Kışın Gidilecek Termal Oteller 
 1. Anasayfa
 2. Genel

Kışın Gidilecek Termal Oteller 

0

Tatil denildiğinde her ne kadar akıllara yaz tatili gelse de, kışın gidilecek termal oteller ile artık tatil için yazı beklemeye gerek kalmıyor. Hem yorgunluk atmak ve dinlenmek hem de termal suların şifasından faydalanmak için bu tür oteller son zamanlarda ön plana çıkmaktadır.

Uzun yıllardan beri birçok hastalıklara karşı tedai amacıyla tercih edilen bu tür yerler, günümüzde otel ve dinlenme konseptiyle birleşerek yeni bir yüz olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm yılın yorgunluğunu hem tatil yaparak hep de şifalı sulardan faydalanarak geçirmek son derece ideal bir seçim olmaktadır.  

Bilindiği üzere şifalı su olarak bilinen termal sular, eski çağlardan beri muhtelif rahatsızlıkların tedavisi amacıyla kullanılmaktadır. Bu yönde oldukça başarılı olan belli başlı termal sular dünya çapında ün yaparak sürekli yoğun bir ziyaretçi akımına uğramaktadır.

Kışın Gidilecek Termal Oteller 
Kışın Gidilecek Termal Oteller 

Hal böyle olunca gelen ziyaretçilerin rahatlıkla konaklayabilmesi ve amaçlarına ulaşabilmesi için otel gibi ihtiyaçlar hasıl olmuştur. Tüm bunlar bir araya geldiğinde yeni bir sektörün oluşmasına ve büyümesine temel oluşturmuş bulunmaktadır. 

Kışın gidilecek termal oteller ile ilgili genel bir araştırma yapıldığında karşımıza birçok alternatif seçenek çıkmaktadır. Tüm bu alternatifleri inceleyerek tek tek sizlerle paylaşmak takdir edersiniz ki pek mümkün değil. Fakat siz değerli ziyaretçilerimiz için bu tür termal oteller ile ilgili öne çıkan bazılarını seçerek yardımcı olmaya çalışacağız. Umarız faydalı olacaktır ve hem dinlenip hem de şifalı sularda keyifli vakitler geçirebileceksiniz. 

Aşağıda bahsi geçen kışın gidilecek termal oteller haricinde daha pek çok farklı termal otel seçenekleri bulunmaktadır. İhtiyaçlar ve bütçe doğrultusunda kendiniz için en uygun olanı seçerek kışın tatil keyfini şifalı kaplıca sularında doya doya yaşayabilirsiniz. 

Termal Oteller'de Havuz Keyfi
Termal Oteller’de Havuz Keyfi

Rixos Termal Otel 

Eskişehir’in meşhur termal otellerinin başında gelen Rixos Termal Otel, özel mimarı yapısı, ulaşım rahatlığı ve hizmet kalitesi ile öne çıkmaktadır. Oteller zincirinin yeni termal otel konseptiyle vücut bulmuş hali olan bu otelde birçok farklı hizmetin sunulduğu 165 adet oda bulunmaktadır.

Bunların tamamı konukların rahat ve huzurlu bir süre geçirebilmesi için hazırlanmış olup bazılarında sauna ve jakuzi gibi odaya özel hizmetler bulunmaktadır. Tercihe göre aile alanları, şok havuzu, buhar odası açık ve kapalı havuz, spor salonu, kadın ve erkek olarak ayrı ayrı Türk Hamamı gibi birçok hizmet bulunmaktadır. 

Ayrıca masaj odasında Uzakdoğu esintilerinin de yer aldığı 10’dan farklı masaj türü yer almaktadır. Ailecek gidilebilecek en uygun yerlerden birisi olan bu otelde yetişkinler kendileri için verilen hizmetlerden faydalanırken çocuklar da aynı zamanda çocuk kulübünde keyifle vakit geçirebilmektedir.  

Oruçoğlu Termal Otel
Kışın Gidilecek Termal Oteller – Oruçoğlu Termal Otel

Oruçoğlu Termal Resort Otel 

Kütahya’da bulunan Oruçoğlu Termal Resort Otel, 4 yıldız konforunda 800 yatak ve 330 oda kapasitesi ile oldukça büyük bir termal otel olarak karşımıza çıkmaktadır. 26 adet özel kaplıca alanı, 1 açık havuzu ve 3 tane de kapalı havuzu bulunmaktadır. Tesislerdeki termal suyun sıcaklığı 50 derece civarındadır.

Otel bünyesinde sağlık ekibi ve fizik tedavi personelleri bulunmaktadır. Kent merkezine 14 km uzaklıkta yer alan otelde birçok farklı masaj tekniğinin uygulandığı masaj odaları da bulunmaktadır. Otelin ana konsepti tamamen termal sular ve şifaları üzerine kurulu olup bu doğrultuda göze çarpan en başarılı otellerden birisidir.  

Sarot Termal Park Resort & Spa
Kışın Gidilecek Termal Oteller – Sarot Termal Park Resort & Spa

Sarot Termal Park Resort & Spa 

Ülkemizin kış aylarında tatil yapılabilecek en gözde yerlerinden birisi olan Bolu’da yer alan Sarot Termal Park Resort & Spa modern ve konforlu bir tatil keyfi sunmaktadır.

Tatil keyfinin yanı sıra sağlıklı yaşam merkezi, iyileştirici ve dinçleştirici termal havuzları, sauna, hamam ve geniş kapsamlı SPA hizmetleri sunan merkezde, rahat ve huzurlu bir süreç geçirmek için neredeyse her şey düşünülmüş.

Karlı ve soğuk havalarda kış tatili yapmak bir yandan da termal suların vermiş olduğu şifalardan yararlanmak için son derece uygun bir yerdir. 

Grand Özgul Termal
Kışın Gidilecek Termal Oteller – Grand Özgul Termal

Grand Özgül Termal 

Kışın soğuğu ve ayazıyla meşhur Afyon ilimizde yer alan Grand Özgül Termal, şehir merkezine 21 km kadar mesafede bulunmaktadır. Konukların konforlu ve rahat bir şekilde vakit geçirebilmesi, tatilini yapabilmesi ve aynı zamanda termal suların esrarından faydalanabilmesi için gerekli olan her türlü imkanı bünyesinde barındırmaktadır.

İyileştirici etkiye sahip termal havuzlar, terapi ve rehabilitasyon amaçlı kaplıca banyoları ve kapalı havuzu ile soğuk günlerde sımsıcak bir tatil keyfi yaşama imkanı bulunmaktadır.  

Dadak Thermal Spa & Wellness Hotel
Kışın Gidilecek Termal Oteller – Dadak Thermal Spa & Wellness Hotel

Dadak Thermal Spa & Wellness Hotel 

İç Anadolu Bölgesi’nin en gözde meşhur mekânları sadece peri bacaları ile sınırlı kalmıyor. Dadak Thermal Spa & Wellness Hotel başta olmak üzere birçok termal otelleri aracılığıyla kaplıcaları da kış aylarında yoğun bir şekilde ziyaretçi çekebilmektedir.

Yerel ve yöresel lezzetlerin yanı sıra Türk Hamamı, Fitness ve yaşam merkezleri, gece kulübü, iki termal havuzu ve dahasıyla hem tatil hem de sağlık hem de eğlence üçlüsünü Konuklarının hizmetine sunmaktadır.

Toplu kullanıma açık alanların yanı sıra her odada yer alan termal banyo küveti ile dileyen kendi odasında ve ailesiyle de bu hizmetten faydalanabilmektedir. Ayrıca sağlık merkezinde bulunan buhar banyosu ve masaj hizmeti oldukça faydalıdır.  

Limak Thermal Boutique Hotel
Kışın Gidilecek Termal Oteller – Limak Thermal Boutique Hotel

Limak Thermal Boutique Hotel 

Tarihi bir geçmişe sahip olan Limak Thermal Boutique Hotel, ilk misafiri M. Kemal Atatürk olması hasebiyle de önemli bir yere sahiptir. Restore edildikten sonra modern ve göz alıcı bir hüviyete kavuşan otelde Yalova’nın meşhur kaplıca sularının yer aldığı özel küvetler ve havuz yer almaktadır.

Kış aylarında kapanan ve yaz aylarında da açık şekilde hizmet veren 100 m2’lik termal havuzu ile keyifli ve sağlıklı vakit geçirmek mümkün olmaktadır. Otelde uzak doğunun meşhur masajları ve cilt bakım teknikleri ile adeta vücudunuzu yenileyerek büyük bir rahatlama yaşayabilirsiniz. 

Umut Thermal Spa & Wellness
Kışın Gidilecek Termal Oteller – Umut Thermal Spa & Wellness

Umut Thermal Spa & Wellness 

Pamukkale Travertenleri ile ünlü Denizli’de yer alan Umut Thermal Spa & Wellness, SPA ve kaplıca hizmetleri ile son yıllarda büyük bir sükse yapmaktadır. Türk Hamamı, masaj salonları ve saunası ile adını hızla duyuran termal otelde kışın konaklamak ve tüm bu hizmetlerden faydalanarak vücudunuzu ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Termal suların yanı sıra şifası ve önemi giderek anlaşılmaya başlayan ölü deniz mineralleri ve çamur hizmeti de bulunmaktadır. Şehrin kalabalığından uzak bir yerde doğa ile iç içe inşa edilmiş olan bu yer, Denizli Çardak Havaalanına 90 km mesafededir.  

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir