Sapanca’da Konaklayabileceğiniz En İyi 10 Bungalov
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Sapanca’da Konaklayabileceğiniz En İyi 10 Bungalov

0

Bu yazımızda siz kıymetli ziyaretçilerimizle Sapanca’da konaklayabileceğiniz en iyi 10 bungalov ile ilgili araştırmalarımızı ve gözlemlerimizi paylaşacağız. Malumunuzdur ki son yıllarda bungalov evler giderek rağbet görmeye başlamış bulunmaktadır. Özellikle Sakarya ili Sapanca ilçesinde bu tip evler hızla artmış ve adeta bölgenin sembolü haline gelmiş bulunmaktadır.  

Şehrin kalabalığı ve bunaltıcı atmosferinden kurtularak dinlenmek isteyenlerin uğrak noktalarından birisi olan Sapanca’ya ülkemizin her bir yanından çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Özellikle İstanbul’a yakın olması sayesinde hafta sonları bölgeye yoğun bir ilgi gösterilmektedir.

Bu noktada bungalov tipi evler gelen ziyaretçiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Gölü ile nam salmış olan Sapanca, artık bungalov tipi konaklama yerleri ile de adını duyurmuş bulunmaktadır.  

Bungalov, genelden ahşaptan veya benzer hafiflikte malzemelerden yapılmış, göl, deniz veya kırsal alanda kurulmuş tek katlı, müstakil yapılara verilen birisim olarak literatüre yerleşmiştir.

Özellikle doğa ile baş başa tatil yapmak, kafa dinlemek ve oksijen depolayarak dinçleşmek isteyenler için oldukça uygun bir konaklama türüdür. Son yıllarda popülaritesinin hızla yükselmesi de ne kadar etkili olduğunun en önemli göstergelerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.  

Sapanca, Sakarya ili sınırlarında bir göl olup bir kısmı Kocaeli ile sınır oluşturmaktadır. Özellikle bahar aylarında son derece cıvıltılı ve rengârenk bitkilerle donatılan göl, berrak suyuyla da cezbedicidir.

Göl etrafında yer alan ağaçlar ve bitki örtüleri suyla beraber harika bir görsel şölen oluşturmaktadır. Tüm bu güzellikleri bir arada yaşayabileceğiniz Sapanca’da konaklayabileceğiniz en iyi 10 bungalov evlere hep birlikte yakından bakmaya hazır mısınız? 

Sapanca Sahil Bungalov Evler
Sapanca’da Konaklayabileceğiniz En İyi 10 Bungalov – Sapanca Sahil Bungalov Evler

Sapanca Sahil Bungalov Evler 

Sapanca’da konaklanabilecek yerlerden birisi olan Sapanca Sahil Bungalov Evler Sapanca Gölüne 50 m kadar mesafededir. Göle oldukça yakın bir konumda bulunan evler toplamda 5 adet yapıdan oluşmaktadır. Tamamen ahşap konsepti ile tasarlanmış bungalov evlerden 4 tanesi çift kişiliktir. Bir tanesi ise 4 kişilik bir aile veya grubun konaklayabilmesi amacıyla hazırlanmış bulunmaktadır. 

Her bir bungalovun yaklaşık 15 m2 bahçesi bulunmaktadır. Her birinin bahçesinde ise salıncak, oturma grubu, masa, sandalye ve ateş tamburu yer almaktadır. Evlerde ise su ısıtıcısı, banyo, TV, mini bar, masa ve sandalye ekipmanları bulunmaktadır.

Dileyenler için ücreti mukabilinde ilave yatak ve kahvaltı seçenekleri de bulunmaktadır. Yürüme mesafesindeki gölün temiz havası ve büyüleyici doğa güzellikleri ile başta balayı çiftleri olmak üzere birçok tatilci tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.  

Sapanca Bungalow panorama
Sapanca’da Konaklayabileceğiniz En İyi 10 Bungalov – Sapanca Bungalow Panorama

Panorama Sapanca Bungalow 

Göle karşı manzarası bulunan Panorama Sapanca Bungalov, geniş bahçeleriyle öne çıkmaktadır. Fiyatlandırmada kahvaltı dahildir ve tüm misafirlerini bu şekilde ağırlamaktadır. Evlerin teras kısmında oturma grubu, masa, sandalye ve salıncak gibi ekipmanlar bulunmaktadır. Göle karşı manzarası ile teraslarında vakit geçirmek oldukça huzur verici ve dinlendirici özelliktedir.

Evlerin içerisinde standart yaşam araç ve gereçlerinin yanı sıra mutfak ve mutfak araçları da bulunmaktadır. Böylece dileyen misafirler kendi yemeklerini hazırlayarak terasta göle karşı yiyebilir. Bahçede yer alan ateş tamburu ile yıldızların altında keyifli sohbetler edilebilir, sıcak çaylar yudumlanabilir.  

Dağdibi Sapanca Evleri
Sapanca’da Konaklayabileceğiniz En İyi 10 Bungalov – Dağdibi Sapanca Evleri

Sapanca Dağdibi Bungalaov 

Yarım pansiyon şeklinde faaliyet gösteren Sapanca Dağdibi Bungalaov, ilçe merkezine 4 km mesafede bulunmaktadır. Altıgen, dubleks ve Jakuzili Tiny olmak üzere 3 farklı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Orman içerisinde bulunan mekânların göle karşı doyumsuz bir manzarası bulunmaktadır. 

Her bir bungalovda teras ve teraslarında da barbekü, ateş tamburu, masa ve sandalye gibi ekipmanlar bulunmaktadır. Evler normalde 4 kişilik olarak tasarlanmıştır. Fakat ihtiyaç halinde yatak ilave edilerek 5 kişiliğe çıkartılabilmektedir.

Jakuzili Tiny içerisinde mutfak, mutfak malzemeleri ve banyo yer almaktadır. Böylece dileyenler burada kendi yemeklerini hazırlayarak tüketebilme şansına sahiptir.  

Sapanca Elite Bungalov
Sapanca’da Konaklayabileceğiniz En İyi 10 Bungalov – Sapanca Elite Bungalov

Sapanca Elite Bungalow 

Sapanca’da konaklayabileceğiniz en iyi 10 bungalov arasında kendisini ilk sıralarda rahatlıkla gösterebileceğimiz Sapanca Elite Bungalow, 1+1 evlerden oluşmaktadır. Yeni açılan tesiste evlerin kendisine ait havuzları da bulunmaktadır. Havuzun kenarında ise şemsiye ve şezlong gibi hizmetler de yer almaktadır.

Bahçeleri doğanın içinde olup aynı zamanda göle karşı muazzam bir manzaraya da sahiptir. Ayrıca oturma grubu, salıncak, barbekü, masa ve sandalye gibi eşyalar ve gereçler de yer almaktadır. Evlerde mutfak ve mutfak araçları da bulunmaktadır.

Dileyen misafirler burayı kullanarak kendi yemeklerini pişirme şansına sahip olabilmektedir. Ya da bunlarla uğraşmak istemeyenler tesislerde yer alan restoranda yemeklerini yiyebilirler.  

Sapanca Çağlayan Bungalov
Sapanca’da Konaklayabileceğiniz En İyi 10 Bungalov – Sapanca Çağlayan Bungalov

Sapanca Çağlayan Bungalov 

Sapanca Çağlayan Bungalov, evlerin etrafında kimsenin göremeyeceği şekilde kapatılmış olmasıyla öne çıkmaktadır. Bu sebeple ailesiyle birlikte izole bir şekilde tatil yapmak isteyenler ve muhafazakâr tatil tercih edenler için oldukça ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca her evin bahçesinde kendisine ait yine dışarıdan görünmeyen havuz bulunmaktadır. Dileyenler için havuzsuz konaklama seçeneği de mevcuttur. Burada bulunan bungalov evlerde 4 kişiye kadar konaklama imkanı bulunmaktadır.

Bu sayede aileler ve gruplar için uygun olmaktadır. Terasında ateş tamburu, barbekü, salıncak gibi imkânların yanı sıra içerisinde de banyo, mutfak ve mutfak malzemeleri de bulunmaktadır.  

Naturköy Bungalov
Sapanca’da Konaklayabileceğiniz En İyi 10 Bungalov – Naturköy Bungalov

Naturköy Sapanca 

Mahmudiye Köyü yakınlarında bulunan Naturköy Sapanca, her mevsim ayrı bir güzelliğe sahiptir. Standart, süit ve deluxe olmak üzere 3 farklı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca aileler için Family seçeneği de sunulmaktadır.

Köy kahvaltısı imkanı sunan tesiste barbekü alanları, yürüyüş parkuru, restoran ve şelaleler yer almaktadır. Ayrıca evlerin içerisinde ısıtıcı, buzdolabı, TV, klima, banyo ve internet gibi hizmetler de bulunmaktadır.

Tesisler misafirlerine etkinlik olarak, zipline, game center, çocuk parkı, salto trambolin, su balonu ve su bisikleti, at binme gibi olanaklar sunmaktadır.  

Sapanca Narlı Bahçe Bungalov
Sapanca’da Konaklayabileceğiniz En İyi 10 Bungalov – Sapanca Narlı Bahçe Bungalov

Sapanca Narlı Bahçe Bungalow 

Sapanca Narlı Bahçe Bungalow, yeni açılan ve hızla adından söz ettirmeyi başaran tesislerden birisi olarak göze çarpmaktadır. Göle 200 m kadar uzaklıkta bulunan mekanda kahvaltı dahil konaklama hizmeti sunulmaktadır. Hafta sonları gelecek ziyaretçiler için 2 gün konaklama zorunluluğu bulunmaktadır.

Evlerin bazılarında çift kişilik jakuziler mevcut olup, özellikle balayı çiftleri için cazip olmaktadır. Bahçe içerisinde ateş tamburu ve barbekü, evlerin içerisinde banyo, mutfak ve mutfak malzemeleri bulunmaktadır. Evcil hayvanların ise tesislere alınmasına müsaade edilmemektedir.  

Sapanca Elysian Houses
Sapanca’da Konaklayabileceğiniz En İyi 10 Bungalov – Sapanca Elysian Houses

Sapanca Elysian Houses 

Sapanca Gölü’ne 400 m mesafede yer alan Sapanca Elysian Houses, Bağdat Caddesi’ne ise 500 m uzaklıktadır. Oldukça geniş bahçeleriyle tanınan tesisteki evler 100 m2 kadardır. Oldukça geniş olan evlerde ise banyo, mutfak ve mutfak malzemelerinin yanı sıra daha pek çok şey yer almaktadır.

Geniş bahçelerinde ise barbekü, ateş tamburu, masa ve sandalyeler bulunmaktadır. Evlerde emek hazırlamak için gerekli olan her şey bulunmakta olup dileyen burada hazırlayarak yeme şansına sahiptir. Dileyen ise tesisin karşısında yer alan restoranda yemek ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Yatak odasından açılan kapı sizleri içerisinde sine perdesi ve jakuzisi bulunan terasa ulaştırmaktadır. Ayrıca bir diğer artısı da evcil hayvanları kabul etmesi olan mekanda kısacası her şey rahat bir konaklama geçirebilme üzerine tasarlanmış diyebiliriz. 

SAPANCA MC BUNGALOV
Sapanca’da Konaklayabileceğiniz En İyi 10 Bungalov – SAPANCA MC BUNGALOV

Sapanca MC Bungalov 

Sapanca MC BungalovSapanca’da konaklayabileceğiniz en iyi 10 bungalov listemizde kendisine yer bulmayı başaran tesislerden birisi olmaktadır. Şık ve lüks yapısıyla dikkat çeken tesislerde siyahın tonları hemen göze çarpmaktadır. Bungalov önünde bir veranda ve veranda içerisinde oturma gurubu, ateş tamburu ve barbeküsü bulunmaktadır.

Evlerin içerisinde ise misafirlerin keyif dolu vakit geçirebilmelerini sağlamak üzerine internet, mutfak ve mutfak malzemeleri ile banyo yer almaktadır. Diğer evlerin de kullanabileceği şekilde ortak alanda havuz, restoran ve açık hava sineması bulunmaktadır. 

Sapanca Göldibi Suit Bungalov 

Sapanca Gölü’ne sıfır konumda yer alan Sapanca Göldibi Suit Bungalov, bir adet süit, 6 adet superior ve 5 adet deluxe bungalov ile hizmet sunmaktadır. Tesisin ücretlendirmesinde kahvaltı dahil olup, oldukça zengindir diyebiliriz. Göl kıyısında hamak ve salıncaklar ile huzurlu bir şekilde dinlenme imkanı bulunmaktadır. Aktivite olarak ATV turu, göl etrafında bisiklet turu ve gölde kano turu gibi seçenekler mevcuttur.  

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir