Kiralık Villa Tatili Rehberi
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Kiralık Villa Tatili Rehberi

0

Ailenizle, dostlarınızla kısacası sevdiklerinizle büyükşehirlerin sebep olduğu yorgunlukları atmak adına son dönemlerde villa tatili popülerlik kazanmıştır. Özellikle; Tam donanıma sahip konfor ve genişlik açısından son derece memnun tatilcinin kalacağı birçok sahibinden kiralık villa seçenekleri olduğunu söyleyebiliriz. Kiralık villalar özellikle kalabalık gruplar açısından çok iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ekonomik olmasının yanında birde sevdiklerinizle konaklama şansına sahip olmanız nedeniyle tatiliniz daha da keyifli geçebiliyor. Otel odalarında kesinlikle bulamayacağınız rahatlığı özellikle kiralık villalarda bulma şansına sahipsiniz. Hem ekonomikliğiyle hem de lüks oluşuyla dikkat çeken kiralık villalar, ülkemizin gözde tatil beldelerinde yer alıyor.

Kiralık Villa Seçenekleri

Ülkemizde çok popülerlik kazanan turizmin de can damarı olan kiralık villa kavramı çok çeşitli özelliklerden oluşması nedeniyle tatilcileri fazlasıyla memnun ediyor. Hem uygun hem de kaliteli fiyatlandırma seçenekleriyle tüketicilerden çok fazla övgüler alıyor.

Kiralık villalar, tatilciler tarafından daha çok ekonomik olması ve muhafazakâr ailelere göre tasarlanması nedeniyle tercih ediliyor. Aynı zamanda tatilcinin isteği doğrultusunda; günlük, haftalık kiralama olanaklarının da villalar da olması memnuniyeti daha da artırıyor.

Kiralık Balayı Villaları
Kiralık Balayı Villaları

Balayı Villaları

Yorucu bir düğün organizasyonu arkasından doğal olarak gelinle damat dinlemek ister. Gelinle damadın dinlenmeleri için son dönemlerde balayı villaları popülerlik kazandı. Balayı villaları; yeni evlilerin birbirleriyle güzel vakit geçirmeleri, gözlerden uzak olmaları kısacası sessizliği ve huzuru hissetmeleri açısından çok önem kazanmıştır. Yeni evli çiftlere özel tasarlanan balayı villalarında genellikle aşağıdaki olanaklar bulunuyor;

 • Mahremiyete en üst seviyede önem verilir.
 • Havuz korumalıdır dışarıdan görünmez.
 • Huzurlu, aynı zamanda sakin bir ortam vardır.
 • Çiftlerin kafasını dinleyecekleri bir ortam vardır.
 • Balayı çiftine özel villalar genellikle manzaralıdır.
 • Hem iç hem de dış tasarımıyla dikkat çeker.
 • Çiftler ömür boyu hatırlayacakları anılara imzasını balayı villaları sayesinde atarlar.

Balayı villaları, kişiye özel tasarlandığı için başkaları tarafından kesinlikle rahatsız edilme gibi bir durum ortaya çıkamaz. Korunaklı havuzuyla, romantik manzarasıyla ve yüksekçe duvarlarıyla müşterilerin memnun kalmasına neden olan bir villa türü olarak balayı villaları karşımıza çıkıyor.

Yeni çiftlere hitap eden balayı villaları, genel olarak 1+1 şeklinde tasarlanmıştır. Balayı villaları yoğunlukla, kentin en güzel yerlerinde konumlanırlar.

Balayı villalarının en dikkat çekici tarafıysa; dış ile iç tasarımının son derece mükemmel olmasıdır. Tüm bu özellikleri içerisinde barındıran balayı villalarında sadece yeni evli çiftlerin kalmadığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda mahremiyeti ön planda tutan gizliliğe önem veren kişilerde balayı villalarını tercih edebilirler.

Balayı villalarının daha çok Akdeniz ile Ege kıyılarında yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Bilindiği üzere; düğün mevsimi ülkemizde genel olarak ilkbahar ile yaz dönemleridir, o nedenle balayı villaları güney ile batı kıyı şeritlerinde daha çok konumlanmışlardır.

Kiralık Çocuk Havuızlu Villa
Kiralık Çocuk Havuızlu Villa

Çocuk Havuzlu Villalar

Villa kiralama yaparken, çocuklarınıza özel havuzu olanları tercih edebilirsiniz. Bu bağlamda çocuk havuzlu villalar da bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Villa tatili, uzun dönem önce Avrupa başta olmak üzere Kuzey Avrupa ülkelerinde ilk olarak önem kazanmaya başlamıştır. Son yıllardaysa ülkemizde de çok fazla tercih edilir hale gelmiştir.

Yadsınamaz bir gerçektir ki, yorucu çalışma hayatında, tatil lüksten daha çok ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla buna bağlı olarak da, tatilin yapıldığı yerlerin özellikleri de önem taşıyor. Özellikle tatil yapacak kişilerin çocukları varsa etkenlerin önemi daha da artıyor.

Çocuklu aileler daha çok havuz konusuna doğal olarak dikkat ediyorlar. Özel havuz tasarımlı villalarda hem yetişkinlere hem de çocuklara özel havuz vardır. Çocuklar ebeveynlerinin kontrollerinde havuzlara istedikleri gibi girme şansı bulabiliyorlar.

Küçücük korunaklı havuz tasarımları sayesinde ailelerin de içi rahat oluyor. Çocuk havuzuna sahip villalarda aynı zamanda masa tenisi, oyun parkı ve langırt gibi pek çok eğlence araçlarıyla da karşılaşabilirsiniz.

Kiralık Deniz Manzaralı Villalar
Kiralık Deniz Manzaralı Villalar

Deniz Manzaralı Villalar

Kiralık yazlık villa denildiğinde deniz manzarası tabi ki tatilciler için en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Bu nedenle genelde deniz manzaralı villalar daha çok tercih edilmektedir. Türkiye’de yer alan çoğu yazlık villanın denize karşı manzarası olduğunu söyleyebiliriz.

Sabah uyanır uyanmaz karşınızda deniz manzarasını görmek ne kadar iyi olurdu değil mi? Sizin için özel tahsis edilen yüzme havuzunda sevdiklerinizle güzel vakit geçirirken bir taraftan da villa bahçesinde deniz manzarasına karşı kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Deniz manzaralı villalar genellikle kent merkezinden uzak, sakin yerlerde konumlanmışlardır. Denize karşı manzarası olan villalar; hem muhteşem mimari yapısıyla hem de özel dekorasyonuyla çoğu tatilcinin memnuniyetini kazanmıştır. Deniz manzaralı villalar sayesinde tatil anlayışınız bambaşka bir boyut kazanacak.

Kiralık Lüks Villa
Kiralık Lüks Villa

Lüks Villalar

Lüks villalar da ülkemizde, özellikle son dönemlerde çok fazla tercih edilir hale gelmiştir. Ege ve Akdeniz Bölgeleri yaz dönemlerinde çok fazla tatil için seçilirler. Buna bağlı olarak da o bölgelerde çok fazla lüks tatil villaları olduğunu söyleyebiliriz.

Lüks villaların en önemli özelliği, mekâna dair tüm özelliklerden yararlanılmasıdır. Konforlu tatilin adı olarak geçen lüks villalar, son derece modern olarak dizayn edilmişlerdir. Lüks villaların tüm odalarının kendilerine özel detayları bulunuyor. Muhafazakâr ailelerle, balayı çiftleri tarafından çok tercih edilen lüks villalarda gizlilik konusuna çok önem veriliyor.

Ayrıca sadece yaz dönemlerinde değil aynı zamanda kış aylarında da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Hijyen kuralları baz alınarak, aileler için özel hazırlanmış mekanlar olarak dikkat çekiyor.

Lüks villaların içerisinde; ailenizle, dostlarınızla kısacası sevdiklerinizle bir arada çok iyi dilediğiniz gibi bir tatil geçirebilirsiniz.

Tamamıyla detaylı ve lüks şekilde tasarlanan, döşenen bu villaların havuzunda rahatlıkla sevdiklerinizle yüzüp, eğlenebilirsiniz. Lüks villaların en temel özelliği tabi ki deniz manzarasına konumlanmış olmalarıdır.

Akşam saatlerinde güneşin batışını sevdikleriniz ile birlikte izleyebilirsiniz. Hatta sabah erken kalkarak güneşin doğuşunu da izleyebilirsiniz. Lüks villaları genellikle evlerindeki konfordan vazgeçemeyenler tercih ediyor.

Lüks villaların içerisinde sizin ihtiyaç duyabileceğiniz tüm eşyalar yer alıyor. Bu yüzden de dışarıdan ayrıyeten tekrar eşya getirmenize hiç gerek yoktur.

Lüks günlük ve haftalık kiralık villa seçenekleri sizlere son teknolojilerle sunuluyor. Villaların girişlerinde bulunan güvenlik kameralarıyla tam donanımlı korumanız sağlanıyor. Lüks villaların çevresi aynı zamanda yüksek duvarlar ile örülmüştür. Bütün bu unsurlar birleştiğinde dışarıdan görüntü alınma gibi bir durumda asla ortaya çıkamaz.

Günümüz koşullarında tatilciler adına en iyi konaklama türünün lüks villalar olduğunu söyleyebiliriz. Lüks villalar aynı zamanda fiyat açısından da çok büyük avantajları kullanıcılarına sunuyorlar. Plaja gitmekten çekinen muhafazakâr aileler tarafından çok tercih edilen lüks villalarda tamamen dışarı ile izole olarak konaklama imkânına sahip oluyorsunuz.

Kiralamış olduğunuz lüks villanın bahçesi, görevliler tarafından daima temizlenerek, bakımı yapılıyor. Yeşilliğin ve huzurun tadını çıkaracağınız bu bahçede, lezzetli mangallar eşliğinde keyifli sohbetlerde yapabilirsiniz.

Kiralık Muhafazakar Villalar
Kiralık Muhafazakar Villalar

Korunaklı Muhafazakâr Villalar

Tatilde de mahremiyeti önemseyen aileler adına, son dönemlerde turizm sektörü korunaklı muhafazakâr villalarla gündeme geliyor. Korunaklı muhafazakâr villalar da kesinlikle havuzu dışarıdan kimse göremiyor. Çiftlerin ve ailelerin mahremiyeti açısından çok önem arz eden korunaklı muhafazakâr villalar, farklı farklı hizmetleriyle de aynı zamanda dikkat çekiyor.

Havuz haricinde villanın bahçesi de dışarıdan hiçbir şekilde görünmüyor. Kapsamlı şekilde tasarlanan lüks mutfağıyla ve yepyeni mobilyalarıyla da kiralık muhafazakâr villalar takdir topluyor. Şehirden uzak, oksijen depolanabilecek yerlerde konumlanan korunaklı muhafazakâr villalar, muhteşem güzellikleriyle sizleri kendine hayran bırakıyor.

Korunaklı şekilde tasarlanan muhafazakâr villa tatili dönüşünüzde, kendinizi kuş gibi hafif hissedeceksiniz. Tüm stresinizi tatilde atarak ikamet ettiğiniz kente geri döneceksiniz. Tatil amaçlı dizayn edilen kiralık villaların tümü genellikle doğayla iç içe olur.

Korunaklı muhafazakâr villalardan; yeni evlenen balayı çiftleri ya da geniş ailesi ile tatil yapmak isteyen kişiler yararlanabilir. Hatta kadınlar için hem cinsleriyle güvenli tatil yapacakları seçeneklerin arasında korunaklı muhafazakâr villalar geliyor.

Korunaklı şekilde tasarlanan muhafazakâr villalarda, aileler tatillerini yaparken kendilerini gizlilik konusunda daha güvenli hissedebilecekler.

Kiralık Jakuzili Villalar
Kiralık Jakuzili Villalar

Jakuzili Villalar

Tatil, deniz ve doğa tüm yıl içinde yaşanan stresin atılıp, insanın ruhunu dinlendirmesi açısından çok önemlidir. Bu yüzden de tatilinizi dilediğiniz gibi doyasıya geçirebilmek adına villa kiralayabilirsiniz. Balayı çiftleri tarafından daha çok tercih edilen jakuzili villa çeşitlerini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Jakuzili villalar; masmavi gökyüzünde, bembeyaz bulutların içinde ve tertemiz havasının yanında yeşil ormanlara sahip olmasıyla da dikkat çekiyor.

Doğa ile iç içe bir ortamda unutulmayacak tatil geçirmek adına mutlaka jakuzili villaları tercih etmelisiniz. Jakuzili villaların en büyük özelliğiyse, doğanın içerisinde yer almasıdır.

Jakuzili villalar, oldukça lüks derecede tasarlanmıştır. O yüzden de jakuzili villaların içinde dilediğiniz tüm unsurları bulmanız mümkündür. Masa tenisi, çift banyo, fırın, jakuzi, desenli mobilya, çamaşır makinesi, bilardo, buzdolabı, çiftli tuvalet ve gösterişli dekorlarıyla jakuzili villalar dikkat çekiyor. Jakuzili villaların havuzlarında genellikle ısıtma sistemlerinin de olduğunu söyleyebiliriz.

Villa kiralama çeşitlerinden olan jakuzili villaların havuzlarındaki ışıklandırma sistemi, akşamları da bahçede havuzun kenarında keyif yapmanıza olanak tanıyor. Jakuzili villaların, teras bölümündeyse olağanüstü görünüme sahip olan denizi izleyebilirsiniz.

Jakuzili villalar hem kullanımlarındaki kolaylıklarıyla hem de lüks özelliklerden oluşmalarıyla da dikkat çekiyorlar. Jakuzi ile banyo yapmanın tadını da doyasıya yaşayabileceksiniz.

Kiralık Isıtmalı Havuzlu Villa
Kiralık Isıtmalı Havuzlu Villa

Isıtmalı Havuzlu Villalar

Kış döneminde tatile çıkanlarda aynı yaz aylarında olduğu gibi havuzun tadını çıkarabiliyorlar. Isıtma sistemli villaların havuzları da kapalı şekilde dizayn edilmiştir. Yaz ve kış demeden her dönemde bu villa türleri sıcak su hizmetlerini kesintisiz misafirlerine sunuyorlar. Isıtmalı sisteme sahip havuzlu villalarda, su sıcaklığı da 30 dereceye kadar çıkabiliyor.

Tabi ki bu özelliğinden dolayı da kışın en dondurucu soğuklarda dahi havuzda eğlenme ve keyif yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Kiralık Geniş Aileye Uygun Villa
Kiralık Geniş Aileye Uygun Villa

Geniş Aileye Uygun Villalar

Geniş ailelerin, kalabalık arkadaş ve dost gruplarının bir arada tatil yapması adına villalar tasarlanmıştır. Çocuk havuzlu, 4’ten çok yatak odalı, jakuzili, masa tenisi ve oyun parkı olan villalar geniş aileler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Geniş aileler için tasarlanan bu villaların içinde çocuk havuzunun da bulunduğunu ve böylelikle çocuklarınızla birlikte tüm ailecek tatil yapma şansınız vardır.

Kiralık Ekonomik Villa

Kiralık Ekonomik Villa

Ekonomik Villalar

Son günlerde ekonomik villa tatili, çok talep görmeye başladı. Her ne kadar imkânsız gibi kulağa gelse de aslında ekonomik villa tatilleri ile tüm yılın yorgunluğunu atma olanağı bulacaksınız. Tatil için dizayn edilen kiralık villalar, insanlar tarafından pahalı olarak düşünülse de aslında hiçte abartıldığı gibi olmadığını söyleyebiliriz.

Diğer tatil seçenekleriyle kıyaslandığında hizmet kapsamı adı altında alınan ücretler ekonomik villalarda kesinlikle alınmıyor. Kalabalık aile, arkadaş gruplarıyla uygun fiyatlı şekilde konaklama imkânına sahip olabiliyorsunuz.

Kiralık Villa Tatili Rehberi başlıklı yazımız ilginizi çektiyse Tatil Bölgeleri kategorimizi de inceleyerek diğer tatil bölgeleri ve tatil ipuçları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bizi İnstagram üzerinden @yaz_tatilii adresinden takip edebileceğinizi unutmayınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
iasos___mugla.jpg

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir