Türkiye’nin En Muhteşem 5 Aquaparkı Nerededir
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Türkiye’nin En Muhteşem 5 Aquaparkı Nerededir

0

Konu Başlıkları

Türkiye’nin en muhteşem 5 aquaparkı nerededir konusunda özellikle her sene binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bu parklar eğlence saçıyor. Özellikle Türkiye’nin güney kesimlerinde bulunan otellerin büyük bir kısmında aqua park olsa da tam kapasiteli bir su parkının zevki bir başka olmaktadır. Yayın tatile gidemeyenler veya gittiği yerde eğlence arayanlar için belirlenen ve Türkiye’nin birçok ilinde yer alan farklı temalara sahip olan bu parklar yerli ve yabancı birçok turisti ağırlıyor. Türkiye’nin en muhteşem 5 su parkı,

1.Aqua Marine – Büyük Çekmece İstanbul

2.Aqua Dream Water Park – Marmaris Muğla

3.Adaland – Kuş Adası

4.The Land of Legens – Antalya

5.Water Planet – Alanya

Türkiye'nin En Muhteşem 5 Aquaparkı Nerededir
Türkiye’nin En Muhteşem 5 Aquaparkı Nerededir

Aqua Marine – Büyük Çekmece İstanbul

Aqua Marine Büyük Çekmece İstanbul 18 sene civarında hizmet veren bu park İstanbul’un en büyük aquaparkı olarak bilinmektedir. Olimpik ve aynı zamanda yarı olimpik olan yüzme havuzunun bulunduğu bu tesis genel olarak 3 bin kişi kapasitelidir. Aqua Marine’de ayrıca dalga havuzu, rafting ve yamaç kaydırağı gibi farklı eğlence seçenekleri de bulunuyor. Aquapark kaydırakları içeriğinde bulunan kamikaze 60 metrelik uzunluğu ile birlikte Piton kaydırağı gibi heyecanlı aktiviteleri bulunuyor.

İstanbul en büyük Aquapark su parkları arasında bulunan Aqua Marine birbirinden eğlenceli kaydırakları ve aynı zamanda etkinlikleri ile birlikte sıcak yaz günlerinde birçok kişiyi ağırlıyor. Geniş bir alana kurulan bu park deniz kenarında yer alıyor ve kayarken deniz manzarası izlenebilir. Birbirinden eğlenceli etkinlikler bulunan bu park üzerinde adrenalin dolu kaydıraklar serinleyerek stres atılacak havuzlar bulunuyor.

Aqua Dream Water Park – Marmaris Muğla

Aqua Dream Water Park Marmaris Muğla bölgesinde ve Türkiye’nin en gözde olan aquaparkı olmaktadır. 2006 senesinden beri faaliyet gösteren bu park yaklaşık olarak 44 bin metrekarelik dev bir alanda bulunuyor. Tesis içerisinde ise body slide, rafting slide, black hole gibi birçok su kaydırağının yanı sıra misafirlerin de keyifle dinlenebileceği alanlarda bulunuyor. Marmaris’in büyük bir alanına kurulmuş olan bu su parkı eğlenceli bir gün geçirmeniz için tasarlanan birçok su kayağı çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye’nin en büyük 2 aqua parkı arasında bulunan Aqua Dream Water Park, çocuklardan yetişkinlere ve adrenalin tutkunlarının da hoşuna gidecek olan farklı özelliklerdeki kayakların dışında düzenlenen aktiviteleri ile Aqua Dream konukların gözdesi olan bir mekandır. Türkiye’nin en büyük su parkı olma hedefi ile yola çıkan bu işletme ziyaretçilerin sunduğu restoran hizmeti ile geniş bir menü içeriğine sahiptir.

Adaland – Kuş Adası

Adaland Kuş Adası bölgesinde ve aynı zamanda Kuş Adası simgelerinden biri olmaktadır. Ülkede ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ile birlikte gün boyu sınırsız eğlence sağlıyor.

Su parkları konusunda popüler olan Adaland aynı zamanda farklı yaş gruplarına da hitap ediyor ve etkinlik, animasyon gösterileri ile dikkat çeken bu parkın en büyük özelliği ise ziyaretçilerine sunmuş olduğu farklı özelliklere sahip su kaydırakları olmaktadır.

Nehirde ilerliyormuş hissi ile raftint yapabilir ve tesis içerisinde bulunan dalga havuzu ve şelalesi altında güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Türkiye’nin en uzun kaydırağı bulunan Adaland içerisinde yunus balıkları ziyaret edilebilir ve park içerisindeki eğlence noktaları üzerinden vakit geçirilebilecek. Tatilinizi kalıcı hale getirecek olan fotoğraf hizmetlerinden yararlanarak ziyaretlerinizi keyifle tamamlayabileceksiniz.

Yaz aylarının vazgeçilmez noktaları olan Adaland mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden bunun yanı sıra ziyaretçilerin aynı anda yüzebileceği geniş havuzu da yer almaktadır.

Türkiye'nin En Muhteşem 5 Aquaparkı Nerededir
Türkiye’nin En Muhteşem 5 Aquaparkı Nerededir

The Land of Legens – Antalya

The Land of Legends Antalya bölgesinde bulunan ve Antalya tatilinin olmazsa olmaz ziyaret duraklarından olan bu bölge birçok havuz eğlencesi olanakları ile yabancı ve yerli turistlere ev sahipliği yapılmaktadır. Park içerisinde konaklama mekanlarından zengin içeriğe sahip olan restoranlara kadar birçok hizmet noktası da bulunuyor.

Antalya’nın en büyük aqua parkı olan The Land of Legends aquaparkı Efsaneler Diyarı teması ile eğlence sever kişilerin hoşuna gidecek etkinlikleri düzenliyor. Dalış ve su kayağı gibi su eğlencelerinin yanında park içinde ziyaret edilecek yunus, penguen ve balina havuzları gibi ilgi çekici alanlar bulunuyor.

Water Planet – Alanya

Water Planet Alanya ve çevresinde yoğun şekilde ziyaret edilen geniş bir yapıya sahip su parklarından biri olmaktadır. Su Dünyası ismi ile yola çıkan bu park içeriğinde bulunan geniş tesisleri ve konaklama mekanları ile birlikte turistlere tam kapasite hizmet sağlıyor. Aile ile veya arkadaşlarınız ile ziyaret edebileceğiniz bu park Alanya’nın en güzel yerlerinde konumlanmış durumda.

Türkiye’nin en büyük aqua parkı nerede diyenler için Alanya bölgesinde bulunan Water Planet, restoranlar ve konaklama dışında Water Planet yabancı ve yerli turistlerin ilgi göstermiş olduğu yeşillik alanlara, teraslara, kumsallara ve havuzlara ev sahipliği yapmaktadır. Her yaştan kişiye uygun su sporu alanları ve etkinlikleri ile birlikte yetişkin su sporlarını seven kişiler için de Bungee Junping yapılabilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Gezilecek Yerler Ardahan

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir