Karavan Tatili Fiyatları ve Rotaları
 1. Anasayfa
 2. Karavan Tatili

Karavan Tatili Fiyatları ve Rotaları

0

Seyahat sevenler için kaçırılmaması gereken gezi etkinliklerinden birisi kuşkusuz karavan tatilleridir. Özellikle evli ve çocuklu çiftlerin oldukça keyifli zaman geçirecekleri bu tatil için hem kiralayacakları karavanın fiyatını hem de güvenli yol rotasını dikkatli bir şekilde oluşturması gerekir. Aileniz ile birlikte karavan seyahatine çıkmadan önce karavan tatili fiyatları ve karavanınızın bütçenize uygun olup olmadığını araştırmalısınız.

Karavan tatili fiyatları gidilen bölgeye göre değişiklik gösterir. Karavan ile yapılacak seyahatler için kurumsal veya sahibinden kiralama modeli ile hizmet alabileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır. Karavanla gidilecek yerler, yakıt giderleri ve bunların dışında yapılacak harcamalar göz önünde bulundurulmalı ve ayırdığınız harcama limitine uygun hareket etmelisiniz.

Karavan Tatili Fiyatları

Karavan Tatili Fiyatları Neye Göre Değişiklik Gösterir?

Gideceğiniz bölgeye göre karavan tatili fiyatları değişiklik gösteriyor. Karavanınızla yolculuk yaparken uzak bir yere gittiğinizde size maliyeti yükselebilir. Kiraladığınız karavanın fiyatı, yol masrafı ve gittiğiniz yerdeki harcamalarla beraber karavan tatili fiyatı bütçenize hesapladığınızdan daha az veya fazla yansıyabilir.

Her İhtiyaca Uygun Karavan Var Mı?

Tatile çıkacağınız sürenin kısalığı ve uzunluğu karavan fiyatları etkilediği için tatil planınıza göre fiyat aralığı değişmektedir. Günlük 200-300 liraya veya daha yüksek bir fiyata kiralayabilmeniz mümkün. Ayrıca karavanın büyüklüğü ve kullanma avantajları fiyatlara yansıtılan faktörlerdendir. Otelde konaklama ile karşılaştırıldığında oldukça cazip görünen yanlara sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Karavan Tatili Fiyatları

Karavan Kiralama Firmaları Listesi

1.Naz Karavan

2.Ultra caravans Karavan

3.Avis

4.Lotus Karavan

5.Shantigo Karavan gibi firmalar hizmet vermektedir. Ayrıca özel karavan sahipleri de kiralama yapmaktadır.

Nasıl Bir Karavan Tercih Etmeliyiz?

Tek başınıza değil de ailenizle karavan tatiline gitmek istiyorsanız kullanacağınız karavanın çekme karavan olması daha uygun olacaktır. Kalabalık aileler özellikle uzun süre tatil yapmayı planlıyorlarsa çoğunlukla bu modeli seçiyorlar. Konuklama ihtiyacı duymadıkları için gittikleri yerlerde rahatça dinleniyorlar ve yaptıkları tatilden keyif alıyorlar. Karavanın içerisinde anne baba ve çocuklar için yatak, tuvalet ve banyo gibi ev içi seçenekler, karavan tercihinde etkili olan diğer unsurlardandır.

Karavan Tatili Fiyatları ve Rotaları 7

Karavan Tatili Mi? Otelde Konaklama Mı?

Gözlerden uzak bir yere gitmek isteyen bütün doğa severler bir gün karavan tatili yapmak ister. Bu sebeple ailecek ya da tek başınıza karavanla seyahat etmek farklı bir deneyim olarak karşımıza çıkmaktadır. Otellerle karşılaştırıldığında daha özgür bir çevre imkânı olması açısından karavan tercih edilebilir. Özellikle son yıllarda salgın hastalıklar sonucu oteller gibi kalabalık yerlere tatile gitmek sakıncalı olduğundan karavan seyahati dikkat çekici seçenekler arasına girmiştir. Karavan tatili fiyatları veya otel arasındaki fiyatlandırma durumları değişiklik gösterse de bütçenize göre tercih yapabilirsiniz.

Karavan Tatili Fiyatları ve Rotaları 8

Karavan Rotaları

Eğer karavanınızı kiraladıysanız şimdi yolculuk zamanı… Özgürce gezip tatilin keyfini çıkarmak için öncelikle bir plan yapmalısınız. Belki de karavanınız olmadan önce görmek istediğiniz yerler vardı. Ya da adını hiç duymadığınız tatil yerleri de olabilir. Önce nereye gitmem gerek diye düşünürken birden aklınıza çok farklı bölgeler geldi. İşte biz de görmeniz için güzel bir liste hazırladık. Türkiye’nin birçok yerine karavanınızla yolculuk edebileceğiniz yerlere bir göz atalım öyleyse.

Ege-Akdeniz Karavan Rotaları

Bozcaada-Çanakkale

Cunda Adası-Ayvalık

Köyceğiz-Fethiye

Karadeniz Karavan Rotaları

Uzungöl-Trabzon

Yedigöller-Bolu

Yenice-Karabük

İç Anadolu Karavan Rotaları

Kapadokya- Nevşehir

Aladağlar Milli Parkı

Yozgat Çamlığı Milli Parkı

Karavan Tatili Fiyatları ve Rotaları 9

Bozcaada-Çanakkale

Bozcaada’ya karavanınızla gittiğinizde sizi karşılayan güzel bir deniz manzarası oluyor. İsterseniz karavanınızla ya da yürüyerek ortamı keşfedebilir ve bolca resim çekebilirsiniz. Bozcaada kalesi ve Ayazma Manastırı’na giderek tarihi ruhunuzda hissedebilirsiniz. Eğer sanat ve tarih hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz müzeleri gezme imkanınızda var. Ayrıca adanın en yüksek tepesi olan Göztepe’ye yarım saat gibi bir sürede çıkıp etrafı seyretme şansına sahipsiniz.

Cunda Adası-Ayvalık

Türkiye’nin eşsiz manzaralarından birisine sahip olan Cunda adası, karavanınızla tatil yapmak isteyeceğiniz yerlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Cunda adasında çok sayıda tarihi eser, kilise ve manastırların olması adaya farklı bir ahenk katmakla beraber keyfini çıkarabileceğiniz güzellikleri de yanında getiriyor. Karavanınızdan adanın müthiş manzarasını seyrederken bir yandan da içeceklerinizi içebilirsiniz.

Karavan Tatili Fiyatları ve Rotaları 10

Köyceğiz-Muğla

Karavanla yolculuğa çıktığınızda rotanıza eklemek isteyeceğiniz bir başka yer ise Köyceğiz tatil yeri olmalıdır. Doğal güzelliğinin yanında oldukça eski yapıları barındırmasıyla ünlü bir yerdir. Kaunos Antik kenti, Sultaniye Kaplıcası, Köyceğiz gölü önemli mekanlardan sadece birkaçıdır. Ayırdığınız  karavan tatili fiyatları listesine uygunsa görmeniz gereken yerlerden birisidir.

Uzungöl-Trabzon

Orman kaplı çevresiyle ve coğrafi güzelliği ile herkesi büyülemeye devam eden Uzungöl, tatil için uğramak isteyeceğiniz yerler listesinde yer alabilir. Gür ağaçlarla kaplı bölge olduğu için karavanınızla kamp kurabileceğiniz, doğa yürüyüşü yapabileceğiniz ve sabahları kuş cıvıltılarıyla uyanabileceğiniz bir bölgedir. Ayrıca dağların yüksek oluşu paraşütle atlayış yapmanızı veya başka aktivitelerle ilgilenebileceğiniz çeşitli imkanlar sunmaktadır. Karavan rotası olarak listenize ekleyebilirsiniz.

Yedigöller-Bolu

Ağaç türlerinin oldukça yaygın olmasıyla bilinen yer olan Yedigöller, meşe, kayın, ıhlamur, karaçam gibi ağaçlara ev sahipliği yapar. Bitki türü bakımından çok fazla çeşitlilik barındırır. Etkili koruma çevresi olmasına rağmen yabani hayvanların varlığı da bilinir. Kamp, piknik ve yürüyüş için ideal mekanlardan birisidir. Bunların yanı sıra balıkçılıkta yapılabilir. Bir yandan güzel fotoğraflar çekerken diğer yandan güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Karavan Tatili Fiyatları ve Rotaları 11

Yenice-Karabük

Muhteşem tabiatını yürüyüş parkurlarında gezerken keşfedeceğiniz yerlerden birisi yenice ormanlarıdır. Karavanınızı ormana park ettikten sonra bisikletle gezip güzel zaman geçirebilirsiniz. Saymakla bitiremeyeceğimiz kadar biyolojik çeşitlilik ve ağaçlarla kaplı olması da çevresine farklı güzellik katmıştır. Yürüyüşlerinizde farklı hayvanların ayak izlerini görebilirsiniz. Değişik deneyimler yaşamak ve harcamalarınızı asgari düzeyde tutabilmek için karavan tatili fiyatları durumuna göre rotaya eklenebilir.

Kapadokya-Nevşehir

Türkiye’nin turizmi açısından önemli bir yere sahiptir. Ürgüp, Uçhisar, Aynalı Kilise, Özkonak yeraltı şehirleri, Ihlara Vadisi görülmesi gereken yerlerdendir. Birçok farklılığın bir araya geldiği Kapadokya, Peribacaları adı verilen oluşumlarla adeta süslenmişçesine her turisti büyüleyen güzelliklere sahiptir. Yer altı şehirleri ve mağara evler gibi ilginç yapıları vardır ve günümüzde hepsi turistlerin gezmeleri için değişik kullanımlara açıktır.

Kapadokya’nın en eğlenceli olaylarından biriside sıcak hava balonlarına binmektir. Balonlara binip gökyüzüne doğru yol aldığınızda bütün Kapadokya ayağınız altına serilmişçesine görünür. Eğer karavanınızla Nevşehir’e gelmeyi düşünüyorsanız bu deneyimi yaşamanızı tavsiye ederiz. Yol uzunluğu ve harcamaları dikkate aldığımızda karavan tatili fiyatları masraflarını kontrol etmeliyiz.

Karavan Tatili Fiyatları ve Rotaları 12

Aladağlar Milli Parkı

Geceleri eksi dereceleri gören Aladağlara gittiğinizde sıkı giyinmek isteyeceğinize eminiz. Gündüz ve gece sıcaklık farkları yüzünden biraz kafanız karışabilir ama bölgenin müthiş manzarasının bunlara değeceğini düşünüyor olabilirsiniz. Aladağlar milli parkında, karpuz başı şelaleleri, Yedigöller gibi su kaynakları değerlerine sahip yerleri görmek isteyeceksiniz. Bitki türleri bakımından zengin, yabani hayvanların çok olduğu bir bölgedir.  Aladağlara ulaşabilmek için patika yollar kullanılmakta olup, karavanınızı uygun bulduğunuz bir yere park ettiğinizde ulaşımınız zor olmayacaktır.

Yozgat Çamlığı Milli Parkı

400-500 yaşlarında bulunan karaçam ağaç türünün tek merkezi olan Yozgat Çamlığı Milli parkı kış turizminin önde gelen parklarındandır. İlginç olan yüzyıllardır kalıntısı kalan tek şeyin karaçam ağaçlarının olması bölgeyi diğer bölgelerden farklı kılar. Milli parkın içinde yapay göl vardır ve çevresinde çeşitli restoranlar bulunur. Kamp yapmaya gittiğinizde bu yerlerden faydalanabilirsiniz. Yolculuğa çıkmadan önce yaptığınız karavan tatili fiyatları listenize göz gezdirmeniz gerekebilir.

Bunların dışında karavanınızla yolculuk yapmak istediğinizde gidebileceğiniz çok daha farklı rotalar olmakla birlikte en öne çıkanları basit bir şekilde sıraladık. Çıkacağınız seyahatte sıcak bir bölge ya da soğuk bir bölgeye gitmek tamamen sizin tercihinize bağlı olmakla birlikte gitmeyi düşündüğünüz yerleri karavan tatili fiyatları ve rotaları rehberine göre ayarlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir