Korsan Adası
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Korsan Adası

0

Dünyada ki ilk dokuz fonksiyona sahip yaşam merkezi ve marina özelliğini taşıyan Korsan Adası, tamamen denizin üzerinde dizayn edilmiştir. Her yaş gruplarında ki misafirlerine farklı farklı çok eğlence üniteleri sunuyor. Türkiye’de ki en büyük Roller Cosasterı yani hız treninin de bulunduğu Viasea Tema Park, Korsan Adası olarak artık hizmetler sunuyor.

Korsan Adası (Viasea Tema Park)

Viasea Tema Park içerisinde alış veriş merkezi haricinde de akvaryumda aynı zamanda yer alıyor. Son teknolojilerle donatılarak, önlemlerinde sıkı şekilde alındığı Dünya standartlarıyla tasarlanan bu parkta heyecan, adrenalin dolu muhteşem bir gün yaşayabilirsiniz. Korsan Adası Tema Parkı içinde 35 çeşit eğlence üniteleri olduğunu söyleyebiliriz. Hızlı tren üniteleri parkta en çok ilgi görenler içinde yer alıyor. Adrenalin, heyecan ve eğlence bu parkın temelini oluşturuyor. Hızlı trenlerin biri büyük biri de küçük şekilde tasarlanarak, misafirlere sunulmuştur. Park, tamamıyla aslında  insanların cesaretlerini sınıyor diyebiliriz.

Viasea Tema Park Özellikleri Nelerdir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Dünya standartları göz önünde tutularak tasarlanan bu eğlence adrenalin dolu tema parkı; hem Türk lunapark kültürünü hem de modern eğlence ünitelerini misafirlerine sunuyor. Via Entertainment ve Korsan Adası Timsah Park aile eğlence merkezleriyle iç içe tasarlanan bu tema parkı muhteşem eğlence üniteleriyle karşımıza çıkıyor. Bu ünitelerin içerisinde; kayıp eşya, toplanma yeri, kayıp çocuk ve aile üniteleri de vardır. Viasea Tema Park içerisinde ki bu ünitelere aynı zamanda yeme, içme alanları da eşlik ediyor diyebiliriz.

Korsan AdasI İstanbul
Korsan Adası Nerede

Viasea Tema Park Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Korsan Adası (Viasea Tema Park), İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer alıyor. Viaport Marina isimli alış veriş merkezi bünyesinde misafirlerine bu tema parkı hizmetler sunuyor. Bu oyun ve eğlence parkına gitmek için, İstanbul’un Kartal ilçesine gelerek; Kartal’da ki metro durağında 130 İETT otobüslerine binerek Şehitler Caddesinde inebilirsiniz. Şehitler Caddesi durağının olduğu yerde Korsan Adası vardır.

Ayrıca İDO’yla Kartal ve Bostancı’dan hareket edecek Tuzla seferleriyle de, bu eğlence merkezine ulaşabilirsiniz. D100 karayolunun üzerinden de özel aracınızla kolayca parka gitmeniz mümkündür…  D100 karayolundan buraya ulaşabilmek için, Tuzla İçmeler kavşağından çıkarak sonrasında sahil üzerinden bu tema parkının tabelasını izlemeniz gerekiyor.

Korsan Adası  Giriş Ücreti Ne Kadar?

Korsan Adası bilet fiyatları, hem kampanya zamanlarına hem de sezonlara göre değişiklikler gösteriyor. Korsan Adası’nın öğrenci ve çocuk giriş biletleri, 69 TL’dir. Yetişkin ve tam giriş biletleriyse, 79 TL olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu fiyatlara akvaryumun, Aslanparkın,  Shopping Center’in ve sinemanın dahil olmadığını söyleyebiliriz.

Bakım nedeniyle pazartesi günleri hizmet vermeyen bu tema parkı kış dönemlerinde, 12.00- 18.00 saat dilimleri arasında hizmet sunuyor. Yaz dönemlerindeyse, 11. 00 -23.00 saat aralarında açık oluyor. Ayrıca Korsan Adası Tema Parkı’nın açılış ve kapanış saatleri, havanın durumuna göre de farklılık gösteriyor. Genellikle yağış olduğu zamanlarda kapalı oluyor bu yüzden gitmeden önce mutlaka parkın yetkilileriyle iletişime geçiniz.

Korsan Adası İstanbul

Korsan Adası İçerisinde Hangi Oyuncaklar Var?

Drop Tower

50 metre yüksekliğe çıkarak, muhteşem deniz manzarasını doyasıya izleyebilirsiniz. Heyecanı iliklerinize kadar hissedeceğiniz Drop Tower’de, harika deneyim yaşayacaksınız. Yalnız Drop Tower ünitesinden yararlanabilmek için minimum 140 cm boya sahip olmalısınız.

King Loop

Minimum 140 cm boylarında olan kişilerin yararlandığı bu ünite de adrenalini tam anlamıyla yaşayacaksınız.

Atlı Karınca

Tüm tema parkların olmazsa olmazı atlıkarıncaya binebilmek için 80 ile 150 cm arasında boya sahip olmanız gerekiyor. Atlı karıncaya binerek parkta vakit geçirmenin tadına varacaksınız.

Robocop

Eğer adrenalini seviyorsanız mutlaka Korsan Adası tema parkına geldiğiniz de, Robocop ünitesine binmenizi tavsiye ediyoruz. Robocop ile baş döndüren eğlenceyi doyasıya yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

Red Fire (Roller Cosaster)

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, en hızlı Avrupa’da ki 5. Eğlence treni Red Fire’nin olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık 55 metre yükseklikten Red Fire muhteşem seyahat misafirlerine sunuyor. 1 saat içerisinde bu tren ortalama 630 kişi taşıyor. Bir tren yolcu kapasitesi 12 kişi şeklinde tasarlanmıştır. Ayrıca bu trenlerin saat içerisinde 110 km hız ile ilerlediğini de söyleyebiliriz. Red Fire ünitesine binmek içinde minimum boy 140 cm olmalıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir