – Ayder Yaylası Rize

Ayder Yaylası Rize 

Kışın Karadeniz’de gezilecek görülecek birçok yerlerden birisi de Ayder Yaylası’dır. Yazları dahi çok sayıda turiste ev sahipliği yapan bölge, kış aylarında ise daha çok kayakçılar tarafından ziyaret edilmektedir. Yayla sadece kayakçıların değil doğa severlerin de kış aylarında uğrak noktalarından birisi olmaktadır. Doğal güzelliği ve şelaleleri ile birçok kimsenin kış aylarında dikkatini cezbetmektedir.  

Yedigöller Milli Parkı Bolu
Karadeniz’de Kışın Gezilecek Yerler – Yedigöller Milli Parkı Bolu

Yedigöller Milli Parkı Bolu 

Abant’ın yanı sıra Bolu, Yedigöller Milli Parkı ile kışın çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Masallardaki gibi bir görünüme kavuşan gölün etrafında yürüyüş yapmak ve temiz hava solumak eşsiz bir deneyim sunmaktadır.  

Safranbolu Karabük
Karadeniz’de Kışın Gezilecek Yerler – Safranbolu Karabük

Safranbolu Karabük 

Safranbolu, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Dünyaca ünlü eski evleri ile bilinen en güzel yerlerden birisidir. Kışın Karadeniz’de gezilecek yer arayanlara Safranbolu’yu kesinlikle öneriyoruz. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
kar-evi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir