Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri
 1. Anasayfa
 2. Kış Tatili

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri

0

Konu Başlıkları

14 Şubatın yaklaşmasıyla birlikte her sene olduğu gibi bu sene de sevgilisi olanlar sevgililer günü için hediye önerileri arayışına başladı. Sıradan hediyelerden sıkılanlar, sevgilisine romantik ama bir o kadar da yaratıcı almak isteyenler yaratıcı sevgililer günü hediyeleri hakkında öneriler de içeren yazımızı muhakkak okumalı!

İster sevgililer günü olsun, ister doğum günleri ya da diğer özel günlerde partnerinize hediye alırken sıradan ve klasik bir hediye almak istemiyorsanız öncelikle partnerinizi iyi tanımalı ve iyi gözlemlemelisiniz. Partnerinizin nelerden hoşlandığını bilmek hediye seçiminde size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Sevgililer günü için hediye önerileri ile sizin için en doğru hediyenin ne olduğunu bulabilirsiniz.

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri

Sevgililer Gününde Nasıl Bir Hediye Alınmalı?

Sevgililer günü için ilk defa hediye seçiyor olabilirsiniz ya da partnerinizle geçireceğiniz ilk sevgililer gününüz olabilir. Size en uygun hediyeyi sevgililer günü için hediye önerileri yazımızda bulabilmeniz için pek çok farklı fikri bir araya getirdik.

Elbette bir insana verilebilecek en güzel hediye şüphesiz sevgidir. Ancak yılda bir kez kutlanılan sevgililer günü birçok çift tarafından heyecanla beklenmektedir. Kadınlara çiçek, kalpli kutular içerisinde özenle hazırlanmış çikolatalar almak bir sevgililer günü klasiğidir. Ama klasik bir hediye almak istemiyorsanız çiçeğin yanında farklı bir hediyeye daha ihtiyacınız olacak.

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri

Kız arkadaşınıza sevgililer günü için hediye alacaksanız bir sevgililer günü klasiği olan çiçeği muhakkak hediyenizin yanına ek olarak almalısınız. Sevgililer günü için hediye önerileri arasında kadınlara en çok alınan hediyelerden biri olan yüzük, kolye gibi takı hediyeleri seçeneklerinizden biri olabilir. Kız arkadaşınızın uzun zamandır almak istediği kıyafet ya da eşya varsa bunu kız arkadaşınıza alarak hediyenizi beğenip beğenmeme riskini de ortadan kaldırmış olabilirsiniz.  Aynı şekilde erkeklere de sık alınan bazı klasik hediyeler vardır. Parfüm, saat, gömlek gibi hediyeler erkeklere en sık alınan hediyeler arasında sayılabilir.

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri

Sevgiliye Hediye Önerileri

Sevgililer gününde partnerinizi özel hissettirmek istiyor bu nedenle sevgililer günü için hediye önerileri ya da birtakım yaratıcı sevgililer günü hediyeleri içeren önerilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Partnerinizi özel hissettirmek için özel bir yerde romantik bir akşam yemeği organize edebilirsiniz. Eğer planlarınızı dışarda değil de evde yaptıysanız, partnerinize özel bir yemek hazırlayabilirsiniz.

Yemeğiniz hakkındaki planlarınızı tamamladıktan sonra nasıl bir hediye almanız gerektiğine karar vermeniz gerekecek. İlişkinizde birlikte geçireceğiniz ilk sevgililer gününe hazırlanıyorsanız sevgililer günü için bir gezi planlayabilir romantik bir tatil geçirebilirsiniz. Sevgililer günü için hediye önerileri arasında en çok bilinenlerden biri fotoğrafların kupa, yastık, tişört gibi eşyaların üzerine bastırılmasıdır. Bu hediye oldukça şirin olsa da en klasik hediyelerden biri olarak değerlendirilebilir. Ancak ilk sevgililer gününüzde sevgilinize ilk fotoğrafınızın olduğu bir hediye vermek isterseniz fotoğrafınızı bir kupaya ya da yastığa bastırmak yerine bir puzzle yaptırabilir, birlikte yaptığınız puzzleı çerçeveye dönüştürerek asabilirsiniz.

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri 8

Ancak daha romantik bir hediye vermek istiyorsanız favori restoranınızda önceden yer ayırtarak romantik bir akşam yemeğinde vermek üzere partneriniz olmadan geçirdiğiniz her bir sevgililer günü için alınmış küçük hediyelerden ve kartlardan oluşan bir kutu hazırlayabilirsiniz. Böylece hem sıradan bir hediye almamış hem de romantik bir hediye hazırlamış olursunuz.

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri 9

Sevgililer Gününde Ne Almalıyım?

Sevgililer gününe ne almalıyım diye düşünüyorsanız, sizler için hazırladığımız yaratıcı sevgililer günü hediye önerileri listemizi inceleyebilirsiniz:

 • Sevdiği bir resmi ya da fotoğrafı cam tablolara bastırarak daima sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Üstelik cam tablolar oldukça şık bir görüntüye sahiptir.
 • Size özel bir kar küresi yaptırarak hediye edebilirsiniz.
 • Sevgililer günü kış mevsiminde olduğu için üşüdüğünde takabilmesi için bir atkı alabilir ya da kendi el emeğiniz olması için atkı örebilirsiniz.
 • Kışın elleriniz üşümeden el ele gezebilmek için sevgili eldiveni alabilirsiniz.
 • Fotoğraflarınızın basılı olduğu çift kupaları sevgililer günü için sevilen hediyelerden biridir.
 • Sürpriz bir gezi planlayabilir, 14 Şubatı farklı bir şehir de ya da farklı bir ülkede geçirebilirsiniz.
 • Sevginizin ölümsüz olması için her ikinizin adına fidan alarak yan yana dikilmesini sağlayabilir ve sonsuza kadar birlikte olabilirsiniz.
 • Üzerinde adının yazdığı bir imza kalemi ya da kol düğmesi almak erkeklere alınabilecek hoş hediyeler arasındadır.
 • Oyun oynamayı seven bir erkek arkadaşınız varsa kendisine bir oyun konsolu alabilirsiniz. Hatta oyun konsolunda birlikte vakit geçirmek ilişkiniz içinde güzel bir aktivite yapmanıza imkan verebilir.
 • Şık bir elbise, yüzük ya da kolye kadınlara alınabilecek güzel bir hediyeler arasındadır.
 • Teknolojiye karşı ilgisi olan bir partneriniz varsa, teknolojik bir ürünle sevgililer günü sürprizi hazırlayabilirsiniz.

Sevgililer günü için hediye önerileri arasından size en uygun hediyeyi seçerek sevgilinizi şaşırtabilirsiniz.

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri 10

Sevgililer Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Her yıl tüm dünyada 14 Şubatta kutlanılan sevgililer günü küresel bir gelenek haline gelmiştir. Şubatın yaklaşmasıyla birlikte her sene çiftler yaratıcı sevgililer günü hediye önerileri arayışına giriyor. Peki, sevgililer günü nasıl ortaya çıktı? Sorunun cevabını vermek için çok eskilere, Roma imparatorluk dönemine gitmek gerekmektedir. Sevgililer gününün ortaya çıkışı ile ilgili birkaç efsane bulunmaktadır. Bunlar arasından tüm dünyada yaygın olarak kabul gören inanış Roma imparatoru 2. Claudius dönemine uzanmaktadır.

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri 11

Roma imparatoru 2. Claudius erkeklerin orduya katılmalarındaki sayı düşüşünü evlenip aile kurmalarına yormuştur. Orduya daha çok katılım sağlanması için tüm imparatorlukta evlenmeyi yasaklamıştır. Valentine isimli bir rahip aşkın ve sevginin engellenemez gücüne inandığı için kilisede çiftleri gizlice evlendirmeye devam etmiştir. Ancak bu durumun su yüzüne çıkması sonucunda rahip tutuklanır ve öldürülür. Rahip Valentine M.S 270 yılı 14 Şubatta gömülür bu tarih üzerinden tam 226 yıl geçer ve Papa Gelacius 14 Şubat tarihini Aziz Valentine günü ilan eder.

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri 12

Zaman içerisinde sevgi ve aşkla özdeşleşen bu gün tüm dünyada sevgililer tarafından kutlanmaktadır. Sevgililer günü olarak anılmasındaki en büyük etkenlerden biri 1800’lü yıllar içerisinde Ester Howland tarafından yollanan ilk sevgililer günü kutlama kartıdır. Böylece 14 Şubat sevgililer günü kutlamaları tüm dünyada yayılmış ve önemli bir gün haline gelmiştir.

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri 13

Başlarda yalnızca kart atılarak kutlanılan 14 Şubat zamanla tüketim alışkanlıklarının da gelişmesi ve değişmesiyle birlikte çeşitli hediyelerle ve sürprizlerle kutlanmaya başlamıştır. Her yıl şubatın yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca çift sevgililer günü için hediye önerileri arıyor. Bazıları sevgililer gününün ticari amaçlarla yaratılmış bir gün olduğunu düşünse de aslında sevgililer günü sevginin ve aşkın önemini bizlere vurgulayan manevi değeri son derece yüksek bir gündür. Tarihçesine bakıldığında hediye alma alışkanlığının tüketim alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri 14

Tüm dünyada kutlanılan sevgililer gününde aslında önemli olan partnerinize aldığınız pahalı bir saat ya da pahalı bir mücevher değil, sevginize ve aşkınıza verdiğiniz önemdir. Bu nedenle tüm bu sevgililer günü için hediye önerileri arasında sevginizin önemini anlatmak bazen bir bakış, içten gelen bir yazı, ya da elle hazırlanmış bir hediye hatta bazen kucak dolusu bir sarılma olabilir.

Sevgililer günü için aldığınız hediye her ne olursa olsun sevginizi ve aşkınızı gerçek hislerinizle karşınızdakine anlatmayı unutmayın. Karşınıza çıkan sevgililer günü için hediye önerileri içerisindeki en büyük ve en gerçek hediye her zaman sevginizdir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir