Marina Aquapark Waterland
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Marina Aquapark Waterland

0

İstanbul halkının en fazla tercih ettiği eğlence merkezlerinden biride Marina Aquapark Waterland olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul’da ki en büyük su parkları içerisinde yer alan bu tesis, 15 bin metrekare üzerinde kurulmuştur. Kadınlara ve çocuklara özel havuzuyla hizmet veren bu eğlence merkezi, aile konseptli işletme tarzı oluşu ile de ilgiyi çekiyor.

Özellikle yaz döneminde İstanbul’dan dışarı çıkmayan aileler adına çok iyi seçenek diyebiliriz. Farklı farklı eğlenceli, keyifli su parklarıyla Marina Aquapark dikkat çekiyor. Yaz aylarında kavurucu sıcaklardan sıkılanlar için bu tesisisin çok iyi alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

Marina Aquapark Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Marina Aquapark, İstanbul’un Tuzla ilçesi sınırlarında yer alıyor. Viaport Marina’nın yanında ki bu eğlence merkezine gidebilmek için Marmaray’a binerek Tuzla durağında inmeniz gerekiyor. Bu tesise, İstanbul’un çeşitli yerlerden ulaşım sağlamak mümkündür.  Marina Aquapark ulaşımı özel araçlarla; sahil yolunun caddesinin üzerinden yapılıyor.

Marina Aquapark Giriş Ücreti Ne Kadar?

Tuzla’da ki bu su parkına girebilmek için 2 çeşit tarife kullanılıyor. Yani hafta sonuyla içinde ki fiyatların arasında farklılıklar olduğunu söyleyebiliriz. Hafta sonlarında yetişkin giriş ücretleri, 85 TL iken içindeyse 65 TL olduğunu söyleyebiliriz. 4 ile 12 yaş aralığında ki çocukların giriş ücretleriyse, tek tarife fiyatı şeklinde 45 TL’dir… Su eğlence parkının giriş ve çıkış saatleriyse, 10.00 ile 19.00 arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Marina Aquapark Nerede
Marina Aquapark Giriş Ücreti

Marina Aquapark Özellikleri Nelerdir?

 • Denizin çok yakınında ki kıyı da kurulmuştur.
 • 15 bin metrekarelik yerde kurulu olduğunu söyleyebiliriz.
 • Birbirinden farklı 17 su kaydırağı bulunuyor.

Su parklarının olmazsa olmazı olan dalga havuzu Tuzla Marina’da da bulunuyor. Aynı zamanda sprey parkla birlikte özel tasarımlı çocuklar adına oluşturulmuş eğlence bölümünü de burada görebilirsiniz. Diğer su ve eğlence parklarından farklı olarak burası aile temasıyla dikkat çekiyor. Tesise gelişi güzel saatlerde damsız girmek yasak… Sadece tesisin belirlediği saatlerde tesise damsız girilebiliyor. Ayrıca çift olmayanlarda havuza giremiyorlar.

Marina Aquapark Waterland içerisinde ki 25 metre olan Looping Rocket isimli kaydırak da, adrenalin severlerin hizmetindedir. Bu kayağın en büyük özelliğiyse, 7 saniyede suya ulaşmasıdır. Çok hızlı şekilde havuza ulaşırken gerçekleşen adrenalinle, keyifte yetişkinlerin fazlasıyla eğlenceye varmasını sağlıyor. Yalnız bu kayaklardan çocukların kayması kesinlikle yasak olduğunu belirtebiliriz. Tesis içerisinde çocuklara özel dizayn edilmiş su kayaklarının olduğunu söyleyebiliriz.

Tesis güvenlik konusunu fazlasıyla öncelik haline getirmiştir. Kadınlardan ve erkeklerden kurulan can kurtarma ekibiyle birlikte ayrıyeten çocukların olduğu alanda ki 18 yaşlarında cankurtaranlarında olduğunu söyleyebiliriz.

Su Dalga Havuzu

Su parklarında ki en önemli araçlardan olan su dalga havuzları, tatilcilerin eğlencesine eğlence katıyor. Burada ki dalga havuzuysa, İstanbul’un en büyüğü olma özelliğine sahiptir. Farklı eğlenceler ve deneyimler yaşamak isteyenlerin mutlaka bu tesise gelmesini öneriyoruz. Ayrıyeten burada düzenlenen köpük partisine katılarak da güzel anılarınızı çoğaltabilirsiniz. Kadınlara özel sunulan dans gösterileri de tesisisin önemli hizmetlerindendir.

Marina Aquapark Nerede
Marina Aquapark Nerede

Su Sporları İle Marina Aquapark İçinde Tanışın!

Marina eğlence ve su parkının çok farklı aktiviteyle eğlence anlayışlarının olduğunu söyleyebiliriz. Misyon olarak park, yıl bazında 150 bin ve daha çok Ortadoğulu turistleri İstanbul’a getirtmeyi amaçlıyor. 15 çeşit su spor etkinlikleri düzenlemesiyle tesis dikkat çekiyor.

Marina Aquapark Waterland, yabancı ve yerli olmak üzere çok sayıda turisti ağırlıyor. Burada ziyaretçiler tarafından en fazla tercih edilen su sporlarıysa şunlardır: Diving, sonar, fast trip ve ringodur. Bunların haricinde; animasyon gösterileri, dans etme ve müzik gibi etkinliklerde tesiste var.

Adrenalin ve heyecanlı gün sonunda karnınızı doyurabilmek için restoranlarda eğlence ve su parkının içinde yer alıyor. 5 yıldız restoranın içinde, tüm bütçelere uygun menüler bulabilirsiniz.

Marina Aquapark Waterland Kuralları Nelerdir?

Aile temasına önem veren bir işletme olması sebebiyle, 15 yaş üzerinde ki çocuklar kesinlikle damsız giremezler. Saatler 16.00’yı gösterdikten sonrada tesis içine damsız girişlere izin yok. Kadın havuzlarına bonesiz kesinlikle kadınlar giremezler. Ayrıyeten yağmur yağdığı takdirde işletme para iadesi yine de yapmıyor. Bu yüzden de bilet almadan önce hava durumuna bakmanızı öneriyoruz. Tesis içinde güvenlik çok ön planda tutuluyor. Başkalarını rahatsız edenler, çevreyi huzursuzluk verenler direkt tesisten atılıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir