Silivrikapı Buz Pisti
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Silivrikapı Buz Pisti

0

Konu Başlıkları

İstanbul’da insanların günlerini güzel şekilde geçirip, muhteşem aktiviteler yapacakları yerlerden biri de, Silivrikapı Buz Pisti eğlence merkezi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle adrenalini ve eğlenceyi sevenler için bu tesis çok iyi seçenektir diyebiliriz. Olimpik buz pistinde kayarak adrenalini üst düzeyde yaşayıp doyasıya eğlenebilirsiniz.

Silivrikapı Buz Pisti ve spor tesisi; her sene tahmini olarak 18 bin İstanbulluya hizmet veriyor. Tesis, İstanbulluların spor yapmaları, aktif hayat yaşamaları için önem taşıyor. Tesiste; step, y pilates, masa tenisi, aerobik, buz pateni ve fitness aktiviteleri yapılıyor.

Silivrikapı Buz Pisti Nerede

Silivrikapı Buz Pisti Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Silivrikapı Buz Pisti tesisi, İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alıyor. Avrupa Yakası’nda oturanlar tesise şu şekilde gidebilirler:

 • Bayrampaşa ve Esenler taraflarından tesise gidecekseniz; Yenikapı-Havalimanı metrosunu kullanarak, Zeytinburnu istasyonuna gidiniz. Burada yer alan otobüs duraklarından da; 93 M ya da 93 hattına binip, Biruni Üniversitesi durağında inerek tesise ulaşabilirsiniz.
 • Taksim’den tesise gidebilmek içinde 93 T hattına binerek, Biruni Üniversitesi durağında inmelisiniz.
 • Bahçelievler, Büyükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü ve Küçükçekmece bölgelerinden tesise gidecekseniz de; metrobüse binerek Zeytinburnu istasyonunda inmeniz gerekiyor. Tramvay hattı bulunan yönde ki üst geçit bitiminde ileri de otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan da 93 M ya da 93’e binip Biruni Üniversitesi durağında inerek Silivrikapı Buz Pistine ulaşabilirsiniz.
 • Güngören, Bağcılar’dan tesise gidebilmek için de; Kabataş-Bağcılar tramvay hattını kullanarak, Zeytinburnu durağında inmeniz gerekiyor. Burada yer alan 93 M ya da 93 hatlarını kullanarak Biruni Üniversitesi durağında indiğiniz takdirde, Silivrikapı Buz Pisti ulaşımı sağlanmış olur.

Buz pistine Anadolu Yakası’ndan gidecekler içinde aşağıda ki güzergâhları önerebiliriz:

 • Pendik, Kartal, Tuzla ve Maltepe güzergâhlarından Silivrikapı Buz Pistine gidebilmek için; 500 T otobüs hattını kullanarak, Halıcıoğlu-6 durağında ininiz. İndikten sonra da 93 M otobüs hattına binerek, Biruni Üniversitesi durağında tekrardan inip Silivrikapı Buz Pistine ulaşabilirsiniz.
 • Üsküdar’dan gidebilmek içinde, Marmaray’ı kullanarak Kazlıçeşme durağında inmeniz gerekiyor. 48 A veya MR12 hatlarında ki otobüslere binerek, Biruni Üniversitesi durağında inip piste ulaşabilirsiniz.
 • Kadıköy Rıhtımı’ndan buz pistine gitmek içinde Eminönü’ne vapurla geçmeniz gerekiyor. Eminönü İETT otobüs duraklarından da 93 numaralı otobüslere binerek, Biruni Üniversitesi’nde inerek, bu tesise ulaşabilirsiniz.
 • Ümraniye’den tesisine gitmek içinde, 522 İETT otobüs hattına binip, Kar Kuyusu adlı durakta inmeniz gerekiyor. Buradan da 93 M hattından aktarmayla Biruni Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz. Biruni Üniversitesi’nden de kolayca buz pistine gidebilirsiniz.

Silivrikapı Buz Pisti Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Silivrikapı Buz Pisti ve spor tesisinde; 900 ve 200 kapasiteli seyirci alanları bulunuyor. 7’den 70’e herkesi misafir eden tesis, çok iyi bir aktivite yeridir diyebiliriz. İBB’ye ait olan Silivrikapı buz pisti giriş ücretleri şu şekildedir:

Sabah 08.00 ile akşam 22.00 saatleri içerisinde haftanın her günü saat başlarında tesiste programlar oluyor. 2 aylık paket almayı düşünüyorsanız; haftada 2 gün tesisten yararlanarak 15 TL ödeyebilirsiniz.

Kayıt yapılmadan tek seansa gelen çocuklar için giriş ücreti, 40 dakika 12 TL olarak belirlenmiştir.

Kayıt yapılmadan tek seansa gelen yetişkinlerden istenen giriş ücretiyse, 40 dakika 15 TL’dir…

Silivrikapı Buz Pisti İstanbul

Silivrikapı Buz Pisti Özellikleri

Bu harika yerin İstanbul’un en eğlenceli ve büyük buz pisti olduğunu söyleyebiliriz. Alışveriş merkezlerinde ki zemin katlarda yer alan küçük alanlarda tasarlanan çocuk pistleriyle, bu tesisi kesinlikle karıştırmayınız. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Silivrikapı Buz Pisti, 900 kişi seyirci kapasitesiyle dikkat çekiyor. Tesis genel anlamda,  olimpik buz pisti özelliği taşıdığından dolayı özellikle profesyoneller tarafından kaymak için tercih ediliyor.

Silivrikapı Buz Pisti özellikleri arasında en bilineniyse, eğlenmek ve keyif almak için kullanılmasıdır diyebiliriz. Arkadaşlarınızla doya doya vakit geçirmek, alış veriş merkezlerinde ya da kafeler de buluşmak yerine farklılık yaratarak bu buz pistinde buluşabilirsiniz.

Aynı zamanda burada özel dersler alarak da, kaymayı hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Belirli saat dilimlerinde, buz pistinde özel dersler veriliyor. Ayrıca İstanbul Üniversitesi öğrencilerine de Fatih ilçesinin gözdesi olan bu pist, ücretsiz şekilde giriş saatleri sunuyor.

Eğer kış mevsimini, kış sporlarını seviyorsanız sizde bu harika tesislere gelerek; artistik patinaj, buz hokeyi, buz gösterilerini izleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir