Kuzguncuk Gezilecek Yerler
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Kuzguncuk Gezilecek Yerler

0

Farklı şehirlere merak salan ve bu şehirlerde bulunan gerek ilçe gerekse de beldeleri merak eden kişiler, çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Kuzguncuk, bir semt olmakla birlikte İstanbul, Üsküdar’a bağlıdır. Kuzguncuk gezilecek yerler başlığı altında bu semti görmek isteyen pek çok kişiye rastlamak mümkündür. Bu nedenle tavsiye edilen belli başlı konumlar da bulunmaktadır.

 1. Kuzguncuk Evleri
 2. Perihan Abla Sokağı
 3. Sinagoglar ve Kiliseler
 4. Cemil Molla Köşkü
 5. Üryanizade Camii
 6. Kuzguncuk Bostanı
 7. Marko Paşa Köşkü
 8. Fethi Ahmet Paşa Yalısı
 9. Ekmek Teknesi
Kuzguncuk Gezilecek Yerler
Kuzguncuk Gezilecek Yerler

Sıralanan bu konumları ziyaret ederek Kuzguncuk semtini yakından tanıyabilirsiniz. Aynı zamanda bu konuma yakın olan diğer gezilecek yerlere de göz atarak gezinizi zenginleştirmeyi düşünebilirsiniz. Sıralanan bu konumlardan bazıları detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Kuzguncuk Nerede?

Pek çok tatil noktası veya gezilebilecek konumlar, araştırıldıktan sonra konumu hakkında bilgileri incelenmektedir. Bu noktada söz konusu Kuzguncuk olduğunda da Kuzguncuk nerede başlığı sıklıkla merak edilen bir içerik olarak ön plana çıkmaktadır. Bu soru kapsamında da pek çok kaynakta net bir konum bilgisi edinmeniz mümkündür.

Kuzguncuk, İstanbul’da bulunan bir semt olarak bilinmektedir. Üsküdar ilçesine bağlıdır ve çevresinde görebileceğiniz daha pek çok mekan bulunmaktadır. Konum bilgisini elde ettikten sonra başta Kuzguncuk olmak üzere yakında bulunan diğer gezi noktalarını keşfedebilir ve tatilinizin görülecek duraklarına ekleyebilirsiniz.

Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Öncelikle bu noktada iki farklı tavsiye bulunmaktadır. Kuzguncuk’a nasıl gidilir sorusunu soran bir kişi İstanbul’da yaşıyorsa bu şehirde bulunan pek çok ulaşım araçlarını tercih edebilir. Örneğin;

 1. Taksi
 2. Tramvay
 3. Feribot
 4. Toplu taşıma araçları
 5. Şahsi araçlar

Tercih edilebilecek seçenekler arasındadır. Ancak Kuzguncuk’u görmek isteyen bireyler şehir dışındaysa öncelikle İstanbul’a ulaşmaları gerekmektedir. Bunun için pek çok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler aşağıda sırası ile belirtilmiştir.

 1. Uçak yolculuğu yapmak
 2. Tren yolculuğu yapmak
 3. Şehirlerarası otobüs yolculuğu yapmak
 4. Şahsi araçlarını kullanmak

Bu sıralanan seçeneklerden birini tercih etmeniz durumunda İstanbul’a rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda şahsi araçları ile gelecek olan bireyler doğru konum ve harita bilgilerinden yararlanarak yolculuk yapmalıdır.

Kuzguncuk Gezisi Ne Kadar Sürer?

Kuzguncuk gezisi ne kadar sürer şeklinde pek çok sorunun da bu konu kapsamında incelendiğini görmek mümkündür. İstanbul şehrinde ikamet eden her birey bir gününü bu gezi için rahatlıkla ayırabilmektedir. Ancak farklı şehirlerden gelen ve hatta yurt dışından gelen kişiler tek gün yerine birkaç günlerini bu gezi için ayırmayı tercih etmektedir.

Bahsi geçen bu konumu gezmeniz için size bir veya iki gün yeterli olacaktır. Ancak Kuzguncuk dışında yakın konumları da görmek isteyebilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken tek şey size en yakın konaklama alanını bulmak olacaktır. Birkaç gün bu konumda kalarak hem Kuzguncuk hem de yakın konumları gezme şansına sahip olabilirsiniz.

Kuzguncuk Gezilecek Yerler
Kuzguncuk Gezilecek Yerler

Kuzguncuk’ta Konaklama Yerleri

İstanbul, gerek tarihi gerekse de doğal güzellikleri ile en çok turist ağırlayan şehirlerden birisidir. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin bu şehri ve semtlerini ziyaret ettiği bilinmektedir. Merak edilen semtlerden biri olan Kuzguncuk ise aklınıza gelebilecek her türlü soru dahilinde araştırılmaktadır. Kuzguncuk’ta konaklama yerleri sayesinde bu semti ve yakınlarını ziyaret edebilirsiniz.

Kuzguncuk bir semt olması nedeniyle kendi çapında çok fazla konaklama alanına sahip değildir. Ancak bu konuma yakın olan pansiyon, apart, otel ve kiralık dairler tercih edebileceğiniz seçenekleri oluşturacaktır. Kendi bütçenize göre konaklama yeri belirleyerek Kuzguncuk gezinizi gönül rahatlığı ile tamamlama şansına sahip olabilirsiniz.

Kuzguncuk’ta Ne Yenir?

Tatil denildiğinde akla sadece gezilecek yerler gelmemektedir. Aynı zamanda ziyaret edilen bölgenin kendine özgü lezzetleri de sıkça araştırılan bir başlık haline gelmiştir. Kuzguncuk’ta ne yenir sorusu bu başlığa uygun olarak ön plana çıkan içerikler arasında yer almaktadır.

 1. Kuzguncuk Bostan Cafe
 2. Çikolatacı Aziz Bey
 3. Kuzguncuk Balıkçısı
 4. Pita Kuzguncuk
 5. Corvino Kuzguncuk
 6. Asude Çay Evi
 7. Pulat Çiftliği
 8. Metet Közde Döner
 9. İsmet Baba Restaurant
 10. Nail Kitabevi

Sıralanan bu konumları ziyaret ederek gerek sokak lezzetlerini gerekse de konumun en iyi restoranlarını ziyaret edebilirsiniz. Yapacağınız gezi sırasında yemek molası vermek isterseniz bahsi geçen bu seçeneklerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir