Parkantep Harikalar Diyarı
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Parkantep Harikalar Diyarı

0

Gaziantep halkının eğlenmesi ve keyifli vakitler geçirmesi adına belediye tarafından, Parkantep Harikalar Diyarı kurulmuştur. Bu park, çocuklara muhteşem oyun alanları sunmasıyla biliniyor. 31 Mayıs 2009 tarihinde kurulan bu park, çok fazla çocuğun eğlence merkezi haline gelmiş durumda diyebiliriz.

Recep Koç Parkı ile Battalhöyük içerisinde ki bu park, 108.000 metrekarelik alanda kurulmuştur. Kentin en büyük parklarından olan Parkantep Harikalar Diyarı, ilk tema eğlence merkezi olma özelliğini de aynı zamanda taşıyor. 13 üniteden oluşan oyun grubunun yanında 7.000 metrekarelik alanda ki at biniciliği hizmetleri veriliyor. Aynı zamanda bu tema parkta; yeme ve içme hizmetleri veren restoranlarda mevcut. 12.000 metre alanı kaplayan açık otoparkıyla tesis ziyaretçilerini ağırlıyor.

Parkantep Harikalar Diyarı Nerededir Ve Nasıl Gidilir?

Parkantep Harikalar Diyarı, Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde ki Fidanlık Mahallesinde yer alıyor. Gaziantep kent merkezinde yer alan otobüslerle birlikte tramvaylarla bu parka ulaşmak mümkündür. Binevler tarafından kalkan otobüslere bindiğiniz takdirde parka ulaşım sağlamış olacaksınız.

Ayrıca İbni Sina Tramvay hattıyla birlikte Gar tramvay durağının arasında ki hattan da ulaşım eğlence merkezine sağlayabilirsiniz. Gaziantep Harikalar Diyarına hangi otobüs gider kapsamında da, Sanko Park AVM tarafına giden hatları söyleyebiliriz.

Parkantep Harikalar Diyarı Ücreti

Parkantep Harikalar Diyarı Giriş Ücretleri

Gaziantep’te yer alan ülkemizin ilk tema parkına giriş ücreti, 40 TL’dir. Giriş ücretini ödedikten sonra park içine girdiğiniz de oyuncaklar için kesinlikle hiçbir ücret sizden istenmiyor. 0 ile 3 yaş gruplarının parka girişlerinde de ücret alınmıyor. Yalnız 3 yaş sonrasında ki herkesten ücret talep ediliyor.

Parkantep Harikalar Diyarı Açılış-Kapanış Saatleri Nedir?

Parka haftanın tüm günlerinde gelebilirsiniz. Çünkü bu park, haftanın tüm günlerinde 10.00 ve 21.00 arasında ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu belirttiğimiz saat dilimlerinin içinde parka sevdiklerinizle gelip eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Parkantep İçinde Hangi Oyuncaklar Var?

Gaziantep için önem arz eden Harikalar Diyarı tema parkında, çocuklara hitap eden birçok oyun alanını bulabilirsiniz. Farklı temaların olduğu; rafting alanları, korku tüneli, su kızağı, uçan ejderhalar, aile treni, araba yarış alanı tarzında seçeneklerle parkta karışılacaksınız. Ayrıca Parkantep Harikalar Diyarı içinde; çocuklara özel disko, sihirli fincan ve dağ kızağı gibi alanlarla da karşılaşacaksınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir